Jump to content

VU meter and peak level indicator / meter


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

0K je snimak,ja inače volim nešto brži rad kazaljke a to se lako da izregulisati onim kapacitetom paralelno spojenim sa kalemom. Svakako izgleda kao bombona a izgledaće i još bolje kad budu jedan uz drugoga pa kad krenu zajedno da različitim a sličnim pomjeranjem pokazuju stereo zvuk!

Sto se tice brzine kazaljke, trenutno imam 100uF paralelno sa instrumentom, ali probao sam da ga skinem i nista se nije promenilo ista brzina. Iskreno, ne sto je moje, meni se ovako i svidja. Tek mi sleduje setovanje sa mojim ampom. Ovo je bilo na nekom malom pojacalcetu koje sam prvi put u zivotu pravio i mizika sa tranzistora i neki zvucnik iz TVa nekog starog.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Onda je to pun pogodak-najbitnije je da se dopada onome ko će najviše i da ga gleda! ;) Što se tiče ovoga kako si to zamislio-odlično je i eto i meni si promjenio razmišljanje na temu osvjetljenja,jako mi se dopalo ovo sa po dve diode. To je i ta žuta svijetlost što opušta pri samom pogledu na nju,barem mene podsjeća na laganu vatru u noći pa mi valjda zato i prija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ide zima mora malo vatre uz vince i dobru ziku. Naravno, muzika koju slusam nije nalik onoj sa klipa to se zadesilo na radiju sto bi dobro zadrmalo kazaljku :wink2:Ne znam da li mozes da predpostavis koliki su to instrumenti, ali da ti docaram, ona plocica iza njih je 5 x 7 cm. Dakle, nisu mnogo veliki, ali taman da daju dijagnostiku i da podgreju dozivljaj slusanja muzike.Jos kad se upari sa lampaskim predpojacalom.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sada mi pada na pamet da stavim dve zute diode da svetle u vis.Sta mislite kako ce se uklopiti zuta svetlost sa mojim bledo narandzastim cajgerima?Primer kako bih namontirao diode.Nadam se da moze da se spoje sve slicice u jedan post.

post-193-0-69551300-1349803879_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za sada mi pada na pamet da stavim dve zute diode da svetle u vis.Sta mislite kako ce se uklopiti zuta svetlost sa mojim bledo narandzastim cajgerima?Primer kako bih namontirao diode.Nadam se da moze da se spoje sve slicice u jedan post.

A šta kažeš na one pljosnate le-diode?LED5050 Y 1000mcd 120°, 1.7-2.4V http://www.mikroprinc.com/proizvodi/poluprovodnici/optoelektronika-i-displeji/led/led-smd-5050/index.php
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj efekat da se dobije samo zuto.

Mislim da bi se osvijetlilo i sa onom smd le-diodom jer svjetlost prosto nema kud ali ovo je svakako sigurniji način za željeni rezultat-makar odmah vidiš kako će da izgleda.

Ili ovako nekao

Jesi snimio PEAK diodu gore desno? Dobar štos!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da bi se osvijetlilo i sa onom smd le-diodom jer svjetlost prosto nema kud ali ovo je svakako sigurniji način za željeni rezultat-makar odmah vidiš kako će da izgleda.

Tako i ja mislim, a i koda lemi SMD. Verovatno je kontakt mikronski.

Jesi snimio PEAK diodu gore desno? Dobar štos!

Snimiosam ga odmah, steta sto je moj cajger mali pa nemam bas mesta za tu diodicu.

Za klip indicator planiram da koristim ovo jer ima samo jednu diodu za oba kanala. Tako mi je jednostavnije (zbog prednje ploce) i ako je kolo komplikovanije nego ono od APEXa. Imam nekih ogranicenja sto se tice prednje ploce.

Evo kako planiram da pozicioniram instrumente i diodu.

post-193-0-40545800-1349887535_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je 0k. Ja vise volim da svaki kanal ima svoju pa cu staviti po jednu onu bljestavu crvenu u cosak iza crvenog podeoka skale,nece se vidjeti le-dioda ali ce se svakako uocavati klipovanje ukoliko ga bude bilo jer iz jednog kanala ocekujem oko 100 ili vise W/8R,a zvucnici su mi 4R i 90W sto je vec daleko previse za u kuci... .I ovome treba odrediti Vref,samo sto se kod ovog racuna vrijednost otpora za zadatu struju a kod APEX-a vrijednost diode.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...