Jump to content

Pojačavači sa SIT tranzistorima


prophet

Preporučeni Komentari

moze Miko

 

ukucaj tamo na Big D (preko googleta ) gde naci 2SJ i 2SK , trazi , nadji i napravice se

 

ista ta sema koju sam spremio za B. SIT-2 , varijetet sa IRFP , a moze i SJEP i SJDP i Yamaha i Sony Vfeti , uz minimalne promene nekih vrednosti

 

da napomenem - to je sve SE , oko 10W/8R ; ako hoces PP ( ako kupis komplementarce ) onda cemo nesto drugo

Meni je ta SE varijanta jako interesantna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo sta nam je Zen napisao.

moze Miko

ukucaj tamo na Big D (preko googleta ) gde naci 2SJ i 2SK , trazi , nadji i napravice se

ako hoces PP ( ako kupis komplementarce ) onda cemo nesto drugo

predpostavljam da moze da prepavi Babelfish SIT shemu da bude sa ras-pair-om...

druge opcije su nam komplikovanije.. mislim da pravimo sa njima B1 clone ili ampove sa shemama onog

Ninđe... ja to bez  Zena sam nista ne bi radio i znao...suvise je komplikovano.. ovo sa sijalicama moze i na casu oto-a da se sastavi. ali treba znati izmeriti Bias L’Amp: A Simple SIT Amp: Part 1 :buehehe:

u svakom slucaju trebalo bi nabaviti ove Slony tranzistore dok ih jos ima , isplate se da stoje u fiokici :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Babel SIT nema vajde da se prepravlja u komplementarno , jerbo je SE ( gornji je nesto kao CCS)
 
druge stvari su moguce , recimo kao ono sto sam postovao u F6 temi (dadoh ti link)
 
B1 - ko voli nek' izvoli
 
stagod , ti tranzistori zavredjuju projekat , pod uslovom da se nabave

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Видим ја да ће за коју годину на тржишту да се појави некакво чудовиште са точкићима за премештање,

А унутра и лампи и SIT-ова и мотане жице, па чак и германијума за душевност.....

И све то Ручни рад из Србије бре! :shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...