Jump to content

Koju konekciju koristite i plaćate?


Mikorist

Koju konekciju koristite i plaćate?  

77 članovâ je glasalo

  1. 1. Koju konekciju koristite i plaćate?

    • Dial Up Modem
      0
    • ISDN
    • ADSL
    • Kablovska TV
    • Optika
    • Wi Fi
    • Ne koristim svoju konekciju
      0


Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

Sad mi bio i Telekom. Nude optiku. Wtf.??

Optika i jeste Telekomova, ostali provajderi je iznajmljuju od njih, dakle, ako se nešto pokarabasi, ti zoveš svog provajdera a oni Telekom.. msm to ne mora da znači da provajder neće biti efikasniji prilikom saniranja karabasa, ali ni da hoće :D

kod mene je optika prošla kroz ulicu, ali niko još ništa ne nudi

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Leonardo said:

masnadebelaguska

:buehehe:

 

Da ne govorim da moraš da plaćaš penale ako otkažeš ugovor pre vremena.

Mada sad ima novi zakon koji tvrdi drugačije. 

https://pcpress.rs/ukidaju-se-penali-prilikom-raskida-ugovora-sa-mobilnim-i-internet-operaterima/

Ja pitao provajdera. Rečeno mi je da moram da platim sve ostale rate do 7 meseca 2019.god. Ujedno su mi rekli da oni nemaju nikakvo obaveštenje o novom zakonu tako da ih isti ne obavezuje.:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Leonardo said:

Sledi zaključak da su provajderi obični nakupci-entaruka-masnadebelaguska, koju smo mi prinuđeni dodatno da mastimo.

pa, jesu :) ali nametnula se ta nazovi konkurencija potpisom na onaj akt o stabilizaciji i pridruživanju, pa će tako jedno isto crevo za gas, optiku ili struju da podnese nekoliko provajdera sve u slavu liberalne ekonomije u kojoj nije bitan proizvođač, već banka i trgovac koji će se uz pomoć ove naše kvazidržave obogatiti na infrastrukturi u koju je država investirala.. šizofreno, da ako zanemarimo interese ljudi koji nam danas vode državu.. nema smajli jbg..

4 minutes ago, Mikorist said:

Ujedno su mi rekli da oni nemaju nikakvo obaveštenje o novom zakonu tako da ih isti ne obavezuje.

jedno od osnovnih postulata u Pravu je da nepoznavanje prava ne amnestira nikog od odgovornosti :D

  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Ujedno su mi rekli da oni nemaju nikakvo obaveštenje o novom zakonu tako da ih isti ne obavezuje.

Kakvo im obaveštenje treba? Ako je objavljen u Službenom listu onda ih obavezuje, ako nije to je onda druga priča. Veliki su to razbojnici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je MinFin. Ne "stupa na snagu", nije zakon. Nego rešenje Ministarstva trgovine koje je izdato 14 maja.I poslato je svim provajderima.
Odnosno  uputstvo da provajderi moraju sami da izmene opšte uslove ugovora u kome mora da piše da nema penala.
U prevodu boli ih đoka.
Penali za raskid moraju plaćati i dalje gde nije promenjen ugovor.

Inače svi imaju samo-obnavljajući ugovor koji nikada ne ističe.

Odnosno moraš 30 dana ili više pre isteka da raskineš (lično) ugovor pismenim putem. Ne smeš da zaboravš. Posle je kasno. 

Dobro kaže LEO. Klasični pilićari.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

Inače svi imaju samo-obnavljajući ugovor koji nikada ne ističe.

Odnosno moraš 30 dana ili više pre isteka da raskineš (lično) ugovor pismenim putem. Ne smeš da zaboravš. Posle je kasno. 

Kod MTS-a po isteku ugovora dobija se status "Korisnik bez ugovorne obaveze", usluge se ne obustavljaju, tarifiraju se kao što je bilo po ugovoru i onda može bilo kada da se prekine pretplatnički odnos.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

neki kombo paket na 24 meseca od novembra 2017 za 2880 din mesecno. 

ali sam imao NeT 100 u kombo paketu. 100 kroz 5 u startu.

Sad sam dobio 120 kroz 20 

 

24 minutes ago, zek said:

Koji si paket imao ranije, meni je konekcija ispod 50 a imao sam osnovni paket sa konekcijom od 50.

 

 

za ovu brzinu daju Cisco ili Thomson (kod mene je Thomson) kablovski ruter. Sa običnim modemom ne ide preko 50

 

Šveci su dali neki blagi užas od rutera. Kinez neki....Thomson ubija. 

Mogu da otaram portove i sve živo na ovome.

Screen Shot 2019-04-04 at 12.28.11 AM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma, ta optika je jedno, ali mts je krs, danima to ume da bude izmedju 15 i 30, sa sve pingom od par milisekundi. Onda se izvicem na njih preko telefona, i to se popravi i traje par nedelja. Nesto petljaju kao sa adsl-om, seruju usluge, rade u nekom burstu, sta li...

Evo jutros dicni mts

 

Mts optika.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...