Jump to content

Opet igranje sa zvucnicima


Nemus

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 48
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

@Koja Pa zar nece biti izobličenja zvuka ako se previše kreću?Nekako mi je logično da ako membrana pravi velike ˝ekskurzije˝ ne može kvalitetno reprodukovati muziku.Možda i grešim...Šta misliš gde je bolje da stavim bass reflex, bliže driveru ili više prema dnu kutije?

Pazi, za ovo generalno jesi u pravu. Ali to smanjenje kretanja ide nauštrb najnižih frekvencija. Ako ćeš zvučnike stvarno slušati jako glasno, tako da membrana osciluje 5-6 milimetara unutra i isto toliko napolju, ili koliko je već u specifikaciji za taj zvučnik, u tom slučaju stvarno ima poente ograničiti niže frekvencije. Tako se i prave wooferi za razglase - ne idu mnogo nisko ali zbog toga imaju veću osetljivost, pa se jednim udarcem ubiju dve muve kada je glasnoća u pitanju. Sad ti vidi da li ćeš stvarno slušati tako glasno. Ako nećeš, onda ga slobodno pusti malo niže. Naravno, ima tu još mnogo kombinacija, sa bass refleks cevima, tuniranjem itd... generalno ima ljudi koji će ti sa tim bolje pomoći nego ja. Hteo sam samo da kažem da na normalnim glasnoćama neće biti razlike u kvalitetu zvuka.Drugo, generalno što se tiče tih zvučnika koje praviš, neće ti najveći problem biti ni izbor drajvera ni kutije, nego kako ćeš uraditi skretnicu. A za nju je potrebno i dosta znanja i iskustva a vrlo je poželjna i merna oprema. Tako da tu nema lakih rešenja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...