Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

Letos, 40 napolju, 35 u stanu, ja pržim Babela, ne dam mu da diše. Ne smem da pipnem hladnjake. Trafo se usijao. Ma ruku da mu ne približim.

Ali nisam ga gasio, pa sve da se istopi. A nije se istopio, niti će, jer su to ipak stvari pravljene da izdrže tih nekih 60-65 (70 stepeni u naletima), pa sad...

Tako sam i birao komponente, elektroliti 105C, grec radi do 180, trafo do 150, žice isključivo teflon (sem možda par), ostalo ko ostalo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Burmester sve svoje bas drajvere usvirava tako što im da par vati, u zavisnosti od veličine zvučnika, na frekvenciji oko 10 Hz.

 

Ako za to imaš odgovarajući izvor pojačaj toliko da se membrana vidljivo kreće otprilike u linearnom području za nju.

 

Ostavi da radi par dana, ili ti nekoliko stotina sati.

 

Zvučnici će se razraditi, a ti to nećeš ni čuti, čak i ako si u istoj sobi! Ako neki komad nameštaja udje u rezonancu i počne da

 

vibrira pomeri jedan ili dva Hz gore ili dole.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedan komad je oko 350 eur, ne bih da se igram sa tim. U toj situaciji se greju kalemovi, zvucnik...

SS kaze oko 5 min na 75% Fs...i to ne bih...

Lakse i sigurnije neka se samo tokom vemena usvira. Trajace ali dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Icar caps su bili uzasni dok se nisu usvirali. Sad su na nekih 150h...u pocetku mutni da nije uopste bilo za slusanje.

Da ne ulazimo u neke teme oko kondova i kablova jer nema potrebe, preventivno ce da se odrade merenja. Gsn Nesic ce to jednom prilikom.

Za ove drajvere je 9500 dva koplja ispod sa svojim romanticnim karakterom...zato jos jednom pitam ima li neko misljenje za 6600, kakav je...kazu da je neutralan, a to mi treba...ako neko ima iskustva voleo bih da podeli...Hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

Nikada filc u bass kabinet...kad izvadio i stavio kupasti sundjer sve se popravilo.

 

kad porastem bicu Troels :)

 

 

 

 

Šta ne znaš?

 

?

 

:)

 

Kako šta ne znam? Moj odgovor na Šonetovu konstataciju da filc ne valja je link gde gosn. Gravesen preporučuje baš filc. Samo u "large" bas kabinetima valja ići sa jaje penom.

 

Jedino ako je Šonetov bas kabinet taj large, onda se izvinjavam, pozdrav.

 

Uzgred, ono na Šonetovim slikama nije filc, ili je neka veštačka vrsta. Filc je presovana prirodna vuna ili reciklirana vunena tkanina, a ovo na slikama liči na neku sintetiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...