Jump to content
shonne

SP95 do Jensen

Recommended Posts

57 minutes ago, NIXIE said:

Ima po tri para odličnih izlaznih tranzistora po kanalu, veliki trafo, puno elektrolita valjda može da lako savlada niže impedanse?

sa ovi moji 3 ohma se odlicno bori. Merena je samo snaga do 2 ohma, pored 4 i 8 ohma ovog ampa. Uskoro ce i THD   :)

Ja mojeg LEACH-a ne bi smeo na 2oma da testiram, ima dva para sličnih tranzistora ali na +-60VDC.

Dobar opseg nema šta.

Kod mene je zvučnik min. impedanse oko 5 oma.

3 minutes ago, NIXIE said:

Ja mojeg LEACH-a ne bi smeo na 2oma da testiram, ima dva para sličnih tranzistora ali na +-60VDC.

Dobar opseg nema šta.

ovde je u pitanju trafo... da je torus, rekose mi da bi jos vise bilo snage na niskim impedansama. :)

6 minutes ago, shonne said:

ovde je u pitanju trafo... da je torus, rekose mi da bi jos vise bilo snage na niskim impedansama. :)

Bitno je da kad slušaš normalno sa par wata, ima na raspolaganju par stotina W, nema kompresije tranzijanata, nema klipping-a, čisto ko suza. A da slušaš sa tim snagama, nema šanse.

Il da pređeš na tanoje.:)

Da, treba napomenuti da je amp bez povratne, da nema niti jednu jedinu kompenzaciju i da smo Vinko i ja rešili BIAS na maestralan način. Bilo je jako teško umiriti izlaz u ovakvoj konfiguraciji. Dakle, amp je besmisleno više povezivati sa pomenutim Gryphon-om i NAD-om, u pitanju je uređaj par klasa iznad. Zocky je radio raznorazne testove i probe... te smo došli do zaključka da se uređaj može koristiti i kao aparat za varenje (švajs?) :). Drago mi je da svira dobro i dalje :).

8 minutes ago, Nesic said:

Da, treba napomenuti da je amp bez povratne, da nema niti jednu jedinu kompenzaciju i da smo Vinko i ja rešili BIAS na maestralan način. Bilo je jako teško umiriti izlaz u ovakvoj konfiguraciji. Dakle, amp je besmisleno više povezivati sa pomenutim Gryphon-om i NAD-om, u pitanju je uređaj par klasa iznad. Zocky je radio raznorazne testove i probe... te smo došli do zaključka da se uređaj može koristiti i kao aparat za varenje (švajs?) :). Drago mi je da svira dobro i dalje :).

odnecu Zoranu moj A3 pa neka slusa, ovo ostaje kod mene :P

sjajan posao ste odradili... SLCF verziju nisam slusao. Vise me interesovao ovaj push pull bez povratne sprege, jer koliko znam oni su karakteristicni sa neparnim harmonicima. To je ono sto mi je i u planu da zavrsavam :)

sta ce da se radi zimus...

trenutni setup mi sim pokazuje da je Z na nekih 3 ohma.

1.thumb.jpg.4bd87a0fdf3e5a67b226f56adf6e90e0.jpg

cak mi se cinilo da je tih 110uf mnogo za mid da ide toliko nisko.

Ako se igram sa delom oko 250Hz... sa 80uf dobijam za moj ukus odlican sim...

2.thumb.jpg.5cbb039d9a0bc04408f83769b80baa18.jpg

Nekih 3,5 ohma. Lepo.