Jump to content

BB DAC - AK4396


bata bane

Preporučeni Komentari

Ali mozda je najbolje da prvo pustis sklop u rad takav kakav jeste?da mao poslusas i prekontrolises vrednosti u pocetku,a malo kasnije da izvrsis prepravke koje si osmislio?.

mda, poenta priče.nema veze, mora da se secka, potaman ubogaljio na neviđeno.prava DAC rozbratna
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 168
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

gde je srce i volja tu je covek, ceo, ziv, makar i blesav, al je ziv i radoznao.. ne namece svoje, zivulji, prducka i uveseljava i sebe i oko sebe.. i zato, nem`o da mi cackate BB-a! :wild:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde je srce i volja tu je covek, ceo, ziv, makar i blesav, al je ziv i radoznao.. ne namece svoje, zivulji, prducka i uveseljava i sebe i oko sebe.. i zato, nem`o da mi cackate BB-a! :wild:

Kratko, jasno i tačno! U dve reči: Bata(K)Bane...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

takodlje ako vec modifikujes plocicu mozda nije losa ideja postaviti L (4,7mH-10mH) ispred LM regulatora

ZZZ ova informacija nije kompletna i moze da skrene sa puta. Zavojnica bez konda nema sta da radi ispred regulatora
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ ova informacija nije kompletna i moze da skrene sa puta. Zavojnica bez konda nema sta da radi ispred regulatora

pa postoji kond posle Greatza na plocici?mislio sam CL clan ispred tog C koji je vec predvidjen na plocici, prvi C posle Gr...sa tim sto u tom slucaju vrednost tog konda moze biti manja 470-1000uFma nista specijalno, samo jedno od razmisljanja na BB zadatu temu :grino:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

onda CL filtar nema nikakvog efekta za potrosac sem da cuva mrezni deo od smetnji sa potrosacke strane. Kond mora ici posle zavojnice inace stabilizator nema odakle da regulise napon. Znaci CL moze kao filter ali posle svega mora jos jedan kond ispred stabilizatora pa to onda bude CLC. Moze i LC sto ce uzrokovati malo manji ispravljeni napon na elektrolitu ali ce znatno smanjiti impulsne struje kroz diodu pa ce mozda ceo sklop zvucati malo smirenije, ali ovo nisam probao vec je samo razmisljanje na temu Aloia napajanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ImpulsIzvinjavam se ali uopste nisam to napisao potpuno pogresno interpretiranoMolim ako je moguce da se procita post ponovo...ukratko oko toga ovo sam napisao:diode----c---l-------c------reg----daljenova plocica-------postoji na staroj plocici :party33:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da i ja kazem nesto za televiziju... :wink2:Da Vam javim, pored Vase silne brige, da je sa pacijentom(DAC-om) sve u najboljem redu. Posle iscrpne operacija pacijnent se oseca dobro i oporavlja se na intenzivnoj nezi. :whistle2:AGnd i DGnd je odvojena, uradjene su pripreme za odvajanje kompletne AGnd SPDIF-a, ciji ce Analogni deo dobiti kompletno svoje napajanje sa sve trafom.U toku sledecih nekoliko dna ocekujemda ce pacijent u potpunosti biti rehabilitovan i speman da se ukluci u svakodnevne zivotne aktivnosti.Operacije koje su izvedene, koliko god zvucale "drakonske" , obezbedice mu kvalitetan zivot u jednom zdravom okruzenju, gde ce moci da uziva punu ljubav svojih najblizih. :guitarplayer::drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes uradio si mu 4 bajpasa i "sredio srčku" a trebalo je ustvari slepo crevo.dobro da mu nisi odfikario 00

Zar nije mučenik došao samo zbog čišćenja kamenca sa zuba? Rekao mi je da je krenuo kod zubara... Da nije pogrešio vrata?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aaaa, pa onda je doslo do zabune, zubar je treca vrata niz hodnik sa leve strane....SLDECI! :buehehe:Moracu jos malo da promozgam kako cu napajanja da dodeli, ali svakako ce ici mali shuntovi koje sam svojevreno uradio u 78xx formatu. Pobockacu sve na malo plocicu, prvo trafo, pa diode, CRC, pa mali shunt...bice fotke pa ce vidimo! :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo kako trenutno izleda situacija... :guitarplayer:Zelno je DGnd, a zutim je Agnd...male crvene tacke su mesta gde dolayi do spajanja AGnd-DGnd.Ukolio bi bilo bolje mogao bih eventualno da sa donjee strane sastruzem vodove ispod daca tako da se spajaju mase bas na sredini( trenutno se spajaju na mestu gde se DAC spaja sa DGnd) :phil_04:Sa leve strane je gde js SPDIF je AGnd koji ce dobiti posebno napajanje sa posebnim trafom, shuntom, itd.SPDIF AGND se spaja SPDIF DGnD na AGnd nogici ispod SPDIF-a( ista prica kao i kod DAC-a)Bem ti skracenice :sclerosis::drinks:

post-62-0-54311100-1338820876_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Бане,ајде причај мало српски,видиш да и сам себе не разумеш. :wink2:Едит: Ја би ту метно цеве шантове,не би има онда нико такав ДАК

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...