Jump to content

PCM2704 DAC


zocky

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Aleks_00 said:

@Gosha Naravno kolega, cekam plocicu i krecem da pravim. Ima li neko nekih smernica na sta da pazim?

Ako pazljivo izlemis sve, mislim da ce proraditi iz prve. Najteze je, naravno, zalemiti chipche. Ako ti zafali nesto od sitnica javi.

Nemam oscilator i PCM, ali imam zgodan trafo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

zvuk osrednji lošiji od integruše na PC.

Zavisi koja integruša. Koja generacija. I u kom cenovnome rangu.

Ove nove High-End imaju DAC u sebi BRUKA. I analogni deo je BRUKA.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z390-AORUS-XTREME-rev-10#kf

Ima ugrađen 127dB SNR AMP-UP Audio with High-End ESS SABRE 9018K2M DAC, LME 49720 and OPA1622 OP-AMP, WIMA audio capacitors, TXC gold oscilator (clock) ,

Auto Impedance Sensing - šta god da zakaćiš na nju samoprilagođava se impedansa izlaza....

Boleština od matične ploče... ali je i cena paprena.... oko 65K dinara ovde.  :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Aleks_00 said:

@NIXIE Ja to zovem raspust, iskreno fakultet koji sam upisao mi se ne dopada, i dadoh dva ispita juce jedan 10 drugi 6, i razmisljam da se premestam na privatni...

E tu već nemam savet. Sećam da su mnogi kod mene na faksu (mašinac) odustali i prebacili se na druge fakultete. Nekima se nije svidelo,  nekima je bilo suviše teško, mnogi su odustali skroz. Život piše romane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Gosha said:

Ako pazljivo izlemis sve, mislim da ce proraditi iz prve. Najteze je, naravno, zalemiti chipche. Ako ti zafali nesto od sitnica javi.

Nemam oscilator i PCM, ali imam zgodan trafo :)

Treba voditi racuna koje TH komponente treba izlemiti sa obe strane. A trafojce je kao da je planirano za ovaj DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Beli_Ninja said:

@NIXIE

Mislim da gresis. Ovaj dac bas ume da iznenadi. Ovom iteracijom mu je bas posvecena paznja (odvojena dobra napajanja, dobar pcb...). 

Ja sam ga napravio, slusam cesto i culi su ga jos mnogi. Nije u opste lose.

 

Ma Ok je sve. Onaj koji sam ja imao u rukama i slušao bio je plač majke božije. Svašta sam petljao oko njega, menjao delove, i samo malo je bolje bilo, na kraju sam digao ruke. Bio je neki Kineski DAC u pitanju, stariji model. I nije bio 2704 nego možda 2706 ne sećam se tačno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kinezi svasta nakaleme, pa cak i to da analogni + deo napajanja za PGA2311 iskoriste kao +5V za logiku. Kad sam to video, zapanjio sam se.

I posle se lose sudi o TI komponentama, zbog 20$ high-end diy-audiophile free-shipping drndavcima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks_00 said:

@Gosha Moze slika trafojceta, koji je optimalni napon za rad, i koliko napona je potrebno. 

https://www.diyaudio.rs/topic/5305-pcm2704-dac/?page=8

Ovde imas dve slike kako izgleda trafo.

Ima tri sekundara, taman za ovaj DAC.

Trafo dobijes gratis, naravno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolege, primetio sam neka neslaganja u BOM fajlu i MIRROR fajlu. Oba fajla stavljam i u produzetku navodim koja su neslaganja.

RDA1 u BOM 27E u Mirror 82E

RDA2 u BOM 470E u Mirror 120E

RS3 u BOM 120E u MIrror 5e6 

i jos ima da ne nabrajam. 

Koji fajl da pratim BOM ili Mirror?

EDIT: U semi su pa trece vrednosti

Bottom Component MIRROR.pdf

PCM2704 DAC BOM.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

S tim vrednostima ćeš se igrati, obzirom da ćeš teeeeško naći BF245A koji je korišćen kao CCS. Postoje zamene. Struju kroz njega trebaš da podesiš na nekih 3mA. Imaćeš pad napona na LED. Izmeriš ga pa preračunaš RDA1 za potrebnu struju ( I=(Vled - Vbe)/Rda ) kojom napajaš potrošač preko prolaznog T. RDD_ su gate stoperi, tu možeš staviti 120-150R slobodno. RS_ koliko vidim su predviđeni otpori za korigovanje struje kroz JFET.

edit: Koliko vidim tu ide nekih 70mA struje, pa je Zoki stavio dva prolazna T na pločici.

Nađi na forumu temu vezano za Sipijev mali šant. Tu imaš sve navedeno šta i kako...

Inače, nemoj se žaliti na neka neslaganja. Ovo je vrhunski označen projekat. Ja recimo nikad ne pišem vrednosti i oznake komponenti kad projektujem PCB :D . Zna Zoki :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj JFET je obsolete već dugi niz godina. Možda su posudili od MG Electronic-a :pardon:

Silken ima MMBF5484 koji je tu negde sa strujom. Možda se ne gađa pinout, ali u velikom broju slučajeva su S i D zamenjivi (nekad je i naznačeno u DS). Mislim da može i J310... BF545A takođe ako ih nađeš (on je naslednik BF245A).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...