Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Najveci je fluks na "ustima" kalema i deformise se sa metalom i predmetima ispred. Ono sto utice na induktivnost je indukcija koja se izazove.
Drvo je sa te strane bezbedno iako deformise polje.
U najkracim crtama.
A imas i primer kod Troelsa, obligato u bakarnoj cevi u polju kalema...
 
P.S.
Ono sto sam video je redenik nekih konodova ispred kalema...
 
Da, metal... Sta kaze deda Troels:

All other caps in non-metal wrap had no impact on inductance.

Ja nemam ovde metale, sve je plasticno kuciste...
Probacu sutra, tj danas skretnicu ovako kako jeste. Videcemo.
Posle 3 meseca probam nove tvitere, bas sam brz [emoji14]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, shonne said:

Ja nemam ovde metale, sve je plasticno kuciste..

Kondovi su metal-folija, ne treba mu kuciste pride da bi bio smetnja. :) 

A i njima pazis gde je spoljna a gde unutrasnja folija, ako se pentra mak na konac, bez fantaziranja. Zasto zaboravljati detalje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kondovi su metal-folija, ne treba mu kuciste pride da bi bio smetnja. [emoji4] 
A i njima pazis gde je spoljna a gde unutrasnja folija, ako se pentra mak na konac, bez fantaziranja. Zasto zaboravljati detalje.
Cepidlacis sad prijatelju. [emoji14]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi kond ispred kalema, izmeri, pa se uveri, ja ti samo skrecem paznju da makrodesavanja. Ako si vec pitao i pokazao zelju za perfekcijama..

Cepidlacenje da ostavimo za materijale i povrsine konektora, materijale zica i desavanja na molekularnom nivou.. :cheers::) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavi kond ispred kalema, izmeri, pa se uveri, ja ti samo skrecem paznju da makrodesavanja. Ako si vec pitao i pokazao zelju za perfekcijama..

Cepidlacenje da ostavimo za materijale i povrsine konektora, materijale zica i desavanja na molekularnom nivou.. default_cheers.gif[emoji4] 

Ne mislim na postupak vec na kondove.

Ako imam polipropilene sve do jedan, zar i oni u sebi imaju metal foliju? Koliko vidim samo je materijal u vidu mase kod njih, ne folija.

Kod Troelsa je imao link na sajtu gde je otvarao ovde pomenuti obligato u krug motane folije, vishay 1848 koji imam nemoguce da bude motan u krug. Aj sad malo da cepidlacis i da mi objasnis.

6d3e51c350e0409d963cd0b5745cc310.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to je realno u distanci manje bitno, bitnije je da se drzi na pameti, nekada ce biti drugih kompromisa, pa da se obavi korektno lista prioriteta

 

Quote

Ako imam polipropilene sve do jedan, zar i oni u sebi imaju metal foliju

To je metalizovana folija, jeftinija opcija.

Zato su i ti neki butik kondovi ipak i ultrarobusno, dobro, cak izuzetno dobro uradjeni, pride su motani neinduktivno, u sloju ili dva u kontra smeru, pa se kapacitet polovaci a induktivnost anulira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, vladd said:

Ma to je realno u distanci manje bitno, bitnije je da se drzi na pameti, nekada ce biti drugih kompromisa, pa da se obavi korektno lista prioriteta

 

To je metalizovana folija, jeftinija opcija.

Zato su i ti neki butik kondovi ipak i ultrarobusno, dobro, cak izuzetno dobro uradjeni, pride su motani neinduktivno, u sloju ili dva u kontra smeru, pa se kapacitet polovaci a induktivnost anulira.

Ok.

Znaci primarno iz svega da se obrate polozaji kalemova, vodilja kao sto je Troels radio. Sa drugim komponentama, koliko toliko neke osnovne stvari da se ispostuju i sve moze da bude u granici tolerancije, kako ne bi doslo menjanje vrednosti komponenti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mada, kad pravis sa delovima za ves masinu, sta god uradio, neko ce se smeje
a i viseslojni sper je audiofilskiji od iverice, kao bazna ploca
:rofl:
Bas me zanima kakav je to osecaj u tudjoj kozi kada vidis revelator i illuminator a ono kond ves masina. Pomesana osecanja pretpostavljam [emoji16]
Na naskupljem delu, bass sekcija, komad je bez pdv i carine 230 eur, najeftinije...ide Icar kond za ves masinu , 'ludo burazeru, ludo'. [emoji14]

6cc635251c35046363af63a743340169.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, shonne said:

Bas me zanima kakav je to osecaj u tudjoj kozi kada vidis revelator i illuminator a ono kond ves masina.

Pa kakve veze ima, kond je kond, RLC element, ima svoju specifikaciju koja je odlična za datu primenu...

Nebitno je ko će drugi šta da misli, prvo što će neko da pomisli je zašto daješ pare za zvučnike kad možeš da pustiš na spikeru mobilnog. Ok ako izuzmemo tu veliku većinu, pa gledamo šta će reći audio ljubitelji, jedan će pomisliti "koje smeće, ja priznajem samo full range", drugi će reći "ne mere to bez horne i PA 15" bassa", treći će reći "glupost slušati na ovolickim zvučnicima, treba da zauzimaju bar pola sobe" itd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kakve veze ima, kond je kond, RLC element, ima svoju specifikaciju koja je odlična za datu primenu...
Nebitno je ko će drugi šta da misli, prvo što će neko da pomisli je zašto daješ pare za zvučnike kad možeš da pustiš na spikeru mobilnog. Ok ako izuzmemo tu veliku većinu, pa gledamo šta će reći audio ljubitelji, jedan će pomisliti "koje smeće, ja priznajem samo full range", drugi će reći "ne mere to bez horne i PA 15" bassa", treći će reći "glupost slušati na ovolickim zvučnicima, treba da zauzimaju bar pola sobe" itd
Ne opterecujem se ja sa tim. Da se opterecujem ne bih stavio to...znam gde ide i za sta sluzi.
Kojo, ne izgleda lose sa time aligment?

fd1c90fb3b43c0454d507691f2e35b28.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao prvo, kalem, kao sto je Troels dao slikovnicu. Prosto se izmeri usamljen pa onda u poziciji, i odmah se vidi da li nesto smeta i da li su rastojanja dovoljna u tom konkretnom slucaju.

Kao drugo, kondovi nisu isti, tako i treba, za razne potrebe, ali motor run i npr duelund su sigurno robusno uradjeni. Komotno za struje. E sad parazitna induktivnost je ono sto ih sustinski razlikuje(a dizajn primetno), ali u CL konfiguraciji to moze da se kompenzuje..kao i parazitna induktivnost kod R

Tako da ih te nesavrsenosti cine razlicitim i koliko je koja nesavrsenost prevazidjena kod nekog.

 

O onima koji vole da se igraju samo sa dizajnom i butik igrackama i ne raspravljam, oni imaju svoju crtu ukusa i potreba. I na njihovu srecu korektno fabrikovane igracke...bez da im treba ekstra znanje za baratanje...

Kada si tanak sa znanjem, ekstra je resenje da pazaris butik robu, neko je odradio kompenzaciju za vecinu glavolomki. Pride, skupe igracke su uvek bile i osnov za sepurenje i veliki znacaj u drustvu.

Ko radi sa nepreskupim komponentama taj je sirotilja :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, shonne said:

Kojo, ne izgleda lose sa time aligment?
 

Sve je to dobro, videćeš kad budeš finalizovao skretnicu. Kao što i znaš faze dva drajvera treba da se poklope oko frekvencije sečenja, samo će ovako biti možda malo komlikovanije za merenje. Kada budeš uklapao fazu, probaj da staviš mikrofon na slušnu visinu (oko jedan metar od poda) i na neku slušnu udaljenost bar metar ipo ako ne i više. Na toj daljini merenje neće baš biti precizno za ravan frekventni odziv, ali će biti ono što ti treba da im poklopiš faze.

Lakše bi bilo uraditi skretnicu da je visokotonac gore, na istoj dasci i što bliže srednjetoncu, ali može i ovako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, shonne reče

Ne opterecujem se ja sa tim. Da se opterecujem ne bih stavio to...znam gde ide i za sta sluzi.
Kojo, ne izgleda lose sa time aligment?

fd1c90fb3b43c0454d507691f2e35b28.jpg
 

Što ti nije i bass izbačen?

images-jenzen-next-3-large.jpg

jenzen-seas-2-600pxw.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste zbog velike talasne dužine, ali lepše izgleda kad dodaš i za bas. No to može i kasnije.
Pomak na spl se javlja samo na vecim frek, nema razloga za baffle step za bass...man teme za estetiku, operisan sam ja za to. Mene samo zvuk interesuje, ne gledam uredjaje [emoji123]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...