Jump to content

Pojačavači sa SIT tranzistorima


prophet

Preporučeni Komentari

Pa zar vec nije vidjeno? :D 

Ili je toliko nepoverenje u domacu "pamet", da ne moze da prepozna nesto sto valja, ako vec delovi inostrane(samim tim od dramaticnog poverenja) cottage audio manufakture vec krecu tim pravcem...

Samo je pitanje postenja, da li ce ikonoljubitelji pristati da umesto gole lampe na polici imaju dosadnu kutiju koja bolje svira, i da li je uopste bitno da to nesto i nekako i nekome bolje svira...?

Da li je audio vlastela spremna da izadje iz kocije u bentli? Figurativno... :) 

Posto je situacija takva kakva je...da se razvijaju velike price oko razigrane maste...vaznosti forme a ne sustine...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd stalno se otkrivaju nove stvari koje su revolucija u audio pa se na kraju uvek vratimo na ono sto je stvarno provereno. Ima tu i dobrih resenja ali su ipak vrhunska dosta komplikovanija. Setite se gainclona, pa lightspeeda, pa d klase.... i na kraju su svi ostali u senci a i dalje resenja sa dosta tranzistora drze primat ili lampe sa visokim naponima

Nikone spori pamet konstruktora nego je stavr da li je to bolje ili je trenutno odusevljenje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bah, sto se tice slus(k)anja, ja da imam konzervatorij, ili bar da sam dirigent praske, ne mora becke opere, pa da delim etiketice o kvalitetu. Stoga taj utisak smatram unikatnim, subjektivnim i vrlo limitiranim u datom okruzenju.

Za info kvaliteta, meni je recimo dovoljan Wolandov utisak, coveka vrlo posvecenog muzici, cak iako uracunam "erare humanum est", ostao je u nekom pozitivnom utisku novog tipa, naravno sve to daleko od koncertne svirke(koju ja recimo slabo konzumiram poslednjih godina), pa u spletu tih okolnosti, samo mi potvrdjuje ono sto papir kaze...

Plus sto meni masa tih igracaka zvuci jako lepo, i lako zaboravim na spravu pri slusanju..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wolandov utisak je na osnovu odziva tanoja koje ima. Recimo proizvod koji je kod njega savrseno svirao na mojim scan speak nije bio ni prosecan. Ne mozemo svi imati velike lako pokretljive membrane niti ih volimo.

Slusao sam par puta kod wolanda i to jako dobro radi ali superfijevi tanoji sa bat-ovima su po meni bolji

zato ne mozete dati izjave koje su aksiom i tu staviti tacku. moze se dati opis zvuka uzimajuci u obzir ostatak sistema i prostorije ali ne znaci da ce svirati na drugom mestu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Impuls said:

Vladd stalno se otkrivaju nove stvari koje su revolucija u audio

Audio se nekako provlaci, kao macak medju nogama, kroz profi elektroniku.

Lampe su imale tretman, los za lose a pristojan za bitne sprave. Cak su bile toliki trn u oku, da su smisljani fetroni da ih odmene, sa njihovim labilnim karakteristikama, malom trajnoscu, osetljivoscu na jednostavno okruzenje...

I sav taj razvoj komponenti je imao odredjene razloge i logike. I kada god bi se desio neki revolucionarni proces, desio bi se zato sto je neki od "divova" elektronske industrije okrenuo glavu prema audio zabavi i sceprkao neku sitnicu..

 

Sto se tice Wolandovih tannoya, mislim da je nebitno, rec je o slusanju pojacala, uporednom, na zvucnicima koji su vrlo i veoma solidni i pri vrhu kvaliteta, plus Wolandovo iskustvo sa muzikom. Sve na dosta visokom, znacajno natprosecnom nivou...

Naravno da ima boljih zvucnika, bolje tretiranog prostora, veceg bogatstva i dvoraca, boljih ljudi od Wolanda,  gde bi se pokazalo mozda i vise razlika ili cak i neki nedostatak...ali zar svi zivimo u dvorcima, vozimo Ferarije, jedemo gusciju pastetu za dorucak...citamo knjige Marijane Mateus... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ovo sa SIT je DEAD END. Nema ih više. Fabrika je uništena u zemljotresu. Ovo što gledamo su poslednji primerci.

Pogotovo onaj koji je Nelson dobio na poklon. A Japanci su mu sa razlogom poslali. On se uopšte ne zadržava na njima.

Kapiram da će da kupi zalihe i štanca još koju seriju. Ali dugoročno gledano od toga nema NIŠTA.

To nije komercijalni proizvod. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.arrow.com/en/products/ixfn140n20p/ixys

 

Polar Hiper FET Mosfet. Kupujte dok je džabe :buehehe:

8 hours ago, Zen Mod said:

po prakticno istoj semi ali sa dovitljivim trikovima je dao kako da napravis sa modernim i nabavljivim IXYS mosfetima ...... mozes da odradis i scale down

 

i na kraju dobijes amp za tepsiju ribe

 

uopste nije poenta u SIT-u kao jedinom resenju , nego je SIT odredjena referenca rezultata , razumevanje zasto je referenca i sta se moze nauciti iz toga

Screen Shot 2018-10-09 at 9.10.46 AM.png

 

Ovo bre  ima 680W 

 

Koliki CASE treba za dva tranzistora od kilovat?  

6U, 7U ? :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, vladd said:

citamo knjige Marijane Mateus.

Zar i to postoji?  Sad nekako sam sebi delujem onako neobrazovano i neprskano, nisam još bre knigu objavio, makar jedan priručnik za hidrotehniku da napišem valjalo bi. :pajapatak:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...