Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Misli na on axis odziv 15k-20k, mada je OK. Ako je snimano sa ECM8000 on ima tendenciju da spusti Hi freq.

Dobra je faza ovako... lepo se prati. Kako je ubijena grba koju pravi 8545 (negde ispred 1K ako se ne varam)?

Može li se videti odziv sa 15 i 30 deg, sa fazom... Oba drivera su lagana za rad, neće biti problema.

:guitarplayer:

edit: mene malo brine odziv visokog. probajte da ispeglate, pa poslušajte.

SC442.png.9733de2b9ff8176da8208a616b274ceb.png

 

Izmenjeno od Nesic
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, shonne said:

Ovo je za pocetak, treba jos malo da se radi oko cross. Radjeno sa Panasonic Linkwitz mod...rew, vituix.

Bombonica 🤗

159441147_Screenshot_20211119-1612452.thumb.png.bf2a97601440c37d130e374bd5d1bb58.png

 

OK, jasno mi je otkud naznačeni pik na visokom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, shonne reče

Mic pretpostavljam 🙂

Po datasheets svi neo magneti imaju grbu na toj frek...zasto pada, verovatno od mic. 

Veliki visokotonci mislim da moraju imati pomalo rastući odziv naviše, da se kompenzuje lošija polarna karakteristika. Tako će zvučati prirodnije. A i obično i zvuče prirodnije ti malo većeg prečnika, recimo 28 do 34mm. Taj tvoj Tweeter je u principu ring radijator, i svi ga hvale.

Što se merenja tiče, taj REW mi je nešto sumljiv. Ja se držim Arte i Holmi impulsa. Provereno dobro.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, NIXIE said:

Veliki visokotonci mislim da moraju imati pomalo rastući odziv naviše, da se kompenzuje lošija polarna karakteristika. Tako će zvučati prirodnije. A i obično i zvuče prirodnije ti malo većeg prečnika, recimo 28 do 34mm. Taj tvoj Tweeter je u principu ring radijator, i svi ga hvale.

Što se merenja tiče, taj REW mi je nešto sumljiv. Ja se držim Arte i Holmi impulsa. Provereno dobro.

pogledaj sve tvitere sa neo magnet i videces kakav je SPL. Nije to moj tviter vec drug-ov, i daaaaa, vodi se kao ring radiator :)

sto se tice REW, drugaciji su rezultati u odnosu na Arta...interesantno. Da li se negde gresi ili sta vec, videcemo. U jednom slucaju na tviter u sim ide CLC konfig dok u drugom sa REW moze da se odradi CL. Toliko stvari uraditi zimus, da je cudo....ali prvo malo da se izigram sa igrice i slusam muziku :D

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bacam se na igranje, vreme je :)

Untitled.thumb.jpg.4b0bbd53beb23f48e1f0dda2c2a82647.jpg

pokusam sa najnovijim varijantama, da vidim kako se ponasa sa Win 10 pa ako bude bilo problema jurim starije verzije. Ono sto me mnogo interesovalo za ecm 4000 je cal file i ponasanje sa njim. To se ne dobija uz kupovinu mic vec postoji neki univerzalni koji resava problem. Elem, za skuplje varijante verovatno za svaki pojedinacni mic postoji cal file, ali za nas sirotinju i ovo ce da zavrsi posao :)

Malo price u vezi Benrigher ecm 4000 i cal file ovde...

https://techtalk.parts-express.com/forum/tech-talk-forum/26599-mic-cal-files

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Nesic said:

Evo nekih 3 kom cal fajla za ECM8000.

ECM8000.rar 15.74 kB · 2 downloads

Hvala Nesicu. Prvo moram da obrisem prasinu sa komode i sredim sobu. Dali mi zadatak :D Ako danas stignem, ako ne onda sutra.

Nasao i ja ovaj, dobar je...uporedjivao txt podatke sa ostalima, ok je :)

ECM_8000_cal_file.zip

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ta riba iz Duizburga je i ovamo u Lowther modification group, vazda pravi neke drajvere, modifikuje baseve dayton audio, i svašta nešto :D Opičena neka, da ženiš da ti se mota u merenja i skretnice, da završiš na kraju sa keceljom u kuhinji dok ona mota špulne ma beži bre

 :risitas:

Screenshot_2021-11-30-02-03-19-84_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Eve ti taj srednji :rofl:

Screenshot_2021-11-30-02-05-16-55_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...