Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

Ne zaboravite da imam dva para slušalica. Jedne su sa duplim magnetima a druge bez. Evo menjam i slušam razlike.

Ove sa duplim magnetima se def. jače deru - moraš da smanjuješ za par podeoka - drugo - na njima čujem zvukove koje ne čujem uopšte na ovim bez.

Dakle neke datalje u visokim, basevima, srednjim  kojih ne postoje na originalu. Onda čistoća zvukova. Ove sa duplim magnetima su bistrije - one bez mutnije...Znači fokus se menja i izoštrava...

Kad naopako okrenem magnet - još mutnije postaju od orginalnih....i to sam probao. Dakle ne možete da pogrešite kad je na bolje......čuje se :D

Prvo probajte pre nego što zalepite. Ali pazite da ne sleti magnet na stranu. Može da nakrivo povuče kalem i ošteti drajver*....Mora da bude uvek u centru - rupa na rupu savršeno.

*Magnet stavljate kada slušalice nisu pod naponom.....

 

Na onom drugom forumu kažu da nikakav efekt nema da se stavlja beskonačan broj magneta. Dovoljan je jedan do 5mm.....Ono da praviš soliter....

 

ili kao ovaj papan

x59Ue1O.jpg:buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo šta kaže Troels:

An additional 90 magnet was added to increase sensitivity. When you add an extra magnet it has be to pushed away from the speaker's magnet. If the extra magnet is sucked in, it will decrease magnetic flux in the gap. Strangely enough, if it's very easy to get the extra magnet in place, it usually only means a small increase in sensitivity.

Znači da bi se pojačao fluks u magnetnom procepu dopunski magnet koji se dodaje od pozadi mora da deluje protiv originalnog magneta, ako se privlače dobija se suprotno. Dodavanje magneta koji se odbija će pojačati flux, smanjiti Qt drivera a time i količinu basa,  povećati efikasnost, a verovatno i dodati malo srednjih i visokih frekvencija. Što se jače odbija, veći je efekat. Dodavanje magneta koji se privlači sa originaknim magnetom radi suprotno. 

Za ovu dole verziju na sliki mi nije baš jasno jel se dodaje magnet na centralni polni nastavak? Zar to ne narušava simetričan položaj kalema u procepu? Kad je dizajniran motor, kalem je centriran po aksijalnoj osi u odnosu na procep. Kad se ovako doda magnet više nije, postoji asimetrija, a to onda verovatno može da napravi izobličenja? Možda se voli dodatni THD, zvuci koji ne postoje u originalnom snimku? Ili ja nisam shvatio šta je na slici? :D

Magnet.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene je potpuna simetrija. I odbijaju se. :D

 

Evo kako izgleda na Superlux

20210325_090928.jpg

Ima plastična cevčica kroz koju ide šraf odozgo. Ako je magnet deblji od 5mm sudaraće se - čitaj -ne može da rotira u zglobu slušalica....

evo i jastučića iz Tomana

20210325_081403.jpg

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 41 minuta, NIXIE reče

Ili ja nisam shvatio šta je na slici? :D

Magnet.jpg

Izmenjeno od NIXIE

Problem je što ovde ide metalna ploča preko....na Superlux to nema...

Njemu je problem bio da odredi gde se odbija jer metal privlači obe strane....

Pitanje je i da li ima efekta uopšte ovako kad nije goli magnet:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 44 minuta, Mikorist reče

Kod mene je potpuna simetrija. I odbijaju se. :D

 

Evo kako izgleda na Superlux

20210325_090928.jpg

Ima plastična cevčica kroz koju ide šraf odozgo. Ako je magnet deblji od 5mm sudaraće se - čitaj -ne može da rotira u zglobu slušalica....

evo i jastučića iz Tomana

20210325_081403.jpg

 

 

Evo i kako izgleda go magnet nemodifikovanog Superlux

20210325_093354.jpg

Ima nitna koja spaja međumagnetne pločice.......

 

Ni magneti nisu zalepljeni. Nego su nitovani. Mora da kinezi duvaju preostali lepak. Oskudacija bajoo :buehehe:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te magnetne dipolice u materijalu treba gledati kao vektore. Sabiraće se samo istoga pravca i smera, sve ostalo nece imati pun rezultat zbira intenziteta. I pod uslovom da su identične jačine- Ako se dodaje slabiji magnet, umanjuje se sila, pošto jači magnet radi na doradi magnetisanja slabijeg. Samo znači da nije dovoljno magnetskih dipolčića u slabijem magnetu postrojeno.

Posto su sabiranja duž silnica, nakon odredjene distance prestaju efekti udaljenog magneta. Pošto u preseku postoji konačan broj dipola...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NIXIE reče

Znači isti (ili jači) magnet i da se odbijaju. Sve ostalo je degradacija.

Da. Treba eksperimentisati sa kupovnim koji nisu namenjeni samo za slušalice. Oni sa neodimijum.rs su užasno jaki.  Verovatno 5x jači od magneta u Superlux...

Javite kad budete modifikovali. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, NIXIE reče

kako sviraju bez budženja.

sviraju ekstra.... ona nalepnica unutra kad se skine pogotovo.  ne znam zašto je nalepljena. mnogo se otvori zvuk bez toga.

 

stiker.png

 

Da je neki sunđer ili platno pa da razumem....Ali plastični stiker jok. Imaš utisak da je sordina na slušalici.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Mikorist said:

sviraju ekstra.... ona nalepnica unutra kad se skine pogotovo.  ne znam zašto je nalepljena. mnogo se otvori zvuk bez toga.

 

stiker.png

 

Da je neki sunđer ili platno pa da razumem....Ali plastični stiker jok. Imaš utisak da je sordina na slušalici.

to ti je pasivna membrana, ko na Tannoyima

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...