Jump to content

Scan Speak| od SP95 preko Jensen do custom, by Shonne


shonne

Preporučeni Komentari

  • 6 months later...
  • 6 months later...

posto sam zavrsio preamp sa 6H30 i to sviri, sav se bacam na sledeci projekat. Na prolece bih to da radim i polako bih sad zimus skupljao delove.

post-103-0-63502900-1383506279_thumb.png

Ova kutija ce da se radi, znaci za bas oko 60 litar i oko 20-22 litara mid. Ovih dana sam kontaktirao nasu firmu http://www.eurofoam.co.rs/  dali su mi ponude za sundjere...Toliko su bili uljudni i profi da su mi poslali i karakteristike.

post-103-0-29519700-1383506418_thumb.jpg

Sound absorption D30130.pdf

Znaci, za bas bih isao sa ovim D30130. KUtija bi bila radjena od MDF 28mm. Ono sto me interesuje, dali je potrebno za ovu debljinu da kutiju unutra oblozim nekom bitumenom folijom, zbog vibracije , ili je ova debljina dovoljno  da za tim nema potrebe?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šone, koji su to bass drajveri? Ako se ne varam, oni su za kompresiju, nisu za BR. Kolika je soba?

 

Taj sunđer ne služi ničemu, nemoj da ga stavljaš. To što ga je Troels stavio ne garantuje da on zna šta radi. Bolje poslušaj Zvu-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kojadine, služi taj sunđerčić dobro.

 

Evo pdf-a koje frekvencije prigušuje svaki tip sunđera koji nude:

 

Sound absorption D30130.pdf

 

 

Nije loše uopšte :)

 

Nisam osporio korišćenje sunđera za dampiranje kutije nego sam dodao da ako može dodatno da umrtvi i zidove, neka to uradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šone, koji su to bass drajveri? Ako se ne varam, oni su za kompresiju, nisu za BR. Kolika je soba?

 

Taj sunđer ne služi ničemu, nemoj da ga stavljaš. To što ga je Troels stavio ne garantuje da on zna šta radi. Bolje poslušaj Zvu-a.

 

ss 22w/8851 suy bass drajveri. U sustini to je Jensen 871.  Soba ce da bude oko 25m2 sa mogucnoscu da se prosiri malo, kada se zagradi terasa.

Troels stavlja filc. Ovaj sundjer bih samo stavio u bass kutiju, prvo bitumen pa on. Za srednjak bi isao bitumen, vatelin/koflin...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I obavezno probaj da eksperimentišeš sa količinom i rasporedom. Kreni od manje količine damping materijala ka većoj.

 

Filc ubije živost k'o vola u kupusu - moje iskustvo barem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...

A special edition of stents Jantzen Audio.Designed for use in low frequency.In particular, by introducing copper wireHigh -purityWeave a thousand cores on a special type ofsteroid .Of alloy powder used trade name Permite 75.This feature makes the coil inductance is high.Among the thousands who did not quite makeit there.DC Resistance (DCR) is very low.Or consume less power than using coils .Other good enoughCompared with the general air core coil .The induction of the C-coil bass equal to meat.More massive than a big ball and have greaterimpact .http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=11087posle svih razmisljanja, da li torobar, trafo od fini namotaji, 10kila zice za vazdusni :D...odlucih se za c-coil da pazarim. Da li je neko imao iskustva sa njima i ima li nedje jeftinije nego u europe-online...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A special edition of stents Jantzen Audio.Designed for use in low frequency.In particular, by introducing copper wireHigh -purityWeave a thousand cores on a special type ofsteroid .Of alloy powder used trade name Permite 75.This feature makes the coil inductance is high.Among the thousands who did not quite makeit there.DC Resistance (DCR) is very low.Or consume less power than using coils .Other good enoughCompared with the general air core coil .The induction of the C-coil bass equal to meat.More massive than a big ball and have greaterimpact .http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=11087posle svih razmisljanja, da li torobar, trafo od fini namotaji, 10kila zice za vazdusni :D...odlucih se za c-coil da pazarim. Da li je neko imao iskustva sa njima i ima li nedje jeftinije nego u europe-online...?

mozda onaj slovenac sto distribuira jansen, zaboravih firmu...Legalni je distributer. Mislim da je povoljan, a i shipping ne bi trebao biti skup, ajd raspitaj se, i mene zanima isto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...