Jump to content

SS DAC


sir Oliver

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 222
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Chakija o utiscima necu sad jer sam mnogo kondova zamenio odjednom i stavio mnogo vece vrednosti no sto su bile. Ovim PSE niponima treba mnogo sati da dodju u normalu. Prvi utisak je da fali detalja ali za to krivim one sprezne i izlazne elkove ali njih nisam hteo da menjam dok se napajanja ne urade ali je definitivno da je taj op sto je u njemu tako nerealan i sa naduvanim basom. Stavio sam LM6172 i zvuk se drasticno popravio ali jos nije blizu fabrickih cd-ova nakon tweak-a koje uradim. Pusticu ga par dana da radi pa cu onda izmenjati sprezne. U medjuvremenu cu pripremiti papire u ulju da pokusam da ih nakacim direktno na Dac. Dobra stvar je da me ne boli glava kada sam ukljucio znaci da nema mnogo istitravanja visokih frekvencija sto obecava da ce biti dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto sam primetio danas u kratkom poredjenju SS dac i Denona 920: ss dac ima uzasno usku zvucnu sliku i srednjetonsko podrucje je po karakteru totalno drukcije o PCM61. A ono sto sam pronasao na denonu da postoji mala razlika u zvuku sa ukljucenim potenciometrom za slusalice i iskljucenim. Bez njega slika je mnogo sira i ima vise basa i detalja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma bolje radi SS dac od svih tih cd-plejera koje si budzio samo se to ne cuje na Visatonima :)

Moram priznati da je ovo bilo oko 16 Hertza... veoooma nizak udarac, srećom to se na zvučnicima uglavnom ne čuje... pa čak ni na ... elektrostatima... ...a mislili ste da ću da kažem onu reč na ovo slovo koje ima dva puta u "ovo slovo"... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekako se ne uklapam u tu racunicu. Meni samo kutija sa konektorima izadje 100.

Ne znam kakva je kutija, ali mora da svira odlično ako je samo kutija 100€... Ja sam shvatio da i kutija za 400 dinara odlično svira... A konektora uvek ima razbacanih po kesicama i fiokama... Ponekad sa kutijom dobijem i gomilu konektora, ali onda to ne plaćam 400 nego samo 200 do 300 dinara...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

aaaa prešao si na sony, izdajice jedna :clap:

šalim se, posle toliko godina filipsa malo promene dobro dođe

bajdvej, ovaj tvoj ssdac no1 radi fenomenalno (čak sam i cdp pomalo zapostavio), ali i dalje imamm onaj problem sa zvukom. iznosim ga ovde nadajući se da neko zna rešenje.

naime, nakon puštanja muzike zvuk je tup i loš (kao mp3) i pravi zvuk dobijam tek kad izađem iz foobara, isključim dac i ponovo ga uključim, startujem foobar i tek onda mogu da uživam u muzici. posle toga sve je u redu, ali čim izađem iz foobara da radim nešto drugo i kad bih hteo ponovo muziku ceo postupak moram da ponovim :(

nekad mi se dešava da izgubim dobar zvuk čak i pri promeni play liste.

znači, sve sam uradio šta treba: asio4, sva moguća podešavanja foobara (uputstva koja sam ja našao), deinstalirao zvuk u windowsu i ništa. koristim xp sp1, pa ne znam da li to ima neke veze.

da li neko ima ideju šta se dešava?

posle više meseci problem je konačno rešen

i to potpuno slučajno

da je idiot samo čitao uputstvo za asio drajvere sve bi bilo u redu. mislim, čitao sam ga i ranije ali kad čovek obnevidi nema pomoći.

iz očaja sam ponovo posegnuo za help fajlom, a tamo lepo na početku piše da se za xp os preporučuje podešavanje u pauer šemi na olvejs on, a meni je stajao pauer faking dvd. verovatno se tu smestio pri instalaciji.

skinem dvd plejer, namestim kao treba šemu i sve prosvira fenomenalno.

inače, juče sam se baš zainatio da rešim problem pa sam iz očaja otvorio ss dac. brate mili, pogled unutra me asocirao na pogled sa gazele na karton naselje :(

ali zato hebe kevu kako svira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...