Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Napisano (izmenjeno)
4 minutes ago, Koja said:

Hehehe.

Da, 3.5 way je ono sto sam ja napisao, a samo obicna paralela, to je i dalje 3 way.

A vidi kako su oni sve lepo stavili samo Illuminatore. Ne valja da mešaš iluminatore i revelatore, otvori se kapija ka dimenziji X pa mora Krang da obrne transdimenzioni polaritet.

Daaa...

Za mene sa dva bassa je uvek vise od jednog koji je obican 3 way 😁

More pogledaj skandinavac kakvu skretnicu pravio. Ludak. Vise kosta nego drajveri 😛

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skretnica deluje kao da je kompjuterski generisana, onako sve sečeno istom metodom pa kako ispadne, sa nekim notchevima da ispravljaju krive drine, pri tom imaju i neki zobeli koliko vidim, a na slici krajnjeg rezultata impedansa nije ispravljena nigde.
Pri svemu tome, ta dva vufera od 88 db bi dala 94 db, kod njega na raw merenju 93 db, ok. Kako onda krajnja kutija/odziv basa, može da ima 92 db, gde mu je baffle step? Posle baffle stepa bi trebalo da mu ostane tipa 88 db.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Koja said:

Skretnica deluje kao da je kompjuterski generisana, onako sve sečeno istom metodom pa kako ispadne, sa nekim notchevima da ispravljaju krive drine, pri tom imaju i neki zobeli koliko vidim, a na slici krajnjeg rezultata impedansa nije ispravljena nigde.
Pri svemu tome, ta dva vufera od 88 db bi dala 94 db, kod njega na raw merenju 93 db, ok. Kako onda krajnja kutija/odziv basa, može da ima 92 db, gde mu je baffle step? Posle baffle stepa bi trebalo da mu ostane tipa 88 db.

Nisam ja mnogo gledao tehnikalije skandinavca osim sto mi je bila interesantna kutija sa dva bassa. Kao osnova. 

On je cak 12MU spusta mnogo nisko sto meni deluje 'bas' za mid.

Ono sto bi merenjem hteo da dovedem sta zelim jeste Pidin projekat. To su neke rezne frek za koje si u neki post pitao.  

Moja procena da cu da imam nekih 90-91dB. 

PKAUDIO.WEBNODE.CZ

Drivers: Scan Speak 18WU/4741, 12MU/4731, R3004/602010Dimensions: H 1000 x W 220 x D 310 mmSensitivity: ~86dB/2.83V/1mImpedance: 3 Ohm at 38HzCrossover: all LR2, 590 and 2900 Hz

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, to je fino.

4 minutes ago, shonne said:

On je cak 12MU spusta mnogo nisko sto meni deluje 'bas' za mid.

Tačno. Evo srećom kod Zapha ima merenje tog drajvera, doduše 8 om verzije, ali trebalo bi da je isto.

http://www.zaphaudio.com/temp/Scanspeak-12MU8731T-00-HD.gif

Odatle se vidi da ga treba seći negde na 500 Hz, minimum 400.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Aleks said:

image.png

Ja ovo kad vidim...... :(

Podseća me na skretnice iz SAM-ova 80-ih. Pa valjda smo se pomakli odande, 21. je vek?

Odvratno :bad:

Alex, kit za te kutije je kostao 3500US u madisound...ne znam sada. Neko mora da prodaje delove. Vrlo prosto. 

Ono sto je bitno, onaj drugi link sa LR2 i svim merenjima je bitno. Pida nije veverica i ne prodaje maglu. 😁🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4000US 😁

WWW.MADISOUNDSPEAKERSTORE.COM

B741 Speaker Kit with Scan-Speak Illuminator drivers including the Beryllium tweeterPrice shown is for a PAIR Peter Noerbaek of PBN Audio working with Scan-Speak of Denmark have developed this amazing DIY speaker kit. Few commercial...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Koja said:

Da, to je fino.

Tačno. Evo srećom kod Zapha ima merenje tog drajvera, doduše 8 om verzije, ali trebalo bi da je isto.

http://www.zaphaudio.com/temp/Scanspeak-12MU8731T-00-HD.gif

Odatle se vidi da ga treba seći negde na 500 Hz, minimum 400.

Ono,sa povecanjem rez frek, smanjujem i impedansu. Po nekim sim sto sam radio mogu da ocekujem sa dva bassa i ovim midom oko 2,7 - 2,8 ohma. Sto za letnji amp Beta moze lako da prodje a sa druge strane mozda mi i ne trebaju zimske mrge. 

Zna sim da pokaze i malo manje nego sto realno merenje impedanse prikaze. Sto moze da bude cak i do 3ohma. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, shonne reče

Neko mora da prodaje delove. Vrlo prosto. 

Baš to. Ne vidim drugi razlog. Ovaj broj komponenti, ovo je ubistvo zvuka, zarad čega, ravne linije? Ni ravna linija ne valja, daleko bilo pu pu :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napisano (izmenjeno)
On 2/2/2024 at 4:10 PM, Koja said:

Kako si naručio, to iz 'merike? Poštarina, carina?

Lepo izgledaju ti. 

Australija. Postarina 20 US.

WWW.DIYAUDIO.COM

Scanspeak D3004/6640 pair. Used, no marks, $500 US Scanspeak 18M/8631T00 pair Used, good condition, $250 US Spanspeak D2904/7100 pair Unused, **Sold Located in Australia, will ship US/worldwide.

Brzo je stiglo, EMS i nisam mnogo platio carinu 🤗

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11. 2. 2024. at 9:05, shonne reče

Nisam ja mnogo gledao tehnikalije skandinavca osim sto mi je bila interesantna kutija sa dva bassa. Kao osnova. 

On je cak 12MU spusta mnogo nisko sto meni deluje 'bas' za mid.

Ono sto bi merenjem hteo da dovedem sta zelim jeste Pidin projekat. To su neke rezne frek za koje si u neki post pitao.  

Moja procena da cu da imam nekih 90-91dB. 

PKAUDIO.WEBNODE.CZ

Drivers: Scan Speak 18WU/4741, 12MU/4731, R3004/602010Dimensions: H 1000 x W 220 x D 310 mmSensitivity: ~86dB/2.83V/1mImpedance: 3 Ohm at 38HzCrossover: all LR2, 590 and 2900 Hz

 

Zadnji projekt ima gresku u vituixcad-u , na svim projektima na  shemama skretnica brise podatke tako da se ne vide , na zadnjem projektu nije obrisano , oznake Z nisu korektne  , u uputstvu za vituixcad pise sto je drajver na baffle odnosno centar izvora zvuka , dalji od slusaoca , odnosno od mikrofona , onda je   Z+ (pozitivan)  , ako je drajver blize na baffle slusaocu odnosno mikrofonu onda je Z - ili negativni.

Na slikama je baffle odnosno prednja ploca ravna , nema zakosenja , onda bas drajver je u plusu  odnosno Z+ , mid drajver u najmanjem plusu odnosno Z+a visoki na 0 odnosno Z=0 ,

Kod njega je bas drajver odnosno 21W je  Z =-33 , mid drajver 12MU je  Z=-12 a visoki 9800 je Z=0

a treba u proracunu da je 21W  Z=33 za 12MU da je Z=12 i visoki 9800 ostaje da je Z=0

slika je dolje slika shema skretnice  na linku

Neki ce reci nema veze jer poslije mjeri mikrofonom ,  ali ima vise posla kod izrade skretnica jer mora unositi korekcije skretnice , ovo sto izbaci vituixcad nije bas 100% u fazi kad po tome izradjuje stvarnu skretnicu.

PKAUDIO.WEBNODE.CZ

Drivers: Scan Speak Classic 21W/8555-10, Illuminator 12MU/8731, Classic D2904/9800

 

Izmenjeno od micro
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...