Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

prijatelju moj, kad bi ono pokazao, pa pustio da svira na nekom naučnom simpoziumu, garantovano bi izazvao šok jer bi sede glave mislile da si izmislio perpetum mobile :clap: bez šale, predamnom je aksiom koliko je hifi industrija jalova, lažna i prevarantskačestitam :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ljutnje ali meni je SSdac samo malo bolji od komercijalnog cd plejera. Poredio sam SSdac sa Denon 1460, naravno oba modifikovana, isti kondovi, isti operacioni, isti kablovi, isti konektori i isti transport. Stereo slika kod ssdac-a je toliko mala bila da je Denon u odnosu na njega bio kao high-end. Neki forumasi su se pobunili na ovu moju izjavu i rekli da ne moze tako da se slusa ssdac vec moram izvuci signal direktno sa dac-a. U tom slucaju bih trebao i sa Denona izvuci direktno sa dac-a. Zakljucak je da sredjeni SSdac pored dobro modifikovanog PCM61 nema sta da trazi a da ne poredim sa ozbiljnijim dac-ovima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bez ljutnje ali meni je SSdac samo malo bolji od komercijalnog cd plejera. Poredio sam SSdac sa Denon 1460, naravno oba modifikovana, isti kondovi, isti operacioni, isti kablovi, isti konektori i isti transport. Stereo slika kod ssdac-a je toliko mala bila da je Denon u odnosu na njega bio kao high-end. Neki forumasi su se pobunili na ovu moju izjavu i rekli da ne moze tako da se slusa ssdac vec moram izvuci signal direktno sa dac-a. U tom slucaju bih trebao i sa Denona izvuci direktno sa dac-a. Zakljucak je da sredjeni SSdac pored dobro modifikovanog PCM61 nema sta da trazi a da ne poredim sa ozbiljnijim dac-ovima.

nema ljutnje...ja sam odmah sir oliveru rekao da mi je zvučna slika uska, zvuk je strogo izmedju dva zvučnika za razliku od, recimo, takođe njegovog lampiziranog cdp filipsa 820 koji mi je skoro pa savršen (naravno za tu cenu).ta sužena slika mi je u početku smetala, ali sad ne, jer su drugi elementi (naročito bas područije) toliko superiorni na obične cdp da sam bez oklevanja zadržao ss dac.uostalom, pitanje je šta je komercijalni cdp? ti plejri koji su nekad bili komercijalni šiju današnje veoma skupe sprave za milion svetlosnih godina.ono što sam ja probao, a da je komercijalno (po mom mišljenju ispod 1000e) su nad542, rotel rcd06, ca 640c, onkyo...(bem li ga i oznaku) nije imalo šta da traži pored ovog mog ss daca. slušanje na slepo, vlasnici prisutni i svi smo imali nepodeljeno mišljenje. malo se bunio vlasnik rotela ,ali su ga ostali grohotom ismejali, pa je i on prihvatio rezultate.napominjem da je sve ovo bilo pre ovog mog rešavanja problema sa zvukom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa dobro, nije lako prihvatiti da tamo neka vreća buva pobedi tvog uglačanog ljubimca od 600eteško to dopire do mozga...pa čak i kad očigledno čuješ, kad na slepo slušanje imaš 4 od 4 pogodaka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, vec su stvari daleko jasnije :clap: !BTW, kad je vec tema ssdac, ja imam slican kao taj sa slike koju je Impuls postavio (u mojoj verziji nema diode) ali imam problem sa njim... malo je ceprkano po njemu i ne mogu da dobijem zvuk sa izlaza na dac-u, a imam neke cudne napone na izlazu... Jel bi mogao neko da mi pomogne i da mi premeri napone na nekim kljucnim tackama kako bih uporedio sa mojim dac-om ? :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ne znam kako vi, ali sam danas celo prepodne sa desktop mašinice terao preko 3metra AB kableta na negdašnji Philipsov CD460 pretamburan da služi za DA konverziju. Inače, ništa osim samog konvertera "USB na gdegod i štagod" nije rađeno na ex plejeru tako da vam neću reći ništa o "utiscima" ali da je super-praktično, to stoji...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Malo sam "skarabudživao" što bi rekli oni tamo. Novi DAC je gotov. Ostaju RFU otvor za switch za izbor USB ili SPDIF. Za sada samo SPDIF BNC priključak. TDA1543 Chip, bez pojačanja, samo kond 10uF. Otpozadi kabl, osigurač ( mužjak od osice), BNC input (biće valjda i USB input), i L R Output. post-39-126384169844_thumb.jpgpost-39-12638419587_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neznam da li da ga prefarbam ( sigurno neću nači isti nijansu) ili samo da dodam natpise, ali će najverovatnije sve ostati kao u originalu. Ja ionako znam šta je šta. A ako ga udomim, taj će da ga ulepšava kako ume.Koji natpis ti se sviđe? Naziv uredjaja ili rupa za zeleni LED koji treba da se pali kada je CS8416 uhvatio signal?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...