Jump to content

Sakura RS-A1


Beli

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 117
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Zanimljivo otkriće: bočni female ležaj sa TD115 ima malu čauru, unutra ima prvo oprugu koja potiskuje mesinganu čauru koja na kraju ima beli safir sa ini-mini tiny užljebljenom rupicom. Opruga mi ne treba, jedino da pokušam da razbušim mesinganu čauru toliko da stane vrh od igle za crtanje... Naravno, tako da ne sje6em safirni ležaj... :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E neće moći :( Igla je 3.2mm prečnika, mesingana čaura sa safir ležajem 3.5mm. Nema ni teoretske šanse da razbušim materijal 3.5 sa burgijom dovoljno velikom da ležaju pruži dovoljno prostora. Naopako neće ići, samo jedna strana ležaja ima konusni usek... :frusty:Juče sam baš konstatovao da u gradu ima sijaset satarskih radnji, ali samo jedan sajdžija (satar, časovničar - zanatlija koji ume i ima načina da popravlja mehaničke šklopocije) a "satari" prodaju fosile, Swatcheve i šta god da se ovih dana nosi...Da ne piskaram, evo 3k reči...post-13-0-24129200-1293033766_thumb.jpgpost-13-0-01985600-1293033784_thumb.jpgpost-13-0-84551100-1293033799_thumb.jpgOdrađeno od jednog komada alu cevi 15x15x1.5mm, odsečeno da bude 10mm visine nagnutog i zadnjeg dela, savijeno da bude 15 stepeni otklona (i napred i nazad, tako headshell i zadnji deo budu paralelni), zadnje savijanje se krpi zbog reza epoxy lepilom pa će se posle izbrusiti na ravno, zavarivanje tu ne bi bilo poželjno, u potrbnu poziciju, zalepljen mali komadić magneta, a kada bude sve gotovo, preduvaće se nekim sprejem...Na slici 1 i 3 se u desnom uglu vidi i šiljak iz šila za crtanje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Danaske sam, poslednjeg radnog dana ove godine na brzinu smislio nešto pa će da se proba. Nosač (šiljka) ručice je valjak, a pošto valjak ima dva kraja (neće biti šupalj kao original) onda sam na jedan kraj bušnuo rupicu 1.5mm, a na drugi kraj 3.5mm i nadam se da ću kasnije, kada malo dremnem (ostarilo se) uspeti da ubacim dva različita šiljka na dva suprotna kraja. Inače, šiljak iz igle za crtanje je neki ... bemliga, reče mi čovek, dal' stirija ili vidija, uglavnom, jako trvdo i neće ga safir pohabati nikada. Na ovaj fazon mogu da sa istim valjkom da probam bar dve različite izvedbe okretišta ručice, bez da dupliram gomile delova ili pravim više ručica. Sada moram da smislim neke dimenzije onog dela gde treba da legne čaura sa safirom i vidim kako da uskladim to sa dimenzijama druge čaure za veći prečnik ležaja, za deblji šiljak.Kada bude gotovo, trebalo bi da bude nešto ovako...post-13-0-85063000-1293121076_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

I ja, ali u nedostatku sam adekvatnog seta ležaja za deo gde treba da se montira nosač zvučnice pa je projekat na pauzi. Kao i uostalom, tangencijalna i WTA ručica :(Zato sam za početak i kupio onu Pro-Ject 9 ručicu, da bar gramofon skockam i probam (podesim, doradim, opet probam, pa dok ne bude kako treba :))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato sam za početak i kupio onu Pro-Ject 9 ručicu, da bar gramofon skockam i probam (podesim, doradim, opet probam, pa dok ne bude kako treba :))

Pro-Ject ручица, мада није хај-енд по мерилима хај-енда, уопште није slacker. То је алуминиумска верзија, чини ми се?Препоручио бих, прво, затезање лежаја - то може да се ради специјалним кључем као овим...post-47-0-01929500-1295183404_thumb.jpg...или неком мањом клештом која има танке врхове.Онда, промена ожичења оном жицом коју ми је Зен послао - он би знао да каже како се то зове.И за крају, имајући у виду да Stein има приступ машинској радионици, можда израдио нови, робуснији тег.Дапаче, све ово је већ покривено на новијим, 9C/9CC/9CC Evolution ручицама - али не значи да се ово треба одбацити кад се комплетирају WTA и остале скаламерије.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pro-Ject ручица, мада није хај-енд по мерилима хај-енда, уопште није slacker. То је алуминиумска верзија, чини ми се?...И за крају, имајући у виду да Stein има приступ машинској радионици, можда израдио нови, робуснији тег.

Ova je Aluminijumska, da.Robusniji teg je vraćen i zamenjen manjim, nije bilo moguće izbalansirati ručicu sa robusnijim tegom :scratch_head: Moja zvučnice su uglavnom u reonu 5.5gr (Grado), Clearaudio AC je 6 grama... Onaj teg je bio za zvučnice preko 12grama. Ovaj teg je savršeno dobar :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Robusniji teg je vraćen i zamenjen manjim, nije bilo moguće izbalansirati ručicu sa robusnijim tegom :scratch_head: Moja zvučnice su uglavnom u reonu 5.5gr (Grado), Clearaudio AC je 6 grama... Onaj teg je bio za zvučnice preko 12grama. Ovaj teg je savršeno dobar :)

Кад сам рекао робуснији, нисам мислио тежи. Можда сам такав утисак оставио - мислио сам на факт да је стандардни тег "климав".Ја сам задњи крај своје раније, 9C ручице [RPM5], обрадио код машинисте [склонио неколико неравнина које оригинални тег користи као водиче], и онда додао месингани тег који је лакши за подешавање и пуно ближе pivot тачке. Тежина је скоро идентична као оригинални, стандардни тег.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasnije :)Nemam nameru da se time bavim. Ako krene po tom sistemu, onda radije to vreme i energiju koristim za svoje projekte :) Ova ručica se verujem, uvek može prodati za cenu za koju sam je ja kupio, a "mint condition" je uvek samo to i mnogi to očekuju i cene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jasnije :)

Nemam nameru da se time bavim. Ako krene po tom sistemu, onda radije to vreme i energiju koristim za svoje projekte :) Ova ručica se verujem, uvek može prodati za cenu za koju sam je ja kupio, a "mint condition" je uvek samo to i mnogi to očekuju i cene.

Ako smem da se umešam u diskusiju: ProJect aluminijumska ručica (iz jednog komada) je jedan od najvećih užasa koje su moje oči ikada videle i uši čule po pitanju rezonansi. Svaki, pa čak i malo jači tranzijent obojen je najčistijom mogućom zvonjavom aluminijumske cevi. Uvijanja trakom (plastiku koju bi navukao na cev, zagrejao i ohladio nisam probao) su jedva za tek neku sitnicu umrtvili stvar.

Nažalost, ovaj problem sa ProJect ručicama je uočen tek na ponekom forumu i ljudi su tamo silne muke imali da bi ovu katastrofu koliko toliko rešili.

Čak je i sam proizvođač odustao od aluminijumske cevi i prešao na karbonfiber varijante.

Meni se čini da su oni poprilični dunsteri. ProJect gramofon, poprilično skupocen (RPM4) bio je jedan od mojih većih promašaja u životu.

Napamet iskopirana stvar (a la RegLa), bez ikakve inženjerske provere, a sve onda provučeno kroz odlične marketinške vode i - voila.

Nadam se da ovim mojim razmišljanjem nisam pobedio zagovornike istog proizvođača.

Moje dve lepte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se čini da su oni poprilični dunsteri. ProJect gramofon, poprilično skupocen (RPM4) bio je jedan od mojih većih promašaja u životu.Napamet iskopirana stvar (a la RegLa), bez ikakve inženjerske provere, a sve onda provučeno kroz odlične marketinške vode i - voila.Nadam se da ovim mojim razmišljanjem nisam pobedio zagovornike istog proizvođača.Moje dve lepte.

Ма каква победа заговорника. :)Као и увек, the proof is in the pudding [у нашем случају, у слушању]. Једино што је вама припадника братског народа са севера мало тешко да се довучете до мене да ги могли упоредити.'Aјде сад.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ništa ne zagovaram, meni je trebala ručica koja je korektno napravljena da isprobam gramofon u pokretu, funkcionalnost, rumble, stabilnost/ispravnost obrtaja, zavijanje, šta god može sa standardnom "stock" ručicom. Ručicu sam pribavio i to mi je sada reper za one tri ručice u gradnji i čekanju na adekvatne delove. Moje ručice moraju biti bolje od ove, inače nema smisla praviti ih. Isto tako, nema mnogo smisla ulaziti u rešavanje jednačine gde su sve cifre nepoznate.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene ni u dvorište ne može isterati, a ne da zapucam do Makedonije, šta ti je prijatelju? Nisi se naspavao? :connie_nutzo: :buehehe:Možda jednog dana kada bude lepo vreme... I malo neke dodatne motivacije. Čak sam juče i supruzi rekao da ne očekuje da letovanje ove godine bude i metar dalje od Crne Gore. Maksimum. A i to samo ako budem jako raspoložen...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene ni u dvorište ne može isterati, a ne da zapucam do Makedonije, šta ti je prijatelju? Nisi se naspavao? :connie_nutzo:

Јао... што сте ви неки груби људи. ЈБГ, није да нисам понудио.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...