Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Postavljena slikaCAM00017.jpgPostavljena slikaCAM00018.jpgPostavljena slikaCAM00019.jpg

 

Juce dobio sampe vuneni koflin, u pitanju je 200gr-ski, ... Izgleda dobro, samo imam nedoumicu, da nije retko ovo...da ne treba mozda gusce, ili ce ovo sasvim dobro da odradi posao?

 

Probaš, slušaš. Svrha dampinga je dvojaka - primarno je smanjivanje brzine kretanja vazduha sa 343m/s, što je gušće, umanjenje te brzine kroz damping je veće. Premalo dampinga tj previše redak ne pomaže mnogo u odnosu na stanje bez dampinga, previše takođe nije dobro jer proizvodi kontraefekat tj ne daje željene rezultate - dakle, staviš, slušaš, dodaješ polako i nabijaš sve do one mere da si zadovoljan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zavisi sta zelis da postignes dampingom, sonofil ako ga stavis dosta ce da utisa bass podrucje do cak 3dB ja mislim, ali ce virtuelno da poveca zapreminu kutije za tacno 20%, a onaj skupoceni Bondum ima uticaja na srednji ton i nema konkurenciju u tom podrucju. Ako te tacno zanima mogu da izbunarim neke linkove sa merenjima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

C-coil narucio 30 Januara iz Europe-audio. Danas je 8 April, pa da se izracuna. Inace tek danas su poslali paket, ne odgovaraju na mail, radno vreme tel im je cetvrtak-petak, i na to se ne javljaju.Znaci support nula. Ne volim ove stvari da radim, ali nikada vise kod njih. Direktno Jantzen-u sam pisao i trazio resenje, pitanje je da li bi poslali i danas paket da ovi nisu intervenisali.

Topla preporuka, zaobidji te ih ako moze.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

C-coil narucio 30 Januara iz Europe-audio. Danas je 8 April, pa da se izracuna. Inace tek danas su poslali paket, ne odgovaraju na mail, radno vreme tel im je cetvrtak-petak, i na to se ne javljaju.Znaci support nula. Ne volim ove stvari da radim, ali nikada vise kod njih. Direktno Jantzen-u sam pisao i trazio resenje, pitanje je da li bi poslali i danas paket da ovi nisu intervenisali.

Topla preporuka, zaobidji te ih ako moze.

imas srecu, meni stiglo od njih posle 2 meseca, carina me 2x zvala i nisam bio pri fixnom tel. i oni vrate nazad, a ovi se uopste ne javljaju da bar ponovo platim postarinu...i sad zajebancija, ni para - ni cigara,sto dalje od g....a. Da mi je znati na koji forum ih dati i reklamirati im poslovanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ja lepio neoprenskim lepkom na OB, ako je unutar kutije verovatno treba malo pričekati da se dobro osuši, da rastvarač ne napravi neki hrkljuš na drajverima.

Neko na forumu je lepio i montažnim kitom, al se ne sećam ko.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kupio danas kondor i ovih dana ce jedna kutija da se radi.

Jos uvek imam dilemu, uzeti Neostik, Sintelan, Tigrokol sa jedne strane ili neki montazni lepak. Najverovatnije cu da se odlucim u sred prodavnice :)

Hvala Vam puno na savetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...