Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

Nego da samo pomenemo, da li kada slusate na slusalicama koristite neku softversku ili hardversku funkciju da zvuk bude realniji zvucnickom, tj mora da na levom kanalu bude malo desnog i obrnuto, vrlo vazno jer u studiju producent pravi materijal za zvucnike!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
On 3/24/2021 at 1:01 PM, Mikorist said:

ne mogu nigde da nađem info koliki je prečnik za 601.... ako je isti da ...i ako je veći može ima adapter

AKG601 ima iste drivere kao AKG612, 40mm velicina drivera , juce probao sledeci tweak  https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/akg/akg-k612/ , ima poboljsanja . Sta predlazete sledece ove slusalice ?

Superlux 681 su kupljene , stizu za mesec dana .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/26/2021 at 9:35 AM, Mentok said:

meni na PC svakako stoji eksterna zvučna, matora ali ima dobar izlaz za slušalice, nisam se mnogo udubljivao, ali video sam da ima četiri velika tranzistora posle opampa za baferovanje izlaza za slušalice, nisu ga otaljali.

inače, juče sam se setio da sam prošle godine za vreme jednog od onih policijskih časova-vikenda napravio klon Lehmann black cube linear-a :sarcastic_hand:

eno ga stoji već godinu dana, to je pravi DIY, cilj je bilo zabaviti se i napraviti nešto za dva dana, a da sve delove imam kući, što u zalihama, što sa leševa starih uređaja, ispala dobra sklepotina, će ga probam kako radi :hammer:

Ja ostao dužan ovo, probao sam još onomad da uporedim - Superlux direktno u izlaz za slušalice od zvučne Terratec X24, i Superlux u klon Lehmann black cube linear, na koji je nakačen Topping D10 sa eksternim napajanjem.

Iskreno, prebacivao sam slušalice gomilu puta sa različitim muzičkim materijalom i nisam uspeo da uočim nikakvu razliku.

Ovaj klon Lehmanna sam uradio po uputstvima, valjda je veran originalu (po šemi, delovima, naponima, po izgledu ne liči ni malo :buehehe:) , mada to nikada ne možemo znati, doduše kažu da tek ima smisla na neosetljivim visokoomskim slušalicama, ovaj Superlux je 32 oma pa ga je lako poćerati.

Kako Superlux zvuče preko mobilnog ili integrisane na kompjuteru, stvarno nisam probavao pošto me ne interesuje mnogo.

Jedino u šta sam mogao da se uverim ovako na slušalicama je kolika količina čujnog digitalnog smeća iz kompjutera se čuje na izlazu Toppinga ako se koristi napajanje iz kompa, klasičnim USB kablom, sa eksternim napajanjem toga nema.

Eto, ne znam zašto sam vam sve ovo rekao, ali ne može da škodi :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne mirujem kad su u pitanju slusalice , iz Philips EM 6146 sam izvadio magnete i vrebam priliku gde da ih upotrebim.

Takodje sam uzeo na probu pojacavac za slusalice radjen po semi project113 , sa BB2134 , za sad zadovoljan sa njim , ima dosta snage da potera 600omske slusalice , ako neko zna nesto o ovom projektu neka pomogne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OK je shema. Sa dobrim napajanjem će raditi još bolje. Pravio sam drugaru nešto slično i bio je jako zadovoljan.

Pogledaj ovo: https://www.diyaudio.com/forums/headphone-systems/369499-altra-hpa-1-class-headphone-amplifier.html

Deluje jako interesantno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...