Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Ovaj zvučnik je dobar za econowave. Elipticor visoki u waveguide i da viš

Jedino onaj pik pomenuti,  da ne tandrče baš mnogo zbog njega

Al ebo econowave od 3k par :D Odma razmišljam na jbl2226+2447, 2 para za te novce

msm novo, polovno vec ima za 7.1 sistem :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj zvučnik je dobar za econowave. Elipticor visoki u waveguide i da viš
Jedino onaj pik pomenuti,  da ne tandrče baš mnogo zbog njega
Al ebo econowave od 3k par [emoji3] Odma razmišljam na jbl2226+2447, 2 para za te novce
Aleks, da li sve vreme posmatras da se on ponasa kao mid? Mislim da to nece moci. Vise da se ide na neki 3 way.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

e onda je tebi upravo svanulo

procitah da ona moderna letalica sa sve mirkokompijuterom mozda ima i gyroskope, za automatski mod desnjaka odnosno levaka

sad sam ja sfatio moj problem od malena, izgleda sam u prodavnicama uvek dobijao kontra letalicu- onu za levake , a ja pogresan - desnjak

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Nesic said:

Možda 95000 nije dobro bio implementiran? Nije on sladak ni malo :). Staviš ga sa akustičnim LR4 i dobro to radi.

moguce i to a moguce i da ferofluid malo sladak :)

sa LR2 je bio korektan ali opet drugaciji nego ovaj.

pitanje i kako se ponasa ferit vs neo... jeste da su ovde prstenovi ali to je slicno. Sad ako znamo kako svira 7100 ovaj tviter je ka njemu, dok 9500 ferit, ferofluid plus nema sd-2 motor koji je zastupljen od 9700 pa nagore, a definise ga detalji, clerness...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo se merilo...kako je ovo dobro leglo, 3 harmonik sistem, kutije tj drajveri 2. Ni malo agresivnosti. MUZIKA :)

srednji je malo jaci u celoj prici. Impedansa i spl mi kaze da ce tu da ide jedan 1,5 ili 1.8 ohma za atten. Za sad toliko. Malo da se spava, ovo tera da se slusa i slusa. Koliko je samo Aleph bio "dosadan" :)

Untitled.thumb.jpg.4ab6be818740af2d44671b758ad75594.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Koja said:

Baffle utiče na frekvencije tipa 1Khz i slično.

Ako imaš pikčinu na 85 Hz, to su room modovi, verovatno ti je soba dugačka ili široka tačno 4 metra.

nista od toga,... port na BR ne funkcionise kako treba. Resicu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Koliko je litara kutija?

Proigraj se sa bass reflex otvorom, ne deri glavu i ne gledaj dalje od win isd alfa (ne beta onaj mali nego onaj veci gde unosis polako parametre jedan po jedan). Unesi podatke sa merenja, probaj dužu i siru cev. Air speed u portu drži što manjim i nema da omane.

Taj woofer ne bi trebalo da trazi veliku kutiju, ali port probaj i 110mm sirine pa tjuniraj na duzinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...