Jump to content

Magnum mc 250


Okibokis

Preporučeni Komentari

...cime da napunim prazna mesta na podnozju koje vidim kao prazno,a verovatno je u nekom boljem modelu puno.....

Oki, bez uvida u semu uredjaja tesko je znati cemu je konstruktor namenio to prazno podnozje. Mogucnosti su sledece:

1. Opciono ostavljena mogucnost za prosirenje funkcionalnosti ili ugradnju dodatnog sklopa u drugoj verziji uredjaja (malo verovatno, obzirom da se ne radi o uredjaju koji se pravio i prodavao u velikim serijama koje bi to opravdavale).

2. Ostavljena mogucnost za ubacivanje dodatnih elemenata (kao sto su ona 4 tranzistora u drugom 14-pinskom podnozju) u svrhu promene parametara rada uredjaja, ili, obzirom da oko tog podnozja nema nikakvih komponenata verovatno je namenjeno umetanju kratkospojnika i sl. za neku test proceduru, merenje i dr.

Sve u svemu, nije to stvar oko koje treba da se sekiras, a ako se potrudis da skines ili nabavis semu, dobices precizan odgovor. Za sada slusaj i uzivaj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oki, bez uvida u semu uredjaja tesko je znati cemu je konstruktor namenio to prazno podnozje. Mogucnosti su sledece:1. Opciono ostavljena mogucnost za prosirenje funkcionalnosti ili ugradnju dodatnog sklopa u drugoj verziji uredjaja (malo verovatno, obzirom da se ne radi o uredjaju koji se pravio i prodavao u velikim serijama koje bi to opravdavale).2. Ostavljena mogucnost za ubacivanje dodatnih elemenata (kao sto su ona 4 tranzistora u drugom 14-pinskom podnozju) u svrhu promene parametara rada uredjaja, ili, obzirom da oko tog podnozja nema nikakvih komponenata verovatno je namenjeno umetanju kratkospojnika i sl. za neku test proceduru, merenje i dr.Sve u svemu, nije to stvar oko koje treba da se sekiras, a ako se potrudis da skines ili nabavis semu, dobices precizan odgovor. Za sada slusaj i uzivaj...

Hvala,samo sam primetio,da i ovde koriste ove jevtine op ampova,NE 5534,pa sam se zapitao,da li bi imalo smisla zameniti ih sa OPA 2111d,da bih dobio lepsi zvuk?Posto su mnogi to vec radili na cd plejerima...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NE5534 jeste jeftin ali daleko od toga da je to los OpAmp - dobro upotrebljen moze jako dobro da zvuci. OPA 2111 je instrumentacioni OpAmp i nema sta da trazi u audio tehnici obzirom na jako skromne performanse. Jedina prednost su mu upravo te lose performanse koje ga u losim uredjajima cine indolentnim na okruzenje pa ponekad pokaze izvestan boljitak u odnosu na totalno krsh resenja - nesto kao slovenacki cvicek, ako pokusas da ga pijes nije ti jasno kako se uopste kvalifikovao da ga nazovu vinom (pre je sirce). Ali ako ga pijes uz lose i jako masno pecenje, otkrijes da moze da prodje u takvoj varijanti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok se snagasu radi plocica koja nedostaje,ja sam prikljucio preamp na Crown D-150 koji sam potpuno osvezio.Ali imam problem jer on bruji.Zamenjeni su svi elektroliti i sada bruji,a kada mu stavim da mu predpojacalo bude Denon DCD 1520,onda ne bruji.Da nije to do uzemljenja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probaj jedan od uredjaja da skines sa uzemljenja , ali samo dok su zajedno prikljuceni oreko tonskog kablato je test a ne stalno resenje !

Otkacio sam uzemljenje na uticnici od Crown-a i brum je nestao:)Sta je trajno resenje? Da ostavim ja ovako,i nikom nista?Na novijim pojacalima koje takodje koristim uzemljenja ni nema .ili je mozda drugacije izvedeno,ali sumnjam,obicno je sa strane kod nekih pojacala stajalo neko srafce,a kod nekih ni to .
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

NTC od 10-20 oma izmedju tonske mase i sasije , kod svakog uredjaja

Zahvaljujem,hteo sam da kazem da dugujem pice,ali dosad je dug narastao sa pileta na zeca,sa zeca na prase,jer sta sam sve ovako neuk pitao,dobro sam i dobijao odgovore. :cheers: :cheers: :cheers:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...

Pozdrav svima! Evo uskoro cu da privedem kraju osvezavanje i rekonstrukciju jedne plocice koja mi je falila na Magnum izlaznom stepenu,pa bih hteo da pitam?Na plocici koja stoji ispred izlaznih tranzistora se nalaze i tranzistori BC 477.Posto sam obe plocice uradio nove,a ovi tranzistori se vise ne proizvode stavio sam zamenu za njih.Ali me interesuje,da li sam time pokvario zvuk?Tojest,u kojoj meri ce stavljanje adekvatne zamene da pokveri izvornu boju zvuka?Sve sam ispostovao oko uparivanja.A ono glavno, trafo je bio ispravan,kao i svi tranzistori,od kojih su 4 bela ,a 4 zelena,to ne znam zasto su razlicite boje,pa bih i to pitao.Dva glavna Elektrolita mi je bilo zao da diram,a,i ponasaju se kao da su dobri.Recimo pojacalo peva jos 17 sekundi,ako je to dovoljno za neki kapacitet,ali nije problem da ih zamenim naknadno.Jos jednom hvala Zenu na semi i ako je neko raspolozen da mi odgovori,zahvaljujem!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izlazni tranzistori su dva zelena i dva bela po izlazu,mozda ima neki razlog,a zamena za bc 477 kojih na pratecoj plocici ima 2 ili 3( ne secam se tacno,jer mi sklapa drug,a ja samo gledam),je izabrana u ponudi koja sada ima da se naruci,jer se ovakav vise ne proizvodi.pojacalo cu da dobijem sutra,pa cu da napisem detaljno.

post-1130-0-89410400-1358465149_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po katalogu pise,pa smo tako i stavili BC 556 umesto BC477,ima ih 3 na plocici,Dva se uparuju,a jedan ne mora,on se nalazi u stabilizatorskom delu na plocici.Pitam ovo jer bih kupio tri komada,posto tri vec imam,ili 6,da budem siguran da ce isto da se cuju.Ja sam davno slusao zvuk Magnuma tako da sam i zaboravio njegov zvuk,ali ako su ovi tranzistori bitni za boju zvuka pokusao bih da nadjem BC477.Mozda neko ima stare zalihe.A ako nije toliko strasno sto smo stavili BC 556,onda necu da diram,ali neka neko napise svoje vidjenje ove situacije,da bih mogao pravilno da odlucim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo konacno je posao priveden kraju pa da postavim neku sliku.Pojacalo sam pustio da radi ceo dan,i noc,da pokaze ako postoji nesto sto nije dobro uradjeno.I dosao je red na podesavanje mirne struje.Posto sema koju sam dobio od Zen-a dosta podseca na Trace Elliot pojacala,mi smo odlucili da nastelujemo prema Trejsu.Ja ne znam u praksi koliko se greje ovo pojacalo,hladnjaci pokazuju da se jedan kanal vise greje,pa cemo i to da uskladimo za neki dan,kad moj drug bude imao vremena.Pitanje je u kom pravcu da idemo i koja je prava mera za stelovanje mirne struje?Da li da nastelujem kanal koji je hladniji da bude isto mlak,ili da stelujem topliji kanal da bude hladan?Pitam ovo jer sam cuo ako je veca mirna struja bice tamniji zvuk,ali ce vise da se greje.

Ovaj zvuk koji sada slusam je svetliji i ima obilje srednjih tonova i za nijansu povucene visoke.Bas je zaobljen i mekan,sto me je zacudilo jer sam ocekivao neki zestok udarac,a ovu zvucnu sliku dozivljavam kao neznu, svilenu ,mekanu.Ako neko pamti zvuk Magnum pojacala neka mi da neke smernice.I na koliko bi trebalo da nastelujem mirnu struju?

post-1130-0-84727100-1358705458_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ipak nesto nije dobro,evo slusam i nerviram se Visokotonci mi se ponasaju kao kad produvaju basovi,znaci prste nesto sto nema na drugim pojacalima koje imam u kuci.Prste neprijatno,i sve vristi po visokim i srednjim.Gde je greska?Znaci bas mekan i pomeren u srednji i sve ostalo pomereno srednji u visoke,a visoki u jos vislje:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 years later...
On 10/10/2012 at 10:17 PM, Okibokis said:

.My moderator to join the pictures, I could not have the other way to show.

post-1130-0-26415000-1349903809_thumb.jp

Hi I did this design in the late 1970,s it is a Complementary Common Base stage the original chip had matched transistors , but when A.C Magnum and I parted Tony wanting to make more money replaced them, to be honest shit transistors without thermal sharing substrates , a bad move Relph.  Noise lept up and so did the distortion.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Setting bias I have learnt for FET amps is a bit hit or miss.

I load the amp with the current set to zero on the pre-set.

Then a 10KHz signal is plug in so the the 8 Ohm load RESISTOR has just 2 Volts Pk-Pk

You can then clearly see the Cross Over distortion on a scope.

Adjust the pre-set with care until the distortion is gone, keep a careful monitor of the heat sink temperature and it is best a a ambient of 25C

The Amp will sound amazing and run slightly warm and low levels.

I hope this helps?

Best Col

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

We have done the same thing in the past. Magnum and now it plays nice and smooth. Thanks for the suggestion and if you can get a little more details about this enhancer with which you were in the picture, I would be grateful.

user7131_pic859_1334485977.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...