Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

1 hour ago, LightMatic said:

I ja sam imao profesoricu iz elektronike, zvala se Tea Kump, pokoj joj duši.

Ova moja bila profesorka na fakultet, svi se plasili nje...drzala predavanje, usao u neku polemiku sa njom ...na kraju joj reko da to sto vi pricate mogu samo da prihvatim kao postulat. 😁😂

Svi mi govorili da necu nekolko god da prodjem elektroniku kao predmet,...na kraju prvom priikom dala 10-ku i pustila dalje 🙂🤗🙏

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 minut, shonne reče

Ova moja bila profesorka na visoj, svi se plasili nje...drzala predavanje, usao u neku polemiku sa njom ...na kraju joj reko da to sto vi pricate mogu samo da prihvatim kao postulat. 😁😂

Svi mi govorili da necu nekolko god da prodjem elektroniku kao predmet,...na kraju prvom priikom dala 10-ku i pustila dalje 🙂🤗🙏

Hvala Bogu, naša profesorica nije bila strah i trepet, što se tiče teorije znanje nam je pošteno prenijela ali mi živimo u rupi (u Mostaru) pa praktični dio je trpio i to nam je smetalo. Nije ona bila kriva, nismo imali nijednu prodavnicu koja je bila opskrbljena elektroničkim materijalom. Nemamo ni danas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18M/8631, mid. 

Titanijumsko...deluje MNOGO interesantno. 

 18M came as a pleasant surprise! It surely rivals my favourite AudioTechnology 18H52 for midrange. It has all the virtues of a high-quality midrange with superb detail, transparency and an overall ear-friendly presentation. With regard to frequency response it's probably the smoothest 6" midrange driver on the market, making crossover work very easy. The low-pass section of a midrange crossover can often be a real pain, rolling off too fast or we can't get the damned thing stopping again. Not this one.

I render this speaker in the top three of any speaker I've ever made. The midrange-treble transparency is astonishing to my ears.

2093543858_Screenshot_20220208-1139332.thumb.png.214113da6187a4af890c9c031f8a886f.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

posle malo slusanja, mislim da je to to, sto se tice dela mid-high...odlicno :D

ostaje da se jos igram sa bass-om oko nekih litraza i naravno ovo sto je na grafik oko 200hz, ne valja...niko da vidi :D :P

ovo preko phone je malo...isto kad se puste uzivo 15-ce da sviraju :D ...  uzivo je ovo 10 puta bolje :P

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, NIXIE said:

Meni sve to deluje sjajno, super duper linearno, samo me buni taj pad naniže, kutija je bassreflex, a ima lagan pad ka niskim frekvencijama, malo mi neobično.

povecao malo vise litrazu, izgubio nekoliko db...-3dB je za taj drajver predvidjen taj deo...dobro je ovo. Sad samo da vidim da smanjim L, dobijem vise osetljivost, i da dobije bolji attack na upper bass. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Bassreflex ima pad 4 reda? Meni je taj REW sumljiv. Jesi li ti probao merenje sa ARTA? Ako nemaš poslaću ti.

Arta je los...nije samo kod mene pokazivao lose, vec i kod drugih.

i treba da znas da ispod 200hz nema smisla meriti niske frek u sobi. Tad ide nerafild i port merenje, sabiranje za bass reflex. Citaj teoriju :D

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, shonne reče

posle malo slusanja, mislim da je to to, sto se tice dela mid-high...odlicno :D

ostaje da se jos igram sa bass-om oko nekih litraza i naravno ovo sto je na grafik oko 200hz, ne valja...niko da vidi :D :P

ovo preko phone je malo...isto kad se puste uzivo 15-ce da sviraju :D ...  uzivo je ovo 10 puta bolje :P

 

 

Sve :oke:

Fale još 10" basevi, naravno :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...