Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

pre 20 minuta, NIXIE reče

Znači treba nam veći magnet, bez ikakvog šilda. Odnosno uzeti veći pa skinuti gvožđe.

 

Ova dva još malo koštaju ko slušalice. Sad je jasno što su jeftine. :buehehe:

http://www.neomagneto.com/index.php?id_product=38&controller=product

Kad skineš gvožđe, ostane oko 16mm čistog magneta, e sad kolika je visina pitaj boga.

Ili ovo

http://www.neomagneto.com/index.php?id_product=19&controller=product

samo moramo da ih pitamo kako su usmereni ... ako su polovi na obodu - dijametralno - džaba:D

 

.

neo-ring-geometry-magnetization.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 18 minuta, Mikorist reče

ako su polovi na obodu - dijametralno - džaba

Ovi za dizanje tereta nisu sigurno dijametralno polarisani, dodali su gvožđe okolo (kao kod zvučnika) i napravili jako polje u procepu gvožđa i magneta, Mislim tako i treba, inače bi polje bilo svuda okolo i smanjuje se sila  za držanje tereta. Ako se taj magnet može izvaditi iz gvožđa i okrenuti kako treba, super. Za pojačanje magneta sluški ne treba gvožđe, samo magnet.

PS

Koliko je debeo taj fi16 bez gvožđe, 8mm? Jel to može ovdi da se udene?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sklopio slušalice. Sad imam triple magnets..... Zvučni utisak je osmeh od uva do uva. :D

Nema više ni S od sibilanata.... Rasipanje visokih je fokusirano u detalje i detalje....Bass nije muddy/sloppy. Jačina je ista kao sa duplim magnetima.

Ne dere se jače...Samo preciznost se dobija... Ovo je sad u rangu ⩾ ATH-M70x.....

Što se mene tiče priča je završena. Ovaj primerak ne diram više. :what:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Mentok reče

daj slike bolan :focus:

pa imaš one od jutros. zamisli na onim još jedan krug. samo ima šild odozgo.

najteže je bilo centrirati na rupu. oće da skliza. moraš da se dovijaš sa pomagalima dok ne uhvati lepak.

ma gde....ovo treba probati ....nije raketna tehnologija...ali pegla zvuk za medalju. :w00t:

 

pre 8 časa, Mikorist reče

Jedva skinuh sa acetonom magnete...

Prva  faza apgrejda magneta. Nanet superlepak. Pa stavljen jedan krug od AKG kako bi dobio suprotan polaritet za magnet koji treba da stigne (da ne moram šild sa njega da skidam) . Skinuo sam šild od AKG magneta i metalnu pločicu koja ide ka namotaju. To kad se skine ostaje bukvalno 2mm čistog magneta ...Pa vi ivdite šta ide u AKG orđinal...

slika1.jpg

slika2.jpg

 

 

Moguće je i da pored broja Gausa samo dodavanje težine utiče povoljno na zvuk slušalice.

Imam utisak da nije slušalica nego zvučnik na uvetu. Toliko je ogroman zvuk ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

konačno malo poslušao slušalice večeras - šta ga znam, lepo rade, ima viška visokih za moj ukus, , basa kontam da ima sasvim dovoljno nego sam se navikao na closed back, pa mi sad malo čudno, treba se navići (odvići). sve u svemu vrlo pristojne slušalice, a pogotovo ako se uzme u obzir cena

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 časa, Mentok reče

ima viška visokih za moj ukus

Stavi još jedan sunđer.  ;)

Ovako :

bobo.jpg

 

Ovo važi za sve tipove slušalica. Što više sunđera to manje visokih. Stiker ne radi ništa sem što zaklanja efikasnu površinu membrane - menja geometriju - u suštini bude gore. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda bude i previše prigušeno sa gornjom slikom. Vežbajte sa različitim tkaninama i materijalima.

Kod slušalica bukvalno svaka rupica i deo menja zvuk. Na bolje ili gore....Čak i headband rezonuje....Koliku jačinu pritiska daje na ušnu školjku - kako je savijen....

Zajebanija stvar od velikih zvučnika. Em malo, em pipavo....Malo nepažnje i ode drajver.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, prophet said:
22 hours ago, jorgoss said:
Jesssss

Voleo bih da ih poslusam. Kakvi su tvoji utisci?

Neverovatna prirodnost instrumenata, prostor izlazi van glave sto dotad nisam cuo na sluskama, idu veoma duboko i drze cvrsto bass pri tom ne muteci srednje i visoke, visoki i srednji bez granulacije i ostrine....ergonomski gledano su veoma udobne...

Velika steta sto sam bio u prolazu na sluzbenom putu pa mi je sluh bio ubijen visesatnim hukom voznje a i nisam imao puno vremena....popricao sam sa konstruktorom i legendom Acom, znaci toliko zna, toliko sam puta gledao neke intervjue ali uvek iznova odusevljava koliko je to znanje duboko!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...