Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, shonne said:

Ahaaa 😁

Ove kutije kostale 68k...

WWW.STEREOPHILE.COM

Though taller, narrower, deeper, more gracefully sculpted, and even more mantis-like than the MAXX Series 2 that I reviewed in the August 2005 Stereophile, at first glance the Wilson Audio Specialties MAXX Series 3 seems little more than a minor...

 

A da, pobrkao sam, Wilson.

Ludilo, danas za mnogo manje para ima JBL M2 sa sve ampovima, ili Danley Synergy.

Izmenjeno od Koja
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, shonne said:

Kako mislis da ostanem bez prsta? 

Ovo nije toliko komplikovano raditi sa njom. Sad samo da lepo postavim na sablon za sestar. 🤗

To se vise kaze radi reda kada se kupi novi komad power alata za radionu :)

Svaki alat je opasan, lako se zaboravi da se skloni ruka sa ivice, da se ne nose rukavice koje mogu lako da se uvuku i povuku saku u mehanizam koji se okrece 20k puta u sekundi itd :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, Brijac said:

To se vise kaze radi reda kada se kupi novi komad power alata za radionu :)

Svaki alat je opasan, lako se zaboravi da se skloni ruka sa ivice, da se ne nose rukavice koje mogu lako da se uvuku i povuku saku u mehanizam koji se okrece 20k puta u sekundi itd :)

Nisam znao za taj izraz :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad da odradim metalni klizac i da nadjem neka dobra glodala. 

Ima te li nesto da se preporuci, zahvat od 8mm...

Ovako nesto mi pada na pamet.

PROALAT.CO.RS

Glodalo ravno, prečnik 12 mm, radna dužina 32 mm, Bosch Prihvat 8 mm D1 12 mm L 32 mm Bosch…
PROALAT.CO.RS

Glodalo za kopanje kanala radna dužina 20 mm, prečnik 10mm, Bosch Prihvat 8 mm, D1 10 mm, L 20 mm, G 51 mm…

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shonne, ako obrađuješ puno drvo onda i kvalitetna glodala.

Za ivericu i medijapan kupi jeftina, tupe ih prilično brzo bez obzira na kvalitet. Uzimao sam ona zelena u WobyH, malo sporije vođenje i u više prolaza završe posao. Samo strpljivo.

Zaštita za oči, uši i pluća se podrazumeva, preporučljiv je usisivač. Rukavice, predugi rukavi, garderoba koja landara ni u ludilu sa stolarskim mašinama, brusilicom, strugom i uopšte gde su pokretni delovi.

 

I da, taj šestar pojede dosta radne visine glodalice. Nemoj da se iznenadiš ako ti radna dubina glodanja bude ispod 18mm pa mora da se reže rupa sa obe strane. Doterao sam glodala sa prihvatom 8mm i 50mm radne dužine zbog toga sa dalekog istoka. Manja brzina, plići prolazi i samo polako, nema problema.

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ManicP said:

Shonne, ako obrađuješ puno drvo onda i kvalitetna glodala.

Za ivericu i medijapan kupi jeftina, tupe ih prilično brzo bez obzira na kvalitet. Uzimao sam ona zelena u WobyH, malo sporije vođenje i u više prolaza završe posao. Samo strpljivo.

Zaštita za oči, uši i pluća se podrazumeva, preporučljiv je usisivač. Rukavice, predugi rukavi, garderoba koja landara ni u ludilu sa stolarskim mašinama, brusilicom, strugom i uopšte gde su pokretni delovi.

 

I da, taj šestar pojede dosta radne visine glodalice. Nemoj da se iznenadiš ako ti radna dubina glodanja bude ispod 18mm pa mora da se reže rupa sa obe strane. Doterao sam glodala sa prihvatom 8mm i 50mm radne dužine zbog toga sa dalekog istoka. Manja brzina, plići prolazi i samo polako, nema problema.

Ne bi trebalo da bude problem oko dubine. Radni prostor ove glodalice, tj pokretljivost glave je oko 55mm.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, shonne said:

Ne bi trebalo da bude problem oko dubine. Radni prostor ove glodalice, tj pokretljivost glave je oko 55mm.

Koristim istu glodalicu za ove poslove, videćeš već. Podrazumeva se da je glodalo u čauri dovoljnom dužinom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ManicP said:

Koristim istu glodalicu za ove poslove, videćeš već. Podrazumeva se da je glodalo u čauri dovoljnom dužinom.

 

Sa kojom debjinom ploce sestara si radio? Nesto nabrzaka presao tvoj post ali nisam video taj podatak...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...