Jump to content

RASSVET 2


Preporučeni Komentari

Ima li neko šemu ili iskustvo u popravci ovog ruskog punjača akumulatora?Prijatelj ga povezao na neispravan akumulator i riknuo. Ja sam premerio diode i zamenio par pregorelih. (PS Rusi "naopako" obeležavaju diode) Sad svetli crvena dioda ali ne puni. Ipak je još nešto "crklo" ali ovako na slepo je to teško otkriti. Nemam ni šemu niti znam princip rada,...Svaka pomoć dobrodošla

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 9
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

. (PS Rusi "naopako" obeležavaju diode) ,...

Svaka pomoć dobrodošla

А да ставиш диоде онако како их је Рус Наопако ставио.

Ја се дружим са њиховим диодама подоста времена и нисам до сада приметио ништа наопако,сем габарита.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Молим те нацртај то што си написао јер те нисам разумео шта си ми хтео рећи.Технички је рећи директно и инверзно поларисање.Ја тврдим да им је означавање истоветно као свуда у свету(Што се тиче симбола,словне и бројчане ознаке су друга прича)Едит: Стави црвену пипалицу на + инструмента,црну на - инструмента.На диоди стави црвену ма почетак троугла,црну на врх троугла или црту и то ти је директан тј. проводан смер, како код нас тако и код руса.Уколико није онда су диоде пробиле.Дај и ознаку диода да ти нађем еквиваленте.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa tako sam i merio. Sumnjive diode sam razlemio pa merio.Ali evo slike pa ćeš da razumeš. Na PCBu je simbol pa mi je pomogao da ukapiram.Dioda je crni kvadar sa zelenom trakom. Iz diode vire dve metalne trakice a ne žice.post-39-0-28281300-1342038348_thumb.jpgDakle kad stavim kako ti kažeš , crvenu pipalicu na pošetak trougla i ako je dioda ispravna imam očitavanje od oko 84. Ali ako pogledaš ja sam tom prilikom stavio " crvenu" pipalicu na kraj diode sa zelenom crticom. Što bi "normalno " trebalo da bude zakočeno. Odnosno , kod "naših" dioda je crtica na diodi tamo gde je vrh strelice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја ти рекох да нема разлика у обележавању,што се тиче симбола,

Приложена слика није меродавна да се на основу ње закључи да руси то обрнуто раде,

То што си измерио говори само да се ради о германијумској диоди јер код њих су вредности у директном смеру од 80 до 140 ома.

По мени не треба се оптерећивати тиме да ли и како то руси раде него применити технички приступ решавању проблема.

Делић неможе рећи у чему је цака,ако се не погледа околина у којој се он налази,а друга ствар и нама се дешава да се при изради(штампи ПЦБ-а)направи грешка те је могуће да је и ту случај.

Мајку му,то је само пуњач акумулатора,није свемирски брод,приђи резонски проблему и наћи ћеш у чему је цака.

Или скини шему,онако како су спојени елементи па да ти помогнемо,овако можемо само да гледамо у пасуљ и гатамо.

јел то ово чудо невиђено

http://hit-com.ru/prod8_rassvet.html

Ево и шеме

http://forum.radiosp...indpost&p=41137

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da bre. Gde ga nadje? Taj prvi. Možeš li i šemu da nadješ?Edit Mnogo brzo kucam. Nisam ni video da si linkovao šemu

A što se tiče germanijumskih dioda, kako da stavim i koju zamenu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...