Jump to content

slusalice


laky_va

Preporučeni Komentari

Kupio sam nošu ( ti me "nagovori")

 

 

Ako ti je FiiO E10K noša, nema greške sa M50x  . Sjajno radi zajedno.

 

Sinergija je proverena. impedansa se gađa skoro fabrički sa njima.

 

Uopšte me koristim HIGH gain opciju za njih. Nema potrebe ogluveo bih.

 

Takođe bass boost ne koristim. Stvara na nekim pesmama čudan prizvuk. M50x  su toliko osetljive da svako izobličenje čuješ od tog boosta... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

uporedo.png

 

gledaj grafik....  koliko bolji ima odziv M50x  od 15-50hz (dodiruje fucking +6db) ..o visokim da ne govorim koji pad imaju oistali na grafiku. ali ne samo u odnosu na Beyerdynamic ... nego na sve... gledah jedno 10 top modela slusalica...

 

cak i  ATH-MSR7  nema takav odziv...  jebali su kevu sa ovim modelom. :buehehe:

Ne razumem kako je +6dB (više) u basu bolje?

Zar to nije nelinearnost u odzivu i koja samo nekome može biti prijatnija?

Imao sam prilike da poredim ATH-M50 (prethodna generacija, bez sufiksa) sa AKG K701.

Pošto vidim da su se i ovde vršila poređenja izneću svoja zapažanja i pored toga što su "poređenja" izvršena na par integrisanih rešenja sa različitih uređaja koji su mi bili dostupni (dva računara, laptop, cd plejer) plus izlaz za slušalice sa ESI MAYA44 USB karte, odnosno sve bez posebnog pojačala za slušalice:

-AKG K701 su slušalice iz izvorno znatno višeg cenovnog ranga (gotovo dvostruko), a poređenje se sada vrši isključivo iz razloga što s/h koštaju koliko, ili manje od novih ATH-M50X

-kvalitet izrade AT slušalica i ergonomija su na zavidnom nivou i nije čudo da su ovi modeli veoma popularni. Naravno da izradu prati i nedvosmisleni kvalitet u zvučnom smislu. Zvuk je uravnotežen, pun, dinamičan, ali sa prizvukom dodatnog basa.

-Kvalitet izrade AKG K701 je takođe odličan, ali izbor plastike kao materijala koji dominira (ne govorim o funkcionalnom nedostatku, već estetskom) blago razočarava. Tu ne pomaže ni kožni umetak.

-U isto vreme, AT slušalicama ne zameram izbor materijala, samo iz razloga što su u nižem cenovnom rangu, odnosno što su u sud o estetici AKG K701 ugrađena (viša) očekivanja.

-AT takođe nudi širok izbor finiša, od kojih su neki zaslužili i sufikse poput "special", ili "limited" edition, a koji se i dodatno naplaćuju (30-40 € okvirno). Slažem se da braon kožni finiš izgleda najimpresivnije (najluksuznije).

-Ako će se slušalice iznositi iz kuće i koristiti uz neki od prenosnih uređaja, stalno, ili privremeno, (ovaj) AKG otpada. AT je moguće zgodno spakovati.

-Na glavi, prednost apsolutno dajem K701 - udobno, bez onog osećaja da sam nešto dodatnao nakačio na glavu, koji me kada su slušalice u pitanju redovno prati.

-Prethodno verovatno ima veze sa veličinom ušiju,ali ima nešto i do zvučnog pečata K701 koji bih ocenio linearnijim u odnosu na ATH M50, sa basom koji je bolje uklopljen u celokupnu zvučnu sliku, što doprinosi kristalno čistom odzivu kroz ostatak spektra.

-Ako bih u najkraćem opisao razliku između muzike i mene kod M50 još uvek snažno osećam posrednika, dok K701 gotovo da nestaje.

-Moj izbor bi za isti novac uvek bio AKG K701, a pogotovo ako bi se slušalice koristile u dužim periodima vremena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne razumem kako je +6dB (više) u basu bolje? Zar to nije nelinearnost u odzivu i koja samo nekome može biti prijatnija?

 

 

gledaj nasta lici ideal response i gde treba da ide / prikazano kao blue broj decibela na 20hz  - nemoguce za tako male drajvere...

 

wwwww.png

 

ja imam i jedne i druge.  AKG701 I M50X ... na glavi su mi M50x ...i ne nameravam da ih skidam skoro. pogotovo kad idem napolje

 

 

meni su neudobnije AKG701... suvise mi se zagreju usi...znojim se itd... no to ocigledno zavisi od coveka do coveka.

 

druga stvar AKG701  nisu sluske za teren...  i daa

 

M50 I M50X su dva razlicita modela. 

 

i razlicita merenja

 

m50im50x.png

 

akg271 (trece slusalice koje imam / bubice ne racunam / njih sam promenio bar 20 ) su se gotovo raspale od koriscenja... stoje mi negde.

 

Na  M50x  isto imam osecaj da nemam sluske na glavi nego da je live.   "osecaj nestajanja"  - "stapanja" .

 

i dublji je i jaci bas na njima... prilicno.  i to je to.   :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

usviravam polako slušalice ...

 

 

slušam ovo 96khz 24-bit Recording

 

4K je snimak podrzan na youtube i  izuva

 

 

FiiO E10K + TH-M50x 

ništa ne svira ovako i na ovaj način. ni od slušalica a i zvučnika što sam do sad čuo. imam utisak da sedim na bini tamo :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ovaj drek:

post-1773-0-18913200-1458855193_thumb.pn :sarcastic_hand:

 

Udobne su extra i izolacija od buke vrh, zvuk premazan i zamazan ali ne umara, za prevoz zakon, ne čuješ ni motor ni narodnjake sa radija ni smarače koji toroču uz put.

 

Za drugi drek AKG K-44 nema kod rusa slimak, zvučno solidne, detaljne, sa čudnim basom koji malo maši, neumaraju ali neudobne krckaju prilikom pokreta lobanje,i pojačavaju zvukove iz prostorije, šuštanje bilo koje vrste, recimo komp jedva čujem a kad natakarim njih čuje se ko suhoj :sarcastic:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kakav je FiiO na line out-u? Možda da ga uznem kao DAC. Da li pot kontroliše i line izlaz ili samo sluške?

 

jako dobar.  nema kontrole na line out-u. bolje svira njegov line-out od NAD CD plejera. neuporedivo. pogotovo sa 24bitnim materijalom.

 

 

 samo dobar kablič za line/out. najbolje na neke lampe  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 7 months later...
On 11/30/2016 at 10:22 AM, progster said:

Ima li ko da je probao i M40x i M50x? Isplati li se dodati tih 60e za M50x? Ili ako je neko sa dotičnim slušalicama u Bg (svejedno koje) voljan da me ugosti na jedno pola sata neka se javi na PP. :)

M50x :D

Oduvava AKG 701 . Inače sam utopio AKG :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...