Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...

Po originalu Jensen 1071 je radjen sa SS 26W8861 sto je i razlicito u odnosu na moj slucaj gde ce da bude 871, sa SS 22W8851. Drugi drajver i naravno drugaciji uslovi.

Ako stavim 60 litra za bass onda po proracunu bi dobio ovo sa unetim TS parametrima.

post-103-0-43055800-1402975129_thumb.png

Ovaj driver se sasvim drugacije ponasa u 45 litra.

post-103-0-49500300-1402975364_thumb.png

Sada bi bass trebao da bude precizan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Da, svasta nesto sam menjao.

 

U odnosu na tu skicu, ostala je zaporemina mid kabineta ista, dok se bass kabinet  modifikovao, prema drajveru koji sam hteo. Optimalno za ovaj driver 22W je 40-45 litra, zato je i bass reflex tuba u gornjem polozaju nego sto treba.

Da se zezam sa obaranjem ivica na frontu, ne pada mi napamet. Uostalom i original Jensen to ne predvidja. http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm

Moj prijatelj iz Krusevca je radio ovo http://www.troelsgravesen.dk/Jensen22.htm stim sto je ovde TL a ja sam hteo BR. Ova kombinacija sa TL mi izgleda kao sifonjer, u dubini je mnogo duzine a i front je suzen u odnosu na original. Zato sam u konsultaciji sa Troelsom uzeo skicu sa Jentzen illuminator.

Visokotonac ce u prvo vreme da svira 9500, i ako ne zadovolji moje apetite, onda ce da se kupuje 9900.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

post-103-0-36837800-1412268733_thumb.jpg

 

zavrsena i druga kutija. Ovo je prva faza, za sad nista vise necu da diram. Kada bude bilo druga faza ce da se sastoji od boljih kapsova i radice se furnir. Sad hocu pojacalo u AB klasi da odradim za ove kutije.

Zvuk...cekam da se ovi Icar ecofil malo usviraju...koliko vidim na sajt, nekih stotinjak sati im je potrebno. Ovako grubo, 18w/8531 jeste izvrstan driver i kada se isece, tj ponasa samo kao mid, odlican je...bass, precizan, ne mulja, i ima ga...

ovako grubo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...