Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Evo kako se napreduje u radovima. Za pocetak ce da svira SP95 http://www.troelsgravesen.dk/SP95.htm onda ce da se juri vufer i radice se 3-way Jensen http://www.troelsgravesen.dk/Jensen.htm. To ce mozda ubrzo ili malo kasnije, videcu posto sad jurim da uzmem neka kola i pitanje sa kakvim apetitima cu da se zadovoljim i koliko ce para da ostane.Prednju stranu SP95 mi je radio http://furniturenis.com/?page_id=2 cena je bila 100 din po rupi, radjeno na CNC. Prednje sa materijalom MDF je izasla 1000 din. lik salje i postom pa koga interesuje...Filc sam uzeo u Prokuplje u filcaru. Cena 900 din kg.Za sada toliko. Kada budu novine nastavicu ovu temu.post-103-0-74272200-1342107254_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednja strana je radjena na CNC i kosta 100 dinara po rupi.Ukupno je izaslo 1000din sa sve materijalom. Salje lik i postom. Vrhunski rad.Filc je kupljen u filcaru u Prokuplje, 900din kg.Za sad toliko. Kad bude nastavicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zašto si odstupio od originalnog nacrta za učvršćenja? :scratch_head:

Postavljena slika Ovako kako si uradio paralelne stranice nisu spregnute, to ojačanje nema željeni efekat I kutija će da mumla.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka mumla, i ja mumlam od ove vrucine :)taman ce lokalni 'poznavaoci' zvuka da imaju temu o cemu pricati...cilj i nije da se ispostuje projekat do kraja, vec da se ide ka Jensen. Mozda bi se zadovoljio sa SP 95...Inace ako das primetiti i prednja strana raspored drajvera je drugaciji...malo se igramo i to je super...danas mi stigle folije, naucicu i to da lepim :DZa Jensen nece da bude kompromisa, nikakvih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka mumla, i ja mumlam od ove vrucine :)

taman ce lokalni 'poznavaoci' zvuka da imaju temu o cemu pricati...

Pa bre ti nisi razmišljao da će vrućine prestati .....a kutije ako mumlaju će nastaviti i po ladnom ......onda ćeš ti ponovo početi da mumlaš , ovog puta samo sa drugim razlogom :smesna: .....naravno da se zezam pošto ne znam 'oćeli ili neće kutije mumlati . ......

Ono šta je interesantno je ta mogućnost izrade prednje maske za male pare .....nekako mi se sve to uklapa u neka moja razmišljanja ' kako uraditi kutiju u pola sata ' .

OFF proslavljajući svojih prvih pedeset godina KEF je napravio male zvučne kutije koje su pune nekih novih iznenađenja .....između ostalog su konstatovali da ako je prednji panel fiksiran onako baš kako treba onda ima povećan stepen prenosa vibracija u odnosu na poluelastičan kao što su oni uradili , za nekih 15-16 db .....dakle prednji panel je fiksiran kako treba , ali su ojačanja iznutra koja po malo liče na matrix fiksirana sa materijalom koji apsorbuje vibracije ....meni na pamer padaju gumice za brisanje , recimo ......ON ovo novo saznanje treba primiti sa izveznom dozom razumevanja , jer nije isto vešati na kutiju mali zvučnik i vešati recimo bas zvučnik . Malom zvučniku koji treba da proizvede i srednje tonove ipak treba neka mala doza elastičnosti radi vibracija panela , dok kod bas zvučnika te vibracije su štetne .

O filcu sam ja više puta pisao ali nikako da objasnim o kakvom se filcu zapravo radi http://www.tovarna-plsti.cz/tabulova-plst.html .....na ovom sajtu se može videti o čemu se radi ......inače ovaj tip filca ukokava veoma lepo određeni spektar frekfencija .....ide prvo on pa posle eventualno dakron ili slično ....prodaje se u raznim debljinama i ja obično koristim onaj od 5 mm pa ga stavim dva sloja .....wilson ga recimo koristi za dampiranje kutije srednjetonca ......mislim nije nešto što je proizvela nasa i nema nigde da se kupi , nego jedan svugde prisutan materijal koji radi perfektno svoj posao .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako i bude mumlanja jedan razlog vise da se ide ka Jensen...a ja ne prestajem da mumlam,tako je svaki dan,...:Dnije za pola sata ali za 3-4 dana pravljenja kutije...sto bas za ozbiljne projekte ne ide tako.Elem,ono sto je bitno, u filcaru Prokuplje sam imao prilike da odem u proizvodni deo.Imaju vuneni filc, razlicite debljine razlicite tvrdoce.cena je 1500 din kg.Mnogo lici na ovo sto si dao.Koliko vidim i ovo je vuneni filc...E sad koji odabrati,tvrdji,meksi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...