Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Jel beše imaš DATS?

Necu to da koristim. Arta, Holm, Lspcad, Ljig, LM kao amp ce da bude, mozda virtu...sirotinjski [emoji16][emoji123]

DATS je pokojni Jeff mnogo hvalio. Jeff nije bio zezancija, znao je sta radi. Koliko sam cuo sad ppstoji i V3.

Uzecu za pocetak jedan par Visaton drajvera da se ucim merenju, ako nista ne pomaze od ovih alatki, mozda odresim kesu za DATS, ali cisto sumnjam. Cuo sam mnogo lepih stvari o njima [emoji846]

 

Kad si vec tu...moja kutija je uvek imala vise namenu, kako je vreme prolazilo time alignment, pa sad u buducnost hocu dva drajvera. Trenutno mi je bass u 40 litra, odvojen od ukupne zapremine 60L. Optimalno za ovaj drajver tj njih 2 komada je 60 litra u BR zapremini...

Kako bi ti resio drugi drajver na baffle postojeci...u krajnjem slucaju mozda bude i novi baffle, naravno ne cela kutija [emoji846]

 

6433544b48a5b0d7e0cb91e78b024022.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, shonne reče

Kako bi ti resio drugi drajver na baffle postojeci...

Dole. Sub odozdo, BR rupa pozadi, msm mož i napred. Odrezan 12-18dB na 100Hz, ili meni neomiljeni plate Hypex samo za njega.

https://www.sonusfaber.com/en/products/aida/

image.png

Mislim, ako misliš na još jedan sub a ne na visoki, tj konfiguracija 4 way

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Aleks said:

Dole. Sub odozdo, BR rupa pozadi, msm mož i napred. Odrezan 12-18dB na 100Hz, ili meni neomiljeni plate Hypex samo za njega.

https://www.sonusfaber.com/en/products/aida/

image.png

Mislim, ako misliš na još jedan sub a ne na visoki, tj konfiguracija 4 way

https://www.stereophile.com/content/sony-ss-ar1-loudspeaker

ovako nesto, polu aktiva, polu pasiva...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ako ćeš dve osmice onda tako.
Nije plan sub...vec dva identicna. Povecavam dinamiku, bass...vise db, mozda uspem i realnih 90db da izvucem. Niske frek me toliko uopste ne interesuju, 35hz je meni sasvim dovoljno.
Hypex, to je vec podrucje gde cu morati da vidim sta i kako...nudi mnoge mogucnosti preko soft, ne samo rez...to mi se svidja, polako prelazim u domen komp, a ne samo elektronika. DAC pa sad ovo,...
Nek je zdravlje. [emoji846]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pogledaj magnete, to je neka high-end opcija kao svojevremeno Focal Audiom linija.

Npr :) https://site.diy-loudspeakers.com/images/datasheets/loudspeakers/focal/recent_focal_drivers/FOCAL_WOOFER_AUDIOM_15KX.pdf

Što se mene tiče, nek napravi neko tako nešto, 93db, da se uklopi sa 87-88 db midwooferima. Može da bude oko 12-13", dovoljno je. I cena da bude prihvatljiva :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Aleks reče

Odma u startu razmišljaš o sečenju na 100 sa 18

A preporučena kutija BR 75l sa f3 = 53Hz, mislim čemu služi toliki bas u tako maloj kutiji kad tu nekog basa i nema?

Preporučena kompresiona 55l sa f3 = 76Hz. :buehehe:

Jesu li oni ozbiljni ili nas samo  :tongue10:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo skupo za svadbarske kutije. Al kupiće neko to siguran sam, Scanspeak, pa eliptični kalem, mora da valja.
Inače ja sam bio vlasnik i veliki fan Scanspeak i Dynaudio davnih dana, ali sad bih razmislio baš dobro.
Scan speak ima 5 serije proizvoda, pa biras po ukusu. Zar to nije dovoljno ili treba da 'neke' zakljucke donosis na osnovu jednog drajvera [emoji846]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma znam sve, samo su me malo iznenadili sa ovim, mora da pustim taj driver u neki simulator baš me zanima šta se dobija.  I Fs je dosta visoko sa 26Hz, liči mi da su jurili efikasnost, a ne niske frekvencije što je neobično za ove civilne zvučnike.

PS

Bogami slično se dobija kao što piše u datasheet, malo bolje kad se doda 0.4 oma (kalem) na red. Ovo nije zvučnik za niske frekvencije iz meni nepoznatog razloga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma znam sve, samo su me malo iznenadili sa ovim, mora da pustim taj driver u neki simulator baš me zanima šta se dobija.  I Fs je dosta visoko sa 26Hz, liči mi da su jurili efikasnost, a ne niske frekvencije što je neobično za ove civilne zvučnike.
PS
Bogami slično se dobija kao što piše u datasheet, malo bolje kad se doda 0.4 oma (kalem) na red. Ovo nije zvučnik za niske frekvencije iz meni nepoznatog razloga.
Zarad osetljivosti revelatori su nenadmasni sto se tice tih 'niskih' tonova, kao i vecina drajvera.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...