Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

pre 7 časa, shonne reče

Napokon zavrsena i druga kutija. Pipkav posao do bola i mnogo vreme uzima. Nema ovo cenu kad se radi za pare...
Sad nece da bude test, ovih dana, kad se sve slegne i proverim sve jos jednom...

891eea7682510edad5569c0add1838c4.jpg

I još samo veći woofer, onaj 26W kako beše, i super :smart:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekako mi se čini da je malkice sprečena disperzija visokog po visini sa gornjom vitrinom? Visokotonac je taj koji kreira "prostor", ne bih voleo da ga gušim?
 
 
Videcemo. Kada radio ovaj step majstor u tom trenutku nije imao za ugao od 45 stepeni, vec 60...tako da na ovo malo pada i senka. Mozda sam za neki mm treba manje da pustim luk, ali od viska glava ne boli, samo od manjak. Caskom se preradi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:)))))))))
Samo se ti smej mom ludilu u glavi [emoji16]

Sve sam delove za neki buduci VELIKI amp prodao, sve pokusavam da to izbacim iz glave ali mi u podsvesti...kao klinac kad se zaljubi, a ona ga nenormalno j..., pa dodje u situaciju da ga u sred noci budi u znoju [emoji14]

Salu na stranu,....videcemo [emoji23]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema crv mira ovaj naš. Može da se primiri privremeno, ali ne i da se uspava trajno [emoji4]
Nema , definitivno.
Odes u kafanu, em se najedes, popijes, narucis pesmu, muzika...sviraju ti uz uvce, lepo ti oko srca za neku davnu neprezaljenu ljubav. Odes kuci kod zenu i decu, naspavas se. Super.
Ovaj hobi je ludilo. [emoji123]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Momci, nesto razmisljam u pravcu trenda koji se trenutno nudi u hifi audio...
Ako pravis kutiju koja ima previse nisku impedansu...2ohm i malo vise od toga. Recimo da hoces da se zadrzis u safe zonu od 3ohma nominalnih 4...
Vufere, mozda bi moglo da se razdele sa neki Hypex 251 npr...dok ostalo, npr sredinu i visoke ganjas sa power ampove koji su neverovatni u podrucju koji sviraju.
Je li neko razmisljao u tom pravcu ili sam ja jedini ludak ovde? [emoji16]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izbegavas kutiju sa niskom impedansom jerbo dovodi pojacalo ukomplikovane rezime, koji se kompenzuju velikim kolicinama novca i delova.

Osi sto je ukupna snaga bitna, pojavljuje se potreba za velikim strujama, pa mozda i u duzem periodu integralno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta znam bre Shonn, mislim da su i beta i onaj Up dobri sa niskim impedansama? 

Msm, mišljenje je kao dupe, moje dupe samo mrzi da biampuje, ništa drugo. Keep it simple! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Aleks said:

Šta znam bre Shonn, mislim da su i beta i onaj Up dobri sa niskim impedansama? 

Msm, mišljenje je kao dupe, moje dupe samo mrzi da biampuje, ništa drugo. Keep it simple! :)

Sa 2,3-2,4ohma nije cak dobar ni tvoj amp. Na stranim forumima se spominje da je vec nesto dobro 100 bilo point 5 ili 8. Ludilo novca. Sve ostalo se gusi, kao sto je vladd spomenuo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Izbegavas kutiju sa niskom impedansom jerbo dovodi pojacalo ukomplikovane rezime, koji se kompenzuju velikim kolicinama novca i delova.

Osi sto je ukupna snaga bitna, pojavljuje se potreba za velikim strujama, pa mozda i u duzem periodu integralno...

U tom pravcu sam i razmisljao. Uvek mi je logika u glavi bila da dam vise novca za drajver nego metal tj hladnjak. Posle treba da placam i struju pored svega ovog sto si napomenuo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Uvek je dobro dati sto vise novca sa drajver, tu i kada je preplaceno, ipak ima tehnickih i konstruktivnih benefita...koji ti rese neke kompromise.

uvek mi je u glavi bilo kako cu ovu osmicu da iskoristim za kompresiju, da dobijem attack...savrsenstvo u jazz :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...