Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

meni se javilo odavno da su Audience 5 idealni da se ture odozgo na Tan MLTL, kao minimonitori, za celodnevnu radio svirku sa samo blago ugrejanim ampom

em se stedi struja em se stede kondovi u ugrejanom ampu

:Viannen_loungelizard:

tako da cu i ja najzad siromak moci da se falim da imam bookshelf Dynaudio zvucnjake :crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pustio Venom da pogledam...uspavao se ko dete na pola filma. Bozeee ljudi sta ovaj Marvel vise pravi...

Imao sam u tweeter sekciji Ampohm od 4,7uf i jedan deo Rifa kondove one iz starih centrala. Pokupio ove Clarity, vrednosti 4x1,5uf i 2x4.7uf da probam da vidim sta se desava, pre svih merenja koje budem radio (vreme je da sednem da merim, dosta sam vise lencario). Definitivno, zamena samo Rifa kondova je umirila tviter, nema vise one agresivnosti...vise detalja.

Da se malo razboravim, muzika i videcu da li jos nesto primecujem.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cak i ova atenuacija na tviter koja je trenutno cini mi se sad da je previse...sto znaci da je Rifa bas bila piskava. Sad je sve izbalansirano.

Sto se tice sveobuhvatnog balansa, to ce kad se rade merenja i usaglase faze kako treba,... za sad je ovo dovoljno :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh, malo malo pa se sve vrti oko 6.5". To je valjda realna mera, ovo ostalo su mokri snovi... :laugh1tooht:

Da ne trujem temu, evo i Troels se bacio na 6.5"

WWW.TROELSGRAVESEN.DK

A cika Joe Rasmussen ce izgleda da proba da metne po 4 Putifija u one njegove Elsinore kutije...

E sad, 4 komada je 4 komada, i ja bih pristao, kad bih dobio na lutriji.... :D

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo malo merenja tih drajvera :)

 

HIFICOMPASS.COM

The THD measurements at distance 315 mm and voltage levels 2.83 - 16 Volt were carried out with High Pass Filter "on" (2nd order Butterworth type, 50 Hz cutoff, HPF2-50) Before taking the
HIFICOMPASS.COM

The THD measurements at distance of 315 mm and voltage levels from 2.83 Volt to 11.2 Volt were carried out with High Pass Filter "on" (2nd order Butterworth type, 50 Hz cutoff, HPF2-50). Before the

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo vam jedan projekat sa WG da gledate i ovim drajverima :D :P

HIFICOMPASS.COM

The design concept and speaker selection The idea of PuriBliss-BeWg project was born in October 2019 right away after testing of newest midwoofers PTT6.5W04-01A from Danish company Purifi and

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

jedan interesantan txt za uporedjivanje mics. Cini mi se da i sam ECM koji ne kosta mnogo, moze da udje u ravnopravnu trku sa karakeristikama drugih. Naravno, uvek ima izbor za nesto drugo. Pa ko zeli da udje u te vode da se igra merenjem, mozda mu ovo olaksa :)

REALTRAPS.COM

Ten small-diaphragm condenser microphones from $40 to $1,800 are compared.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 1 minut, Vix reče

More, ja sumnjam...

Ma sta sumnjam, znam, to su Androidi, a izgledaju ko zenske! :buehehe:

Ja ne... Imao sam profesorku iz Elektronike - Ramona smo je zvali. Iz glave crta lampaše kao onaj Karlson.

Žena je pokretna enciklopedija. Trljaš oči od zamora kad ona priča. Vladd u ženskom telu :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Miko reče

Trljaš oči od zamora kad ona priča. Vladd u ženskom telu :smesna:



A jesi ih oboje nahvalio, alal ti vera! :smesna:



(Vladd gundja ispred ekrana:"nemoj me vise hvaliti, Mika ako Boga znas!" :D )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...