Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

57 minutes ago, Stale said:

Pa znam za to ali nemam 0.82 mh nego 1.2 mh za bas i to dosta manja tu kod Goran je nesto skuplji xover.Sve bih morao nanovo da radim.Radicu simulaciju pa da vidim sta se moze.Uvek polazim od flex box jer sam to sve odradio.

mini reference, audiocomponents, oni su radili sa 1.2mH i sa 15W :)

to je mom prijatelju iz severne amerike najbolje zvuceca kombinacija. Samo 2 way, bez drugog 15W...hoce bass da doda. A naslusao se taj svega i svacega...uhhh

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 9 časa, shonne reče

za "nase sobe" DA :)

Ili da predjem na ellam flex 3 way i da koristim 15W kao medium.To bi bilo tad totalno drugi rezultat i ako mogu nesto bolje da podesim.top.Samo bes secton da mu dodam i xover da podesim.Ipak tu ima dosta posla.Najbolja kombinacija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Stale said:

Ili da predjem na ellam flex 3 way i da koristim 15W kao medium.To bi bilo tad totalno drugi rezultat i ako mogu nesto bolje da podesim.top.Samo bes secton da mu dodam i xover da podesim.Ipak tu ima dosta posla.Najbolja kombinacija.

dodavanjem bass-a odlazis u drugu dimenziju. Ovi revelator jesu skupi, ali vrede svaki dinar. Attack koji oni imaju, uhhhh...i znaj nisu pravljeni za velike litraze. Mozda ces morati malo da radis na cross mid-high :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 11 minuta, shonne reče

devil in details :D

S jedne strane papir i ogromni magnet a sa druge nesto savrseno odradjeno po principu ko visa klasa ss za manje pare.Da bih morao da biram ne znam dal bih ponovo uzeo 15W prece bih direktno za Auditechnology the best.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Stale said:

S jedne strane papir i ogromni magnet a sa druge nesto savrseno odradjeno po principu ko visa klasa ss za manje pare.Da bih morao da biram ne znam dal bih ponovo uzeo 15W prece bih direktno za Auditechnology the best.

 

AT je mnogo skup,  ali mislim da vredi svaki dinar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa znam za to ali nemam 0.82 mh nego 1.2 mh za bas i to dosta manja tu kod Goran je nesto skuplji xover.Sve bih morao nanovo da radim.Radicu simulaciju pa da vidim sta se moze.Uvek polazim od flex box jer sam to sve odradio.
Ma to samo kao pokazno. Nema šanse da namestiš bez merenja kod sebe. Uloži ~200 eur u opremu i to je to. Softver koji ti je potreban je besplatan.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, bnb reče

Da pokvarim malo temu.

SBA17+RAAL u Troelsovoj kutiji.Skretnica moja 12/18.Kod Estonca kupio Mundorf i Jantzen kondenzatore.

Svira bas da ne poveruješ čak i sa 2A3 SE čiji su trafoi namotani na 6oma.

Jeftino ,a izvrsno.

IMG_20181113_083445.jpg

Lepo. Jel to aluminski boomer ili samo boja?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Nesic said:
On 8/7/2021 at 8:28 PM, Stale said:
Pa znam za to ali nemam 0.82 mh nego 1.2 mh za bas i to dosta manja tu kod Goran je nesto skuplji xover.Sve bih morao nanovo da radim.Radicu simulaciju pa da vidim sta se moze.Uvek polazim od flex box jer sam to sve odradio.

Ma to samo kao pokazno. Nema šanse da namestiš bez merenja kod sebe. Uloži ~200 eur u opremu i to je to. Softver koji ti je potreban je besplatan.

Moze. Ako se radi na 'uvce' 😁💪

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 27 minuta, vladd reče

Proizvodi par efekata, pa kako se majstorski to izvede, i nepovoljni efekti zauzdaju, bude dobro

Nije skupo pa ne znam sigurno nije lako da se podesi i uklopi sa trenutnu napravu sto se mene tice mogu lako da ga ugradim u flex menja BR ali tu mora da se meri ne moze na uvce i nesigurni rezultat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...