Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

On ‎5‎.‎2‎.‎2017 at 9:44 PM, sir Oliver said:

Jel shema ovih lanpi DDM publik domain ili ...

Za dokazane ljubitelje sluški, mogu da budu i public domain. Pošalji mi na PM neku tvoju adresu koja može da istrpi malo veće fajlove. Reč upozorenja - ovo nije baš jeftin projekat. Moj stav je da se ne obazirem na cenu koštanja, nego da to na kraju bude stvar koja će ionako da bude među boljima koje se nude na tržištu, komercijalno ionako daleko skupljim. Konstruktor je moj drugar Oliver Isailović, stari audiofil i obožavalac cevi i ako one baš ne mogu, onda FET-ova. Ja sam razvio shunt napajanje i par pomoćnih kola a on osnovna audio kola.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvinjavam se Sir Oliveru i InSides za kašnjenje u odgovoru, bio sam u frci oko pregleda, magnetne rezonanse i sličnog u vezi sa mojim nogama, to je neiscrpna crna rupa za vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, dvv said:

Pa, računam da ako mogu da poteraju kućne floorstanding zvučne kutije (sa jedinim ograničenjem u vidu napona napajanja), valjda će moći i neke sluške (nemam pojma šta je to "K-1000").

http://www.akg.com/pro/p/k1000

AKG K-1000 је једна од најтешкијих слушалица за погон, претежно са звучничким појачалама. Ја их возим Firstwatt F1 клоном.

1 hour ago, dvv said:

Za dokazane ljubitelje sluški, mogu da budu i public domain. Pošalji mi na PM neku tvoju adresu koja može da istrpi malo veće fajlove. Reč upozorenja - ovo nije baš jeftin projekat. Moj stav je da se ne obazirem na cenu koštanja, nego da to na kraju bude stvar koja će ionako da bude među boljima koje se nude na tržištu, komercijalno ionako daleko skupljim. Konstruktor je moj drugar Oliver Isailović, stari audiofil i obožavalac cevi i ako one baš ne mogu, onda FET-ova. Ja sam razvio shunt napajanje i par pomoćnih kola a on osnovna audio kola.

Хвала! Послао ПМ!

1 hour ago, dvv said:

Izvinjavam se Sir Oliveru i InSides za kašnjenje u odgovoru, bio sam u frci oko pregleda, magnetne rezonanse i sličnog u vezi sa mojim nogama, to je neiscrpna crna rupa za vreme.

Надам се да је све у реду. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@dvv

Ne mo' da ideš po doktori, će ti nađu nešto.

Sad pravim jedan 47 headamp pa ću onda TPA6102 pa prelazim na vakuum sa Morgan jones 3* ECC88. Biće prikaz ovde ( ako uradim planirano)

 

HTB1HAjHHFXXXXaFapXXq6xXFXXXr.jpg

 

TPA6102A2EVM.jpg

 

 

1.png

 

Spremi i te svoje fajliiće pa da ih šibneš na dropbox recimo. Hvala unapred. (javni kad spremis)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, sir Oliver said:

@dvv

Ne mo' da ideš po doktori, će ti nađu nešto.

Sad pravim jedan 47 headamp pa ću onda TPA6102 pa prelazim na vakuum sa Morgan jones 3* ECC88. Biće prikaz ovde ( ako uradim planirano)

  Reveal hidden contents

HTB1HAjHHFXXXXaFapXXq6xXFXXXr.jpg

  Reveal hidden contents

TPA6102A2EVM.jpg

 

  Reveal hidden contents

1.png

 

Spremi i te svoje fajliiće pa da ih šibneš na dropbox recimo. Hvala unapred. (javni kad spremis)

Ne ide to tako - popiješ pilulu i sve bude OK. Veruj mi na reč, supruga mi je predavala farmakologiju na Med. fak. u Beogradu do septembra prošle godine, kada se penzionisala, nema boljeg priručnika za lekove od nje. Moj problem je u tome što su mi se ukrstile dva problema, em sam navukao dijabetes 2, em sam dobio prirodnim slaganjem i zapušavanjem preseka kanala na kičmenoj moždini, pa su  sa normalnih 11-13 mm prečnika pali na 7 mm i počeli da pritiskaju splet nerava koji kontrolišu rad nogu. To sam elminisao kao problem u septembru prošle godine putem operacije 4. i 5. kičmenog pršljena, ali mala vajda, nisam dobio bilo šta značajnije. Uprkos fizio terapiji, ja mislim da će mi MOŽDA pomoći neka ozbiljna akupunktora, ona je dušu dala za baš ovakve probleme. Idem na dogovor u petak, videćemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stigli ear pads za HD560 Ovation II sa sunđerima. Oni stari baš se skasali. Kinezi ekspeditivni. Za 12 dana stiglo. Kvalitet vrlo zadovoljavajući.:haha:

Naravno, ocarinili me:icon_evil:

Sad moram da se nateram da napravim pojačalo.

DSC_0468.thumb.jpg.0285c3c2356b6fb5c9ca93a02952df48.jpg

A stiglo i pojačalo. KIT: dvostrani PCB , metalizacija, stop lak, beli lak. Perfektno.:happy64: Svi delovi. Pa čak i kutiče.:worship:  Cena smešna. Obesmišljava svaki ortodoksni DIY koji podrazumeva razvoj pločice, izradu,...:hammer:Pa ni delove ne mogu da nabavim za cenu koliku sam platio za komplet.:icon_evil:

 

DSC_0469.thumb.jpg.ba59b6dc39197dd8c7d6bda5992e1b02.jpg

Razmišljam i o napajanju. Za početak će ići adapter ali ako se odlučim za prenosno pojačalo trebaće neke baterije. Šta mislite o ovim paketićima?

DSC_0467.thumb.jpg.6d2150542dfd266f628d48167c825fe6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
On 3/22/2016 at 10:34 AM, Mikorist said:

nadjoh grafik i za ATH-MSR7

 

FR.jpg

 

skoro identican kao za M70x 

Nadam se da nije problem sto dizem temu "iz mrtvih", ali NG se priblizila, i resio sam da sebi priustim neke fine slusalice pa eto male dileme, i par pitanja pre kupovine...

Prvo, da li je neko u medjuvremenu imao prilike da poslusa i direktno uporedi ATH MS7R sa ATH M50x (koje su mi trenutni favorit), ili mozda sa AKG K550 i kakvi su utisci?

Drugo, da li je neko imao priliku da poslusa nesto iz Audio Technica High Fideliti serije? Vidim da se na oglasima, za relativno pristojnu cenu, mogu naci AD700x slusalice, pa eto... probao neko, cuo, utisci?

 

@mikorist,

Gde si "iskopao" ovaj dijagram na kome se uporedo vide i "ideal reposnse", i sam odziv odredjenih slusalica? Ja sam to pokusavao da nadjem na RAA-u, ali mi nesto nije poslo za rukom. Tamo se svakojaka merenja i dijagrami mogu naci, ali ovako uporedo sa ideal response-om (bar ja) ne nadjoh. Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, tsuyoshi said:

ATH MS7R sa ATH M50x

Bolje sviraju M50....

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/audio-technica-ath-msr7.php

M50 mogu da se modifikuju veoma lako...

Povadiš damping ako ti nema dovoljno basa... Imaju vate unutra za medalju...

Menjaš damping...meriš sam odziv.... Može mnogo duboko da svira....i previše

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Screen Shot 2018-12-29 at 3.46.57 PM.pngScreen Shot 2018-12-29 at 3.47.37 PM.png

 

Ovo ovako izgleda sa neizvađenom vatom.... Jedan sloj kad se izvadi (on je tipa 2mm)  sve ide +6 db

Mislim da su potpuno isti drajveri u svim tim skupljim modelima...samo je oblik plastike drugačiji i damping - manji - veći - drugačiji...

p.s.

Nisam rasklapao MSR7 ali mogu da se kladim da ima više vate još od M50x jer ima -6db u basu....:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega, hvala na odgovorima. :)

@Mikorist

Vidim da je jedna od preporuka za match uz ove sluske i FiiO E10K. Ja trenutno od portabl uredjaja imam FiiO X1Mk2, pa ne znam treba li mi uz njega i dodatno (portabl) pojacalo za slusalice? Za ono ozbiljnije slusanje u kucnim uslovima imam dobar headamp, tako da sto se toga tice nece biti problema.

EDIT:

laicki gledajuci ove dijagrame, MSR7 na oko deluju linearnije, cak i onu "ideal response" krivu prilicno lepo prate, a s druge strane zaista verujem da su M50x bolje (pri tome ne mislim samo u bas podrucju). Da li ja negde gresim u "citanju" ovih linija i waterfalla, ili je caka u necem drugom? Imam neki nacelni dogovor da cu dobiti priliku da ih cujem i jedne i druge pre kupovine, pa bi mi odgovor na ovo pitanje mozda mogao pomoci na sta da obratim paznju prilikom test slusanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, tsuyoshi said:

@Mikorist

Vidim da je jedna od preporuka za match uz ove sluske i FiiO E10K. Ja trenutno od portabl uredjaja imam FiiO X1Mk2, pa ne znam treba li mi uz njega i dodatno (portabl) pojacalo za slusalice? Za ono ozbiljnije slusanje u kucnim uslovima imam dobar headamp, tako da sto se toga tice nece biti problema.

Sviralo je dobro.... dok je sviralo... a sviralo je oko 18 meseci....i crklo... pričam za FiiO E10K. 

I to ga  nisam otvarao čačkao...  beli dim iz njega kroz USB hub.... 

Sad sam na Topping D10 plus O2 pojačalu za slušalice.... 

 

36 minutes ago, tsuyoshi said:

laicki gledajuci ove dijagrame, MSR7 na oko deluju linearnije, cak i onu "ideal response" krivu prilicno lepo prate, a s druge strane zaista verujem da su M50x bolje (pri tome ne mislim samo u bas podrucju). Da li ja negde gresim u "citanju" ovih linija i waterfalla, ili je caka u necem drugom? Imam neki nacelni dogovor da cu dobiti priliku da ih cujem i jedne i druge pre kupovine, pa bi mi odgovor na ovo pitanje mozda mogao pomoci na sta da obratim paznju prilikom test slusanja.

Bas i visoki su bolji na M50x.... srednji su bolji (ispeglaniji - izražajniji) na MSR7  ali samo zbog dampinga.....

Oću da kažem da komad vate više u MSR7 ne vredi te pare.  Ali to je samo moje mišljenje. :umnik2:

Slušajte pažljivo pa izaberite sami. :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Da li je mozda neko imao iskustva sa FiiO A5 pojacalom za slusalice, i kakva su?

Vidim da mu snage (bar na papiru) ne fali, a ono za sta bi meni bio zanimljiv je iskljucivo povezivanje sa malim FiiO X1 mkII, kom ipak fali "snage" da bi isterao sve sto (i kako) ja volim da cujem iz jednih ozbiljnih slusalica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A, breeeeee... :)

To sve sto si napisao u drugoj recenici mi je jasno, i potpuno se slazem sa tim, ali ja to vec imam (doduse ne DIY vec stock verziju) i nemam neku preteranu zelju za daljim eksperimentisanjem u tom pravcu.

A5 me zanima iskljucivo kao prenosno pojacalce, kao par sa X1mkII, sa sluskama koje si mi vec ovde preporucio (i koje nisu previse zahtevne po pitanju impedanse) , pa otud i pitanje ima li ga ko od forumskih kolega, i kako to u praksi radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moraš sam da čuješ. I da imam A5 verovatno ti ništa ne bi značio moj opis.....

Imao sam slično pojačalce FiiO E18 .  OPA1612 + dual LMH6643 

Jako slično svira kao bolji telefon.... Mislim na Ajfone i Samsunge i ostale smartfone nove generacije....

Jedino više možeš da POJAČAŠ.... I TO JE SVE... Dobiješ na volumenu - na decibelima (i primetno manji šum ako je telefon zakačen na prenosni DAC)....

A zvuk sličan - promili razlike.....

Misilm da ne može da se poredi ni sa mojim HP-OMEN laptopom  koji ima Bang and Olufsen ALC  audio modul....

Nije ni do audio čipa i drajvera... Nego kako je neko projektovao sve okolo.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 years later...

Kupio dva para slušalica Superlux HD681na rasprodaji.  Za nekih 6000 dindži....

unnamed.jpg

Prvo sam milio da lupetaju na Amazonu svih onih 2600 ljudi da može slušalica od 20$ da svira dobro.

Ovo bre bolje svira od ATH M50x...... Evo ludilo - ali je tako.

Slušalice su kineski klon AKG K240

Bass je bolji od ATH M50x (ide dublje i od AKG 240 - ali nije ekstremno) - srednji su za nijansu kolorisani - visoki su oštriji ali to legne kada se usvira.

Takođe postoji dosta modifikacija za njih. Ekstra dampiranje napred i pozadi - na njih može da se stave AKG K-240 Velour Pads -  i to dobija potpuno drugu dimenziju.

Da li treba da kažem da Velour Pads koštaju isto koliko i ove slušalice ? :buehehe:

Takođe na njih mogu da se stave ekstra magneti - još bolje sviraju - a ima i filter mod ovde https://www.rock-grotto.co.uk/HD681.pdf

Evo kako izgleda merenje (bez modifikacija) - crvena je verzija iz 2013 - plava iz 2018 - ove koje ja imam sad.....

old-brown-vs-new-HD681-teal.png

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kažu da sa ekstra magnetima dampingom i sviraju bolje od AKG K271 MKII - smešno zvuči - ali ja ću da probam -- imam par magneta od razjebanih AKG - Made in Austria

videti

https://www.head-fi.org/threads/stacking-magnets.839878/

:rofl:

 

Zaboravih da kažem - drajver je  od 50mm - pa nije ni čudo što je bass ludilo :D

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...