Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

:good:
Lep tviter, nije ni skup a po datasheetu gledano odličan [emoji4]
9500 je isto odlican tviter, ali iskreno nisam uopste imao volju da radim merenje zbog ferofluid. Kada ce da se stvrdne, ne znam. Da se sa njim posle toga zezam, uopste mi nije padalo na pamet.
9500 je isao do nekih 20khz, stavljali mu na atenuaciju po neki kond kako bi digli tu oktavu. Sa ovim nece da bude tih problema, do 30khz, laganica...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa za jedno 20 god se stvrdne, bude kao pasta...
Ferofluid dampira kretanje, koncentrise polje i hladi kalem...sta vise pozeleti [emoji4] 
Da, stvrdne se i menja karakteristike. Ako pocnemo da pricamo o uslovima, temperatura i to, onda...
Scan speak je odradio sd-2 motor posle ferofluida i to im je postao standard. Detaljniji, bolji drajveri...
Sa druge strane taj drajver sam ja uzeo 2008 god, a pravim kutije da ih slusam dok sam ziv. [emoji3526]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jes, druga racunica, ja ne racunam nesto previse na jos 10 i par god ... :) 

 

P.S.

Ovo za ferofluid je od mojih studentskih AR-ova, od 78'-e do 90-e su radile fino, sklonjene od mali deca, pa pokusano 95-e, tada je vec pokazivalo problem, skinuto, razvodnjen estrima, malo se slusalo, pa spakovano...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
5 minutes ago, Koja said:

Čekaj to su 6600? Koji projekat sad tačno radiš, izgubih se u silnim postovima

da, ss D3004/6600

sad se radi pravi diy, niciji projekat. Sa 22W/8851, 18W/8531 i D3004/6600. Mid ce da ide sa time adjust, i pokusacu njega da uklopim sa tviterom,  oba da budu LR2 topologiji. Naravno, sve ce da se meri... a sto se tice toga sto se bunis, projekti... moze moderacija da promeni naslov teme u sta hoce, jer vise nije vezano ni za jedan projekat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, shonne said:

da, ss D3004/6600

sad se radi pravi diy, niciji projekat. Sa 22W/8851, 18W/8531 i D3004/6600. Mid ce da ide sa time adjust, i pokusacu njega da uklopim sa tviterom,  oba da budu LR2 topologiji. Naravno, sve ce da se meri... a sto se tice toga sto se bunis, projekti... moze moderacija da promeni naslov teme u sta hoce, jer vise nije vezano ni za jedan projekat.

Nije problem što je komplet DIY, samo napred.

Kad budes radio skretnicu probaj da meriš i off-axis odziv, mislim i na levo-desno.

I ja sam uglavnom radio LR2

Dobar izbor drajvera, mid i high su čist standard. Bass se nadam da ćeš upeglati prema prostoriji. Moj izbor bi bio verovatno 10"-12" u kompresiji ili 6.5" u TL, ali mislim da će i osmica u BR biti dobra.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Koja said:

Nije problem što je komplet DIY, samo napred.

Kad budes radio skretnicu probaj da meriš i off-axis odziv, mislim i na levo-desno.

I ja sam uglavnom radio LR2

Dobar izbor drajvera, mid i high su čist standard. Bass se nadam da ćeš upeglati prema prostoriji. Moj izbor bi bio verovatno 10"-12" u kompresiji ili 6.5" u TL, ali mislim da će i osmica u BR biti dobra.

da, off-axis je bitan, znam. Uvek kad sam isao kod nekog da slusam, uvek mi pricali "tu sedni, tu se najbolje cuje"  :

ja zadovoljan sa 8 om u BR... za druge ne znam i ne interesuje me... bar oni sto su slusali :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, shonne said:

momci, tek sad vidim... jedino sto nije ok, vratite ove moje "zanimacije" u delu gde su zvucnici, kakav  project gallery... to je za drugu ekipu :)

Alekse, eve vrcem u tvoj edit

 :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...