Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

2 hours ago, asimze said:

E jebo ga ti @shonnenapravljeno u Evropi? Kina čista ko suza. Imam to. Nagazio na frž (kuhana bukovina 2 cmm) i gotovo. Za MDF može al polako. Pazi da ti glodalica ne odbije ruku!

Necu da se zezam. Narucio bosch. I sa njim cu polako vise krugova kada se bude radilo. Prsti, ruke...za sad ste me dobro naplasili 🤗🙏

1676158878_Screenshot_20221127-1220493.thumb.png.9ed2671657171e8c48fde94b8a13f861.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/27/2022 at 1:52 AM, shonne said:

@ManicPkako si resio metalni klizac?

post-53-0-83194800-1443041672.thumb.jpg.cfa2ce9feed782d103e66724276d48c1.jpg

Ovo je bakar? Centar rotacije si stavio da bude sraf?

Aha, klizač je AL 5mm, šraf M4 je centar (sa upuštenom glavom) a klizač se učvršćuje sa ista takva dva na drugu stranu. Rupe su upuštene i sa urezanim navojima. Taj centar bih sada drugačije rešio jer zbog kratkog navoja ode malko iz 90 stepeni (napravim nov klizač kad me ne bude mrezelo) ali i ovako je dovoljno precizno da rupu za bas port isečem da dihtuje i teško se izvlači.

Šestar je sendvič 5mm AL i 5mm tekstolit (ili pertineks ali mislim ovo prvo) (gladak i lepo klizi, msm video na nekoj preskupoj Bosch glodalici kao fabričku ploču, pa kud turci...), sve isečeno na WJ.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, ManicP said:

Aha, klizač je AL 5mm, šraf M4 je centar (sa upuštenom glavom) a klizač se učvršćuje sa ista takva dva na drugu stranu. Rupe su upuštene i sa urezanim navojima. Taj centar bih sada drugačije rešio jer zbog kratkog navoja ode malko iz 90 stepeni (napravim nov klizač kad me ne bude mrezelo) ali i ovako je dovoljno precizno da rupu za bas port isečem da dihtuje i teško se izvlači.

Šestar je sendvič 5mm AL i 5mm tekstolit (ili pertineks ali mislim ovo prvo) (gladak i lepo klizi, msm video na nekoj preskupoj Bosch glodalici kao fabričku ploču, pa kud turci...), sve isečeno na WJ.

Hvala @ManicP 🤗

Ja razmisljao da nadjem klizac od gvojza, pokusam sa centrom od srafa ili burgije. Pada mi na pamet da to pecnem sa svajs aparat i lepo obradim kako ne bi centar mogao da se pomera. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od svih ovih delova koje sam sakupio, razne kombinacije mi zadnjih dana idu u glavu. 

Hronican problem sto mi u selo nedostaje kvalitetan zvuk. Sa ovim sto imam 4x bass, jedan par tvitera, par mid bassa i par mida...moze od ovog da se odrade odlicne kombinacije dva puta 3 way. Pa tako da mogu i u grad i u prirodu slusam muziku. Izbegavam problem impedanse i svih ostalih teskoca, nenormalne ideje u glavi za pravljenje monoblokova, ili kupovinu 700 eur hypex modula...

Jedan letnji amp za selo dok drugi , point 8 greje sobu zimi. Sa 3-4 ohm impedanse, idealno. 

Juce razgovarao malo sa Petr iz Ceske oko njegovog projekta. Bio je vrlo ljubazan da mi sheruje sve detalje i objasni malo neke detalje. 

Hi Nenad,


12MU is sonically wonderful midrange. It has vivid sound, open, musical, not sterile, not closed and muddy. I used it in Illu3, see details in attachment. I also have one project with 18WU and Bliesma T25B, and it sounds great, these Illuminators are good match to Bliesma Be. 

I would not recommend to pair it with any SB or Satori woofer. I never had a good impression from such a pairing, I always had to replace one of the drivers for another model. Scan Speak and SB seem to have quite different sound characteristics that go against each other.

12MU is not as liner as one would wish, making the crossover for this driver might be little difficult, but resulting sound is rewarding.

I fully recommend this driver.

Inace, projekat je ovaj...

PKAUDIO.WEBNODE.CZ

Drivers: Scan Speak 18WU/4741, 12MU/4731, R3004/602010Dimensions: H 1000 x W 220 x D 310 mmSensitivity: ~86dB/2.83V/1mImpedance: 3 Ohm at 38HzCrossover: all LR2, 590 and 2900 Hz

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, shonne said:

Hvala @ManicP 🤗

Ja razmisljao da nadjem klizac od gvojza, pokusam sa centrom od srafa ili burgije. Pada mi na pamet da to pecnem sa svajs aparat i lepo obradim kako ne bi centar mogao da se pomera. 

Ja ću urežem navoj u rupu bez upuštanja, nađem m4 sa delimičnim navojem i skratim s obe strane da navoj bude u rupi a glatki deo da viri. Valjda sam razumljiv :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavio oglas na velikom forumu, da trazim tviter da kupim. Javi se Grk, kaze cenu...rekoh, malo veca cena, pitah ga koliko su stari, neka slika video da mi posalje...car kaze, kad je cena veca onda nema razloga ni za druge price. Kratko i jasno 🙂

Gori su od nas ovi grci... 😁

Inace...

2131194431_Screenshot_20221201-2041422.thumb.png.edd95a9ad31f1502c1c548fb19aa480f.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jbg ja nikad ne bih kupio tviter skuplji od 50 eur, jer nema razlike. Ovaj od 50 eur je isto linearan i isto ima malu distorziju na potrebnom delu (koji je za tviter ionako mali jer ti je H3 nebitan posle 5KHz, H5 nebitan posle 3KHz itd). Jedino me interesuje koji tviter paše na waveguide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Što se noževa za frez tiče, moja skromna iskustva:

Kupio na auto pijaci u Nišu neki set, bilo nešto jeftino. Palili se na mdf, bacio.

Kupio preko ebay neke, kineske, odmah na prvi prolaz paljevina, na bilo šta, šper, mdf, sve. Nisam bacio, ali hoću, kad budem čistio ostavu.

Kupio neki set u farbari lokalno, akcija neka bila sa 2000 na 1000 ja uzmem bezveze čisto onako. Izrezao sve rupe na svim zvučnicima koje sam radio do sada, jasen, mdf, iverica, plus aluminijum 4mm za FR zvučnike, plus aluminijum 12mm za front za XA i ukupno jedan nožić pukao a jedan se istupio, ostalo još nekoliko komada.

Ne znam kako da posavetujem, ići po farbarama kad ima akcija :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U sustini, glava moze i da ide ovako, zar ne? 

Koliko ukapirao na svakom glodalu ima crtica do koje se glava glodala gura ali ako se vec postavlja u cauru, dovoljno je da duzinom cele caure, glodalo se postavi. Caura je ta koja steze. 

Naravno, ovo sve zbog toga sto @ManicP kaze da treba obratiti paznju kad se postavi sestar i koliko u dubinu moze da ide glodalo. Varam li se u necemu? 

1276535835_IMG-5679efda746622a565b0aa2eb5230733-V2.thumb.jpg.c6d8380198c35489392d879d20a3dc27.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja gledam da između tog belog dela i čaure ima oko 5mm ako nije obeležena crta na glodalu. Ako glodalo pipne dno kada uguram u čauru onda ga izvučem nekoliko mm. Ako pipa dno može da se olabavi u radu.

E sad, radio sam kad mi je zafalilo dubine i samo da ga uhvati čaura čitavom svojom dužinom + par mm, uz dodatne mere opreza. Standardna priča (naočare, zaštita sluha, zakopčan do grla) + vizir, manja brzina i plići i sporiji prolazi. Sve to na sopstvenu odgovornost i to... :)

Nabavio sam u međuvremenu duža glodala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Standardna duzina je nekih 51mm, celo telo glodala. Sto kazes duze telo, nesto nalik ovome.  63mm

WWW.GAMA-ALATI.RS

Ravno glodalo za drvo prečnik 10 mm, rezni deo 32 mm, prihvat 8 mm, ukupna dužina glodala 63 mm. Glodala za drvo WPW Izrael. Glodala za ručne frezere.

 

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam uzeo dva na dalekom istoku, prihvat 8mm, 12,7mm rez i rezni deo dužine 50mm. Rade posao još kako, trebalo mi jednom za 36mm ploču.

I sa tim što imaš se završi posao. Prvo upustiš sa prednje strane prsten za zvzčnik, podesiš šestar za rupu i načneš otvor pa prevrneš ploču i sa zadnje strane otvoriš bez prepodešavanja šestara. Prilikom vađenja čepa nije loše ploču uhvatiti stegom za podlogu da se ne pomera a sam čep sa dva šrafa ušrafiti za podlogu da se ne mrdne kada se oslobodi i uhvati glodalo.

I da... delje se na nekom otpadu inače oće stigne glodalo do ploče stola ponekad. Ne pitaj me kako znam :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2.12.2022. at 0:30, Aleks reče

Što se noževa za frez tiče, moja skromna iskustva:

Kupio na auto pijaci u Nišu neki set, bilo nešto jeftino. Palili se na mdf, bacio.

Kupio preko ebay neke, kineske, odmah na prvi prolaz paljevina, na bilo šta, šper, mdf, sve. Nisam bacio, ali hoću, kad budem čistio ostavu.

Kupio neki set u farbari lokalno, akcija neka bila sa 2000 na 1000 ja uzmem bezveze čisto onako. Izrezao sve rupe na svim zvučnicima koje sam radio do sada, jasen, mdf, iverica, plus aluminijum 4mm za FR zvučnike, plus aluminijum 12mm za front za XA i ukupno jedan nožić pukao a jedan se istupio, ostalo još nekoliko komada.

Ne znam kako da posavetujem, ići po farbarama kad ima akcija :D

E to ti je cista sreca. Ako hoces da kupis jevtino ovo iz lidl parkside nisu losi jer ih imam i radio sa njim samo sto je noga malo kraca inace lepo reze.

15 evra kutija. Naravno smanjis malo rotaciju i polako da ne izgori.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...