Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Ja za te stvari koristim "Diffraction & Boundary Simulator 1.20" excel tabelu od pokojnog Jeff Bagby-ja.
Možeš da uneseš sve pa da vidiš šta se dešava. Baffle standardnog oblika pojede 5-6db, na određenim frekvencijama naravno. Room gain je obično na jako niskim frekvencijama, tipa ispod 50Hz. Najveći problem je obično tačna pozicija drajvera ili otvora, znači od zida pozadi, sa strane, od poda itd. Onda se to malo menja da vidiš gde dobijaš upotrebljiv odziv.
Trosistemac je zgodan jer malo i skretnicom na oko 200 Hz možeš da rešiš neke stvari, naravno moraće napamet jer je to teško izmeriti. Tako da ćeš videti kakva ti tačno atenuacija treba. Drugo, npr ako praviš bass reflex na recimo 60 Hz, može lako da se desi da tu imaš mnogo boundary gain-a ako su ti zvučnici preblizu zidovima, tako da je kutiju možda dobro tjunovati na više Hz
Planiram u jednoj prostoriji koja je 5-6m da budu merenja, tako da se nadam da ce i ispod 200hz da bude upotrebljivo.
Videcemo sta ce da kazu merenja, za sad na slepo meni ne smeta taj odnos bass i mid. Mo videti...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 3 nedelje kasnije...

Kaze se dobro je to, po navici. :) 

Dalje od toga bi bilo, dva kalema po coskovima na 45 stepeni, i odvojene dacice za velike kalemove i kondove od malijeh. Neka varijanta spolja neupadljivog biviringa

MAda, merenje kalema solo i u poziciji ne treba da pokaze razlike, ako ih pokaze, nesto mu je na putu i smeta...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Leonardo said:

Kakve su to daska-skretnice bez nekog krštenog Duelund začina? :wink2: 

duelund.thumb.jpg.12bf8cb31bbccb1508214e583b0bbe29.jpg

Po meni imaju samo jednu manu, a to su te prikljucne zice. MAda sam vidjao i modele, mislim zavojnica, sa trakastim prikljuckom. Onda je savrsenstvo...i tehnike i estetike :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni imaju samo jednu manu, a to su te prikljucne zice. MAda sam vidjao i modele, mislim zavojnica, sa trakastim prikljuckom. Onda je savrsenstvo...i tehnike i estetike [emoji4] 
Mislis na ovako nesto? Prodajem ja to, ako hoces moze da se kupi, ima oglas [emoji846]

eccb8427da1d67a04e2330276502ef4f.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kaze se dobro je to, po navici. [emoji4] 
Dalje od toga bi bilo, dva kalema po coskovima na 45 stepeni, i odvojene dacice za velike kalemove i kondove od malijeh. Neka varijanta spolja neupadljivog biviringa
MAda, merenje kalema solo i u poziciji ne treba da pokaze razlike, ako ih pokaze, nesto mu je na putu i smeta...
Zasto da se zarotira za 45 stepeni?

Ako se drzimo ovog pravila na sta utice promena ovo be trebalo da je ok.
http://www.troelsgravesen.dk/coils.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Najveci je fluks na "ustima" kalema i deformise se sa metalom i predmetima ispred. Ono sto utice na induktivnost je indukcija koja se izazove.

Drvo je sa te strane bezbedno iako deformise polje.

U najkracim crtama.

A imas i primer kod Troelsa, obligato u bakarnoj cevi u polju kalema...

 

P.S.

Ono sto sam video je redenik nekih konodova ispred kalema...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...