Jump to content

Magnum mc 250


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima!Nabavio sam ovog dedu za svog Crown d-150 ,da mu bude predpojacalo,a on nece da radi?Da li je ovo namenski pravljen preamp koji bi ja morao da modifikujem da bi radio sa mojim snagasem,ili je u pitanju i neka vrsta nekompatibilnosti,jer sam cuo da postoje dve vrste preampa,aktivni i pasivni,i da je potrebno podesiti nekakvu ulaznu impendansu.Za te stvari sam laik,ali sam slikao oznake od pozadi i preamp unutra,pa ako neko hoce da mi pomogne zahvaljujem:)...............

post-1130-0-34614700-1348696044_thumb.jp

post-1130-0-51051900-1348696116_thumb.jp

post-1130-0-55494900-1348696154_thumb.jp

post-1130-0-96352800-1348696239_thumb.jp

post-1130-0-32338700-1348696265_thumb.jp

post-1130-0-95837700-1348696287_thumb.jp

post-1130-0-30188400-1348696315_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako nece da radi , onda je neispravnoja sam imao IA120 , koji je imao isti taj preamp integrisan

Lampice uredno svetle,ali ne daje signal ni za cd ni tjuner,To me je i zbunilo mislio sam da radi cim svetli.Ali provericu i to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo proveri da ne baca mozda ulje na masu...

Prica je drugacije prirode,kupio sam Magnum snagasa i predpojacalo,od kojih je snagas bio u defektu,ali mi je receno da je predpojacalo ispravno.Tako da sam posao od toga da jeste ispravno,ali mu nesto ne odgovara iz bilo kog razloga.E sad ,posto se sve to desilo juce,ja sem lampica nisam mogao da tvrdim nista drugo.A i kad sam otvorio,nisam video nista sumnjivo,a i ne razumem se.Prava prica ce biti da rekonstruisem jednu plocicu koja nedostaje na MF250.To je neko skinuo verovatno da nadje deo koji je crkao pa,nikad nije ni vratio.Bilo bi mi drago da cujem starog Magnuma,negde sam procitao da radi 2x20 u A klasi i 2x130 u AB.

post-1130-0-07478400-1348727215_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci nema A klase?Nema veze,ako je ovih 130 vati u AB klasi radjeno posteno,cuce se to lepo.Ja se nesto ne secam zvuka najbolje,onaj integralac koji je imao Zen,mi je bio masan i prigusen.Ali dobro cucemo.Sad je crv poceo da radi i za snagasa,pa me interesuje da li je moguce staviti neku zamenu,posto je mnogo vremena proslo,mislim prvenstveno na ove Hitachi tranzistore?Posto cu da se bavim rekonstrukcijom jednog kanala,ako neko mozda ima semu od izlaza,to bi mi pomoglo.Evo kako trenutno izgleda ovaj moj nesrecnik:(.post-1130-0-14340900-1348747384_thumb.jp post-1130-0-29124000-1348747430_thumb.jpTa plocica mi fali i nameravam da je napravim na osnovu one sa drugog kanala koja postoji,stanje nije bog zna kakvo,ali kad se sve stavi novo bice ok.Jedino ne znam da li cu moci da nadjem tranzistore,ako su i oni otisli?Ili mozda postoji neka savremenija zamena koja ce da zavrsi posao na nivou.Da li neko ima semu izlaznog stepena?post-1130-0-90823700-1348747470_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo kako trenutno izgleda ovaj moj nesrecnik:(

Kad ovo stavljas pod napon- sedi na drvenoj stolici sa gumenim cizmama- nosi zastitne naocare- bilo koji provodnik, ako bas moras, prvo pipnes nadlanicom (cak i ako te zvekne struja, odbaci ti ruku od provodnika)- neka ti protivpozarni aparat i kofa sa peskom budu u blizini...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad ovo stavljas pod napon- sedi na drvenoj stolici sa gumenim cizmama- nosi zastitne naocare- bilo koji provodnik, ako bas moras, prvo pipnes nadlanicom (cak i ako te zvekne struja, odbaci ti ruku od provodnika)- neka ti protivpozarni aparat i kofa sa peskom budu u blizini...

Jel ovako izgleda Diyer u razvitku?Mislim skupljao sam ja casopis ,,Sam svoj kreten,, :))post-1130-0-22546600-1348758316_thumb.jpNasao sam ko ce to da mi uradi,samo polako,valjda nije neki problem pravljenje nove plocice.Sto se tice izgleda,ovaj komplet je bio u prostoriji koja je gorela,pa je i on malo garav,ali oporavicu ga.Nesto na netu nema nista o ovom kombo-u,kao da nije ni postojao.Za pocetak da sredim preamp,pa idem dalje.Nego da ne zna neko kojom tehnikom mogu da vratim izgled prednje ploce?Ja bih da ofarbam sve,ali ne znam kako da napisem natpise? Mozda izgleda glupo,ali da li mogu da odnesem kod fotografa da mi odstampaju prednju plocu onom tehnikom kojom nanose sliku na solje za caj i ostale suvenire?post-1130-0-69248200-1348759117_thumb.jp
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se tice izgleda,ovaj komplet je bio u prostoriji koja je gorela,pa je i on malo garav,ali oporavicu ga.

Taman sam hteo da ti kazem da menjas i auspuh jer negde garavi ali si razresio misteriju.Nisam neki veliki strucnjak, ali odokativno - pretpojacalo je uradjeno mnogo ambicioznije od izlaznog stepena. Njega gledaj da dovedes u izvorno stanje.Ako ti je sredjivanje snagasa previse komplikovano, najbolje je da u tu kutiju ubacis neki DIY pojacavac koji se gadja sa naponima koji daje postojeci ispravljac.Ovde ima dovoljno mudrih glava da te posavetuju sta bi tu lepo leglo.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taman sam hteo da ti kazem da menjas i auspuh jer negde garavi ali si razresio misteriju.Nisam neki veliki strucnjak, ali odokativno - pretpojacalo je uradjeno mnogo ambicioznije od izlaznog stepena. Njega gledaj da dovedes u izvorno stanje.Ako ti je sredjivanje snagasa previse komplikovano, najbolje je da u tu kutiju ubacis neki DIY pojacavac koji se gadja sa naponima koji daje postojeci ispravljac.Ovde ima dovoljno mudrih glava da te posavetuju sta bi tu lepo leglo.

Jedva cekam da proverim ispravnost Izlaznih tranzistora,ako su oni ispravni,ovo drugo nije problem,bar se nadam?Slazem se da je mnogo toga danas prevazidjeno,pa postoje superiorne zamene,koje opet nisu skupe.U medjuvremenu se nasao i zlatni flomaster,za obrisana slova,ne mogu da verujem na sta su englezi uzimali tolike funte,pa bilo koji Sony izgleda kao svemirski brod u odnosu na ove sporete,ali dobro:)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo ti popravi te sporete - to je i onda sviralo za sve pare u odnosu na konkurenciju , a vala i danasproblem seme i zamenskih tranzistora je resen , nema sta vise da santa

Zahvaljujem na semi!I podrsci da popravim sporet:)Ja sam samo hteo da zbrinem starog Crown-a. ali kad sam video ovaj torus i dve bombe,nisam mogao da odolim.Javljam utiske.

post-1130-0-09069300-1348777130_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Evo javljam se posle popravke preampa Magnum,pa imam jedno pitanje?Na ploci gde stoje operacioni pojacivaci,i koja po meni daje boju zvuka predpojacala,stoje neka prazna mesta,koja bih ja rado da popunim,ali ne znam sa cime.Sto se tice kvara dva tantal kondenzatora su bila u kratkom spoju i to je zamenjeno.Op ampovi koji su na izlazima su Ne 5532 koje sam sretao na zvucnoj kartici Prodigy Audiotrak.Mogu li njih da zamenim sa BB2111,i da dobijem lepsi zvuk?I cime da napunim prazna mesta na podnozju koje vidim kao prazno,a verovatno je u nekom boljem modelu puno.Evo slika...

post-1130-0-64932000-1349903681_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...