Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

1 minute ago, Zen Mod said:

a jes , negde sam citao ....... al ko i da nisam ....... ne pamti baba sinko :Viannen_loungelizard:

 

jes, treba to tebi , ono , wata na lopate

 

:wave:

sva sreca sto si mikumu napravio dobro pojacalo... da je pre video ovog NAD-a :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Amp sa slike je daleko bolje rešenje od tog NAD-a, koji je samo bio polazna tačka. Može se reći da je drugi uređaj u pitanju. Postoji, nadam se još uvek, u Aleksincu i novija verzija, još ozbiljnije rešena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, shonne said:

ovo cudo sam pokupio da cujem na 2-3 dana.

Tu sam se prešao kad sam uzimao tranzistore za pojačalo, iz neznanja uzeo sam starije MJ15024/25 (da zamenim prastare MJ15003/04) a trebalo je ove novije uzeti MJ21193/4. Skoro ista cena.

Verujem da je ovo na iverici smrt za bilo kog fabričkog NAD-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Tu sam se prešao kad sam uzimao tranzistore za pojačalo, iz neznanja uzeo sam starije MJ15024/25 (da zamenim prastare MJ15003/04) a trebalo je ove novije uzeti MJ21193/4. Skoro ista cena.

Verujem da je ovo na iverici smrt za bilo kog fabričkog NAD-a.

nije ovo NAD... oni kupili samo licencu... Gryphon.

tabu-century-1b-the-gryphon.thumb.jpg.1a97638c829fcda8752c9bfa8e254134.jpg

pojeo je Aleph 3 ko malo dete :)  

samara Scanove...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

Amp sa slike je daleko bolje rešenje od tog NAD-a, koji je samo bio polazna tačka. Može se reći da je drugi uređaj u pitanju. Postoji, nadam se još uvek, u Aleksincu i novija verzija, još ozbiljnije rešena.

uskoro ce da bude merenje THD, THD+frek svih verzija. Da, jos uvek koliko znam postoji verzija sa SLCF...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, NIXIE said:

Zbunio sam se, sve jedno, za Scanspeak i slično srednnje do male efikasnosti, samo struja x napon i sve valja.

spomenemo i malo impedansu u toj prici... nije isto sto 3, 4, 6 ili 8 ohma.  Vise mi to zanimljivo nego efikasnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

spomenemo i malo impedansu u toj prici... nije isto sto 3, 4, 6 ili 8 ohma.  Vise mi to zanimljivo nego efikasnost.

Ima po tri para odličnih izlaznih tranzistora po kanalu, veliki trafo, puno elektrolita valjda može da lako savlada niže impedanse?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, NIXIE said:

Ima po tri para odličnih izlaznih tranzistora po kanalu, veliki trafo, puno elektrolita valjda može da lako savlada niže impedanse?

sa ovi moji 3 ohma se odlicno bori. Merena je samo snaga do 2 ohma, pored 4 i 8 ohma ovog ampa. Uskoro ce i THD   :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Ja mojeg LEACH-a ne bi smeo na 2oma da testiram, ima dva para sličnih tranzistora ali na +-60VDC.

Dobar opseg nema šta.

ovde je u pitanju trafo... da je torus, rekose mi da bi jos vise bilo snage na niskim impedansama. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, shonne said:

ovde je u pitanju trafo... da je torus, rekose mi da bi jos vise bilo snage na niskim impedansama. :)

Bitno je da kad slušaš normalno sa par wata, ima na raspolaganju par stotina W, nema kompresije tranzijanata, nema klipping-a, čisto ko suza. A da slušaš sa tim snagama, nema šanse.

Il da pređeš na tanoje.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, treba napomenuti da je amp bez povratne, da nema niti jednu jedinu kompenzaciju i da smo Vinko i ja rešili BIAS na maestralan način. Bilo je jako teško umiriti izlaz u ovakvoj konfiguraciji. Dakle, amp je besmisleno više povezivati sa pomenutim Gryphon-om i NAD-om, u pitanju je uređaj par klasa iznad. Zocky je radio raznorazne testove i probe... te smo došli do zaključka da se uređaj može koristiti i kao aparat za varenje (švajs?) :). Drago mi je da svira dobro i dalje :).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Nesic said:

Da, treba napomenuti da je amp bez povratne, da nema niti jednu jedinu kompenzaciju i da smo Vinko i ja rešili BIAS na maestralan način. Bilo je jako teško umiriti izlaz u ovakvoj konfiguraciji. Dakle, amp je besmisleno više povezivati sa pomenutim Gryphon-om i NAD-om, u pitanju je uređaj par klasa iznad. Zocky je radio raznorazne testove i probe... te smo došli do zaključka da se uređaj može koristiti i kao aparat za varenje (švajs?) :). Drago mi je da svira dobro i dalje :).

odnecu Zoranu moj A3 pa neka slusa, ovo ostaje kod mene :P

sjajan posao ste odradili... SLCF verziju nisam slusao. Vise me interesovao ovaj push pull bez povratne sprege, jer koliko znam oni su karakteristicni sa neparnim harmonicima. To je ono sto mi je i u planu da zavrsavam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

sta ce da se radi zimus...

trenutni setup mi sim pokazuje da je Z na nekih 3 ohma.

1.thumb.jpg.4bd87a0fdf3e5a67b226f56adf6e90e0.jpg

cak mi se cinilo da je tih 110uf mnogo za mid da ide toliko nisko.

Ako se igram sa delom oko 250Hz... sa 80uf dobijam za moj ukus odlican sim...

2.thumb.jpg.5cbb039d9a0bc04408f83769b80baa18.jpg

Nekih 3,5 ohma. Lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...