Jump to content

Iskra Garrard zvucnjaci by 0WAF


zerowaf

Preporučeni Komentari

Postavljena slika

Nisam ih još dobio jer je prodavač na moru, ali smo dogovorili slanje u moju malu pripizdinicu slijedeći tjedan.

Ne znam o njima ništa. Nikada ih nisam vidio niti čuo. Nemam predođbu kako sviraju, ali se sjećam da je Zen negdje pohvalno pisao o nekim Iskrinim driverima. Pa, eto da ih imam....

A ako bude dobro sa SET-ovima onda će Dynovi na bubanj da se namaknu sredstva za nešto drugo.

Sa nestrpljenjem očekujem da ih čujem, a do tada mi olakšajte iščekivanje sa komentarima ako ste imali prilike susresti se sa njima. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 329
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Postavljena slika

Nisam ih još dobio jer je prodavač na moru, ali smo dogovorili slanje u moju malu pripizdinicu slijedeći tjedan.

Ne znam o njima ništa. Nikada ih nisam vidio niti čuo. Nemam predođbu kako sviraju, ali se sjećam da je Zen negdje pohvalno pisao o nekim Iskrinim driverima. Pa, eto da ih imam....

A ako bude dobro sa SET-ovima onda će Dynovi na bubanj da se namaknu sredstva za nešto drugo.

Sa nestrpljenjem očekujem da ih čujem, a do tada mi olakšajte iščekivanje sa komentarima ako ste imali prilike susresti se sa njima. :cheers:

To je Iskra iz tamo negde 80-tih godina .....išle su zajedno sa gramofonom / garard / + pojačalo od nekih 2x20w .....

Kako rade .....sve u svoje vreme .....mislim za ono vreme je to bio poprilično dobar zvuk ......danas je to kao recimo školska drugarica ....najobičnija baba , šta da ti pričam :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Iskra iz tamo negde 80-tih godina .....išle su zajedno sa gramofonom / garard / + pojačalo od nekih 2x20w .....Kako rade .....sve u svoje vreme .....mislim za ono vreme je to bio poprilično dobar zvuk ......danas je to kao recimo školska drugarica ....najobičnija baba , šta da ti pričam :smesna:

Aaaaa................. imam nekih školskih drugarica koje su i danas dobro očuvane, skoro high end,....izgleda da su si našle dobrog domara! :buehehe:Hvala za info! Znači, osamdesete. Gramofon Garard? Pretpostavljam da je u pitanju licencirana proizvodnja? Jesu li i driveri rađeni po nečijoj licenci?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaaa................. imam nekih školskih drugarica koje su i danas dobro očuvane, skoro high end,....izgleda da su si našle dobrog domara! :buehehe:Hvala za info! Znači, osamdesete. Gramofon Garard? Pretpostavljam da je u pitanju licencirana proizvodnja? Jesu li i driveri rađeni po nečijoj licenci?

Pa ta iskra je bila gledana u to vreme kao poklon za uspešno završeni deo školovanja ....a bilo je ovako ......gledamo mi to u mitrovačkoj Melodiji sa Zoranom i komentarišemo , probamo i tome slično .....i ulazi Čaki i prodavac se njemu obrati da kaže neku lepu za iskru .....i Čaki ni pet ni šest , kaže , pa bre to je najobičnije sranje , ajde klinci dajte neku kintu i da čujete kako to treba da radi .....mislim tada sam prvi put u životu čuo , pojačalo uključeno a ništa ne zuji ....trakaš se okreće i ništa se ne čuje ....i odjednom muzika iz OM-ovih kutija .....mislim ja sam tu još onda poverovao da je iskra sranje , dok je moj drugar odustao od Čakijevih perverzija i kupio iskru , koja , ponavljam za to vreme nije loše radila ......mislim , prangijala je dobro , što je jedino i bilo važno za to vreme . koji zvučnici su bili ugrađeni , nemam pojma ...........gramofon je bio engleski .....slovenci su oduvek prodavali muda za bubrege . A to što kažeš za dobro očuvane drugarice.....ja se bre samo setim koliko ja imam godina :smesna:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ta iskra je bila gledana u to vreme kao poklon za uspešno završeni deo školovanja ....a bilo je ovako ......gledamo mi to u mitrovačkoj Melodiji sa Zoranom i komentarišemo , probamo i tome slično .....i ulazi Čaki i prodavac se njemu obrati da kaže neku lepu za iskru .....i Čaki ni pet ni šest , kaže , pa bre to je najobičnije sranje , ajde klinci dajte neku kintu i da čujete kako to treba da radi .....mislim tada sam prvi put u životu čuo , pojačalo uključeno a ništa ne zuji ....trakaš se okreće i ništa se ne čuje ....i odjednom muzika iz OM-ovih kutija .....mislim ja sam tu još onda poverovao da je iskra sranje , dok je moj drugar odustao od Čakijevih perverzija i kupio iskru , koja , ponavljam za to vreme nije loše radila ......mislim , prangijala je dobro , što je jedino i bilo važno za to vreme . koji zvučnici su bili ugrađeni , nemam pojma ...........gramofon je bio engleski .....slovenci su oduvek prodavali muda za bubrege .A to što kažeš za dobro očuvane drugarice.....ja se bre samo setim koliko ja imam godina :smesna:

Ma moje drugarice su tada imale manje od deset godina, tako da su danas prilično prosperitetne polovnjačice.... Ne kažem to u pogrdnom smislu jer je opće poznata stvar da su polovnjače itekako poželjne u svim društvima od antike do danas i to na svim meridijanima. Jednostavno su ono nešto što čovjeku treba da bi nastavio živjeti dostojanstveno i sa prividom o vječnoj mladosti. Kada hifa, muzika, rakija i skupi psihijatri više ne pomažu onda je krajnje vrijeme za terapiju sa solidno očuvanom polovnjačicom. Vraća osmijeh na lice i stavlja ružičasti filter na naočale olinjalih vječnih mladića bolje od pogođenih pet parova pretkola lige prvaka.Što se zvučnika tiće, ćut ću ih slijedeći tjedan, pa ću imati bolju uvid. Sjećam se jako dobrog zvuka u jednoj trgovini rabljenim pločama i CD-ima koji je dolazio iz meni nepoznatih starih kutija sa nekim izblijedjelim papirnatim driverima. Nisu to bile ove kutije, ali sam htjeo pokušati regenerirati zvuk koji mi se svidio. Pogotovo što ta eksurzija ne košta ruku i nogu. Znao sam više potrošiti na nedjeljnoj kavi sa prijateljima, a da ne pričam o talambasima koji su koštali oho-ho više, a jedino ćega se sjećam je da je konobarica imala brkove kao Frank Zapa....i još k tome loš zadah. :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ih još dobio jer je prodavač na moru, ali smo dogovorili slanje u moju malu pripizdinicu slijedeći tjedan.

Ne znam o njima ništa. Nikada ih nisam vidio niti čuo. Nemam predođbu kako sviraju, ali se sjećam da je Zen negdje pohvalno pisao o nekim Iskrinim driverima. Pa, eto da ih imam....

A ako bude dobro sa SET-ovima onda će Dynovi na bubanj da se namaknu sredstva za nešto drugo.

Sa nestrpljenjem očekujem da ih čujem, a do tada mi olakšajte iščekivanje sa komentarima ako ste imali prilike susresti se sa njima. :cheers:

cuvaj to kao oci u glavi

imam T/S za te 8" FR drivere - napravim ti nacrt za MLTL

u kuteje ubacis neke kulturne basove i turis klincima u sobu

btw za vase znanje - sasija engleski BSR , Shure75 , cela elektronika ceska Tesla

naravno da je prangijalo , ali je ne mali broj skinuo mrak uz takvu kombinaciju

svi driveri Iskra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cuvaj to kao oci u glavi

imam T/S za te 8" FR drivere - napravim ti nacrt za MLTL

u kuteje ubacis neke kulturne basove i turis klincima u sobu

btw za vase znanje - sasija engleski BSR , Shure75 , cela elektronika ceska Tesla

naravno da je prangijalo , ali je ne mali broj skinuo mrak uz takvu kombinaciju

svi driveri Iskra

Tenx Sale! Znači da ima nade za njih. Barem da porade dok se ne prodaju Dynovi i ne skuca nešto za malo ozbiiljnija prangijala....možda sa koaxialnom Beymom u kutu sobe. :)

P.S. Jesi li dobio neki dan mail sa linkom na Ruse?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle, Iskre su stigle prije otprilike četiri sata. Brzopleto i bez ikakve provjere sam ih stavio na pod i spojio umjesto svojih Audience 72.Prvo što sam primjetio je to da "nestaju". Kada krene muzika ne privlače pažnju kao izvor zvuka što je problem i kod novih - i prilično skupih - zvučnika.U mojoj sobi ne fali basa, ali nisam ih još podvrgao torturi sa nekim japanskim bubnjevima ili double bass materijalom.Prvi dojam je bio jako dobar, a onda su mi najednom postali nedefinirani ili ćak zamućeni. Teško je opisati dojam kada nemaš naobrazbu i sluh simfonijskog dirigenta, pa se nemojte hvatati za svaki napisani izraz, nego pokušajte shvatiti iz konteksta.Otišao sam u kuhinju i nakon skuhanog pilećeg paprikaša i otprilike tri sata sam se vratio u sobu. Sada mi opet rade dobro!Dakle, prvi tweak je paprikaš! Razlik je nesumnjivo uočljiva u boljoj tonalnoj definiciji. Tko zna kako bi bilo nakon teletine ispod peke? Vidjet ćemo. :)Sve u svemu, ove Iskre nisu dorasle Dynovima koje će zamjeniti. Bar ne u ovoj iteraciji! Kupio sam ih da mogu staviti Dynove na bubanj i od tih novaca napraviti nešto bolje. Radi istine moram reći da im Dynovi ne bježe puno! U svemu su tek MALO bolji, ali sa Iskrama se može živjeti neko vrijeme.Zen, kao su ono izgledale MLTL kutije za Iskre? Trebaju li visokotonce za ispomoć ili koaxialci mogu sve sami?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nista koax sotono belosvecka :rofl:

veceras ti piskaram , sad krpim neke PA kineze

btw. nista ti jos nisi cuo kako Iskre sviraju

Yes Bwana! :buehehe:

Nema žurbe! Jesam nestrpljiv da vidim ideje, ali zbog toga što mi je prošao godišnji i zbog toga što sam dekintiram glede onih monoblokova ionako ne mogu odmah početi sa radovima, ali svakako jedva ćekam!

P.S. Da otvorimo build thread?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za pocetak - otvori zadnjicu , pazi se staklene vune , daj dobre slike skretnice pa da ti kazem sta da radis u ovim kutijama , as isdaklem skretnica i odgore i copper side

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za pocetak - otvori zadnjicu , pazi se staklene vune , daj dobre slike skretnice pa da ti kazem sta da radis u ovim kutijama , as is

daklem skretnica i odgore i copper side

Tek sam sad bolje pogledao - to stvarno nisu coaxialci nego pravi fullrangeri. More full - ranger than Walker himself! :cheers:

Dakle slike:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Pa zadnja strana okrenuta onako kako se vidi pokret na gornjim slikama:

Postavljena slika

Još nekoliko fotki za slučaj da se neki detalj ne vidi jasno:

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Vrijednost zavojnica ne mogu niti pretpostaviti, a vrijednost kondenzatora je sa donje strane tako da ću ih morati odlemiti ako želim pročitati. Trebam li ih skidati, pa ti pročitati vrijednosti?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ti nacrtam semu skretnice as is i onda sta treba prepraviti - ce se snadjes ?kondove samo rotiraj da procitas vrednosti - ionako su za bacanje

Će se snađem, kume! :shinymj5:Kondovi su 8uF/40V svaki!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ST i VT su srednjotonac i visokotonac pretpostavljam. Napisat cu samo da h opet otkopcam i rastavim.Naci cu neke blokove valjda po kutijicama. A imam i staru vesmasinu u supi, mozda se nade i neki motor radni kond. :)Javljam sa pise kroz nekolimo minuta.P.S. Ovo radi sve bolje! Bogami je ta Iskra kandidat za najbolje cuvani tajnu Haj faja.


Nisam siguran koji je visokotonac, a koji srednjotonac. Kad prislonim uho uz bilo koji driver mi se cini da svaki svira sve. Ipak, ako se moram odluciti koji sumi malo vislje onda je to jedinica koja je oznacena sa 4 Ohma, a srednjotonac bi onda bio onaj od 8 Ohma.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Desno dole je 8 OhmaDesno gore je 4 Ohma. :)Mislio sam da cu se izvuci a da ne otvaram kutiju opet. :))Kad sam gledao koliko su Ohma otvorio sam drugu kutiju i nisam ti na ovaj nacin rekao pozicije jer nisam bio siguran jesu li jedan drugome zrcalni odraz. I nisu! Obje kutije imaju 8 Ohmsku jedinicu na istoj strani.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero DruzeAko moze samo jedna cela slicica od tog 8`` bass zvucnika slikanog sa zadnje strane ! , jer mi nekako sa tih delimicnih slicica to vise lici na RIZ-ov fabrikat , a mozda i gresim .Pitanje : Da li ima na njemu odstampanu bilo kakvu tipicnu oznaku Iskra ?Pozdrav !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero Druze

Ako moze samo jedna cela slicica od tog 8`` bass zvucnika slikanog sa zadnje strane ! , jer mi nekako sa tih delimicnih slicica to vise lici na RIZ-ov fabrikat , a mozda i gresim .

Pitanje : Da li ima na njemu odstampanu bilo kakvu tipicnu oznaku Iskra ?

Pozdrav !

Evo ih: , Ako koju ne otvori ovdje samo klikni na nju, pa će te skrenuti na imageshaq i tamo otvoriti.

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zero , sada vidim tacno da su to ipak Iskra FR !U momentu mi se ucinilo da su to neki iz slicne generacije RIZ zvucnici koje sam nekada davno imao .Ovako odokativno cenim bice tu dobrog zvuka sa njima !!!BTW , ako Slucajno naletis na jedan matori 10``/15 ohma Iskra FR iz 16mm kino kompleta , ti ga odvoji , jer bih hteo da ga uparim sa jednim kojeg vec imam. Pozdrav Druze !!! :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...