Jump to content

Koju konekciju koristite i plaćate?


Mikorist

Koju konekciju koristite i plaćate?  

77 članovâ je glasalo

  1. 1. Koju konekciju koristite i plaćate?

    • Dial Up Modem
      0
    • ISDN
    • ADSL
    • Kablovska TV
    • Optika
    • Wi Fi
    • Ne koristim svoju konekciju
      0


Preporučeni Komentari

44 minutes ago, Mikorist said:

Ove godine obavezno na more da idete. Slana voda leci sve. :happy64:

Samo bez selfija u tunelu molim.:unbelieveble:

„Koridori Srbije“ apeluju na građane da se ne zaustavljaju u tunelima na novootvorenoj deonici južnog kraka Koridora 10 u Grdeličkoj klisuri i da ne prave „selfije“, jer time ugrožavaju i svoju bezbednost i bezbednost drugih učesnika u saobraćaju.

Od kada je minulog vikenda otvorena deonica kroz Grdelicu, pojedini vozači kršeći saobraćajne propise zaustavljaju svoja vozila u tunelima, što automatski aktivira alarme u operativno-tehničkom centru, zbog čega posebne ekipe izlaze na teren kako bi pomogle vozaču, koji se, međutim, zaustavio da fotografiše tunel, put…

koridor-10-3-620x350.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 months later...

MTS optika do TV-a

Fiksna + Net100/ Net400 + TV Max

  • internet1.png
    •  
    • optika 400/160 Mb/s

Screen Shot 2019-11-17 at 17.35.59.png

 

8 meseci gratis.....

 

 

ovo je speedtest  sa sve torentom :smesna:

 

Dovoljno je brzo da mogu ceo server da bekapujem kući - i da ga vraćam  od kuće . I obrnuto mogu ceo PC da bekapujem u Nemačkoj.  

Konačno jbt :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja preko mts-a imam 200/80, a merenja su mi redovno oko 220/90, nikad manje od 210...da, ruter q2 je stvarno strava

nego, jel tebi u podešavanjima čekirano i 2,4ghz i 5ghz ili samo 5?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2,4 - bilo sad sam na 5 

ma fercera tipa 380 kroz 150 preko gigabitnog kabla .

:smesna:

 

 

brate png 2 nemam ni kod provajdera u Nemackoj. Sa Guglom je 3ms

speedtest.png

 

Možda je i veći speedtest - jer su 3 kompa zakačena trenutno i 2 mobilna.

Realni test je kad je samo jedan komp - i ne ide apdejt nikakav....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma zavrsava i meni manje - realno . ALi optika - ali 8 meseci po 1 dinar - posle 3899 dinara

Stim sto moze da se iskljuci snimanje sadraja - valjda (jer je opciono) - pa  bude manje 118,80 dinara.

No svejedno sam plaćao 3400 za duplo manju  brzinu - nisam imao drugi izbor - sve do sad. :D

 

Plus mi reče menadžer ako dodam jedan mobilni na Omorika paket - tipa još dva meseca po jedan dinar. 

Taman ženin telefon :msn-rofl:

p.s.

Jedini problem je kad nema struje - nema fiksni - no ima ipsravljace  da natakarim na UPS :loleverybody:

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Walter said:

Mikorist, kako si dobio 8 meseci po 1 din? Nisam to video u ponudi.

Menadžer iz Mts išao po mojoj zgradi od vrata do vrata i nudio više 2 meseca nego što nudi SBB .

I to tačno nakon što su počeli da se gube kanali na Supernova - i internet da zeza.... :D

 

Inače videh na Benčmark forumu da i drugima po Beogradu nude . Čak i po privatnim kućama.

Znači bore se za tržište.  A Radijus Vektor je propo....Kupila ga Supernova. A Supernova je ogranak Mts...

Ako prostu logiku uzmemo . Postoje samo dva provajdera MTS i SBB...  Po meni Mts ima bolju internet ponudu za istu lovu.

Duplo veća brzina od SBB - tri puta veća od Supernova - preko koaksijalnog....

Šta će se događati sa SBB - videćemo -  ali ja mislim i da će on da pogine - ako još jednom povećaju brzinu na MTS.... 

 

Ajde da se kladimo da će za godinu dana - ovaj moj paket da bude 600/300 Mb/s:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, zek said:

i kad nema interneta - nema fiksni - :hyper:

Pitao sam tehničara koji mi je ugrađivao - ovo je neka IT firma najamnička koja radi i za SBB i za MTS  - koje kapacitete ima ovo - odnosno kolika je verovatnoća u prekidima… Kaže da je kod nas u zgradi (po centralnim blokovima na NBGD i u užem centru ) split ratio 1/64 max što praktično znači da jedno vlakno maximalno deli 64 korisnika, a posebno vlakno se dovodi do ONT za svakih novih 64 korisnika. 

Pri projektovanju mreže računali su na maksimalno zauzeće i u skladu sa njim doveden je određen  broj vlakana koji ostaju dark fiber - kod mene se nalaze u podrumu - ide podzemni dark fiber od centrale -  odnosno Telekom računa trenutno 94% a SBB 99% zauzeće projektovane mreže. Tipa 6% više nego što je potrebno celoj zgradi. Tako da je skoro nemoguće doći do zagušenja preko MTS - odnosno prekida u telefonskom saobraćaju - sem ako neko fizički ne ošteti dark fiber usput - a dešavalo se bonsekom da seku po šahtama.  Cilj je potpuno izbacivanje bakarnih parica za telefoniju jer je menjanje postojećih ekonomski neisplativo. 

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Mikorist said:

Šta će se događati sa SBB - videćemo -  ali ja mislim i da će on da pogine - ako još jednom povećaju brzinu na MTS.... 

neće da pogine zbog paketa u kojima dobijaš i TV.. fiber je još uvek skup za prosečnog korisnika i nema ga svugde

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam odlučio da izađem iz čarobnog sveta ukidanja Mezzo i Short Story kanala i ubacivanja 50 Pinkova, fiksne telefonije koja služi samo prodavcima jastuka i šerpi, bušenja zidova i razvlačenja kablova po celoj gajbi, te sam uzeo Telenor mobilni ruter. Dve crvene mesečno. Nije najbrži ali radi odlično. Plus mogu da ga ponesem sa sobom na Zlatibor ili bilo gde :) 

Kome ne trebaju serverske brzine, ko ne dr** na superheroje u helankama, ko se ne bavi piraterijom big time - topla preporuka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni firma kući.. Više mi se isplati ova varijanta. Serverska.

Profitabilnije mi je da ceo klaster čiji je Bekap  tipa 9 GB reda veličine - svlačim ceo kući - svaki dan - nego da isti držim samo na zakupljenom cloudu. Dropbox ili slično (što vredi) je tipa 10$ mesečno.  

Sa ovom brinom isti bekap je za tipa 10 minuta nazad.... Mogu lepo kući da ga raspakujem i testiram...Plus istovremeno mogu da gledam i superheroje u helankama, torentujem - ali ne p2p - koristim https://zbigz.com/

pa svlačim iz clouda.... 

Ja sam već sam sebi razvukao gigabitnu mrežu po gajbi. Nema šta oni da mi razvlače sem optički da mi provuku do centralnog mesta....Samo u klonji nemam UTP priključak za internet.

:msn-rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

 

Kod mene u kraju ( centar Zemuna ), zgrade i stanove obilazi jedan simpatičan mlad gospodin, predstavlja se kao promoter koji radi za MTS  i nudi potpisivanje ugovora za BOX pakete. Vrlo je kulturan i  tečno prezentira ponudu. Traži  lične podatke i ispunjava predugovor za neki vid usluge, sa pričom da će se javiti "neko iz centrale, radi konačnog dogovora". Budi sumnju da je u pitanju kradljivac identiteta.

Kakva su vaša iskustva sa ovakvim pojavama, ako ste ih imali, odnosno da li je ovo poznat oblik promovisanja nekog  mob-tel-net pružaoca usluga?  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Leonardo said:

odnosno da li je ovo poznat oblik promovisanja nekog  mob-tel-net pružaoca usluga?  

Nikakve podatke nisu uzimali. Ne znam zasta ce im kad ih vec imaju - usluga je vezana za fiksni telefon.

Broj mobilnog pomotera MTS - bio je zakacen na reklami - ja sam ga sam pozvao.

Odma mi je ponudio 8 meseci po 1 dinar.  Za tri dana je stigla ekipa i ugradila mi.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...