Jump to content

Troelsova Ekta Grande


Superfi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 36
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Thx svima...Volumen za dva basa je nesto preko 60 litara. Na ovu temu se vode polemike na netu. Mogu reci da mi se nikad nisu dopale kutije sa 1 kom 18w8531 koje su tjunirane da idu jako duboko a nemaju kick, slam. Po meni je to neprirodno. Kutije tipa SP98 ili ProAc klonovi od Troelsa, narocito Kipod od YG Acousticsa, koji kosta ko djavo...sve sam to slusao i uopste nisam bio odusevljen...30Hz iz male 18cm membrane? Mogu sa olaksanjem reci da Ekte idu jako duboko ali imaju kick i neki fun efekat koji po meni fali kutijama sa jednim basom :oke:Za nekih 10ak dana stize mi twaron i sa tim cu se malo poigrati...Prijatelj kojem jako verujem je odusevljen efektom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Igore,Igore, dobra ti i skretnica...Zar crveni Jantzeni ne zadovoljavaju kriterijume ? Ipak silver je silver, a tamo mene zezaju zbog skupih el. u skretnici...

Druze, slusao sam jako dugo XT25. Ovaj Scanov RR nema veze sa Vifom. E sad, da li je on toliko drugaciji (bolji) ili Silver vredi svaku paru, nemam pojma. Mozda je kombinacija obadva? Scan je neuporedivo bolji IMHO...Ne kazem da crveni ne bio isto dobar...no, na to pitanje ja nikada necu imati odgovor :guitarplayer:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cestitam :good2:, stvarno izgledaju vrhunski, a verujem da isto tako i zvuce.Ako nije nekulturno pitati, koliko okvirno kosta materijal za ovaj projekat? (kutija, drajveri, skretnica ....)

Tihi Bobe, hvala na komplimentima. Cena je kako se snadjes. Od1200-1300 Eura pa na gore...po kutiji. Zavisi od upotrebljenih elemenata, materijala kutije, finisa...Ako te interesuje gde sam ja nabavljao delove pitaj.Pozz
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nista dok first ne kaze kako ih ceni...Btw, pogledao sam malocas frekventnu karakteristiku tih zvucnika i mogu samo da kazem - rado bih ih posedovao.

a ja sam jedva čekao da vidim šta ćeš ti da kažeš...i vala, čekanje se isplatilo :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...