Jump to content

Bas do 1000Hz-horna sistem


milovan1963

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 203
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mozda ne spada bas u ovu temu, ali posto ne bih otvarao novu...Kada biste birali bas do nekih 350-400 Hz (ali uslovno receno, posto bi bio secen sa 6db/oct-znaci mora da svira lepo bar do 1000Hz). Cemu? Pa nesto se razmisljam da sklopim FAST sistem za manju sobu, ali hocu bassa...Od 300Hz pa na gove , svirace CSS125FR. Osetljivost nije toliko bitna , posto idem na Biamping.Precnik: Mozda je 20 cm dovoljno, a mozda i nije.Kutija: Mozda kompresija, a mozda i neka vrsta BVR-a.Uslov: ne previse skupo i nabavljivo..recimo u BG. Eno onaj 12" Eminence (Lab 12c) mi se ucinio zanimljivim, ne znam da li ga imaju u LNO-u i koliko kosta,...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E hvala na inf., pre neki da ga nije bilo, a evo sad ima...@ Koja430-ka je bolja, ali ima samo 92 dB a to mi je malo

Pogledaj ovo. Interesantno je, a čini mi se jako slično Audax-u i onome što ti želiš:http://profesional.b.../pdf/6MI90E.pdf

Mozda ne spada bas u ovu temu, ali posto ne bih otvarao novu...Kada biste birali bas do nekih 350-400 Hz (ali uslovno receno, posto bi bio secen sa 6db/oct-znaci mora da svira lepo bar do 1000Hz). Cemu? Pa nesto se razmisljam da sklopim FAST sistem za manju sobu, ali hocu bassa...Od 300Hz pa na gove , svirace CSS125FR. Osetljivost nije toliko bitna , posto idem na Biamping.Precnik: Mozda je 20 cm dovoljno, a mozda i nije.Kutija: Mozda kompresija, a mozda i neka vrsta BVR-a.Uslov: ne previse skupo i nabavljivo..recimo u BG. Eno onaj 12" Eminence (Lab 12c) mi se ucinio zanimljivim, ne znam da li ga imaju u LNO-u i koliko kosta,...

Ne bih išao sa tim LAB12-C ukoliko bi morao da mi svira tako. Bojim se da je ono čudo dobro do 150Hz, a preko toga je upitno. Tu bih već tražio malo rasterećeniju jedinicu. Proveri koliko koštaju i jesu li ti nabavljivi Peerles vuferi od 10 ili 12 inča. Tu ima kandidata dobrih za kompresiju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ Zvuodlican srednjak, na papiru bolji od audaxa, i prvi 6" koji videh da ide ladno i ispod 250hZ, ako je verovati grafikonu...I ovde samo 56e... Da ne verujes. Jedino je to verovatno neprovereno u praksi kod nas, nemamo inf. kako zvuci. Kliknuo bih ja na audax, ali mu je preporuka samo do 400hZ, i sta da radim i kako da dobacim do 250hZ do basa, mozda horna...Inace on je na sve strane zvucno dokazan da je superioran u odnosu na vecinu dobrih 6" srednjaka. Slusao sam neke b&c srednje nedavno, u ozvucenju i to je brate krestalo, usi otpadaju. Ne znam koji su. Nadjoh i audax 8" HM 210 Z10, isto nahvaljen i dobar, malo skuplji, i on ladno ide do ispod 250hZ ali na jednom forumu ga opljuvase u fazonu da ima neku aero gel (valjda tako) membranu sto je lose- po njima sto dalje od toga...Sto vise citas sve tezi izbor, pa ti budi pametan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle par je 112 evra. Kupiš srednjetonce. Ako ti se ne svide odmah ih prodaš za 100 evra kao potpuno nove (što i jesu). Školu platiš jeftino (12 evra) i ideš dalje. Ako ti se svide, pevaš, ostaviš ih sebi i juriš basove :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dakle par je 112 evra. Kupiš srednjetonce. Ako ti se ne svide odmah ih prodaš za 100 evra kao potpuno nove (što i jesu). Školu platiš jeftino (12 evra) i ideš dalje. Ako ti se svide, pevaš, ostaviš ih sebi i juriš basove :)

hahaha, dobra matematika...Ne bi mi bilo zao ni da leze nezaposleni, ako bih posle njih natrapao na prave. Ne zelim uzeti srednje koji bi losije svirali od ovih koje slusam na spendorima ( seas prestige), onda bi bas bilo- dzaba ste krecili
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, nema tu šta da se pogreši. Verujem da je distorzija u prihvatljivim okvirima, a sve sem toga je pitanje koliko dobro znaš da uradiš skretnicu. Mislim, to što si čuo da krešti, to je loše urađena skretnica ili problem sa hornama, nema šta srednjetonac da krešti.Drugo pitanje je da li ti odgovara direktivnost 6" drajvera, šta si ono beše rešio za visoke tonove?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pazi, nema tu šta da se pogreši. Verujem da je distorzija u prihvatljivim okvirima, a sve sem toga je pitanje koliko dobro znaš da uradiš skretnicu. Mislim, to što si čuo da krešti, to je loše urađena skretnica ili problem sa hornama, nema šta srednjetonac da krešti.Drugo pitanje je da li ti odgovara direktivnost 6" drajvera, šta si ono beše rešio za visoke tonove?

Cekaj, a sto direktivnost ? Ili ja to ne razumem, ili mislim pogresno...I ovaj Seas u mojim kutijama je 6.5" pa ima 3d, i to ne gubi se svitspot pomeranjem levo desno...Pa nije on fostex supertw.A za visoke, tu je od starta bilo reseno-komp. drajver (1" ili 2" + visoki), i onda anubis baci udicu sa beyma tpl 150, koju nahvalise na sve strane da je bolja od vecine jako dobrih komp.,drajvera, a tu je i RAAL i sad se lomim...jedno ce biti. Bitno da taj drajver bude jako kvalitetan, i to se placa. Voleo bih da kvalitet bude i dole na srednjem, ali tu nema prostora kao ni kod basa za velike sume.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa verovatno si u pravu, sigurno nije nešto velika razlika u srednjetoncima. A što se ribona tiče, moj predlog je da ne bacaš bezveze ogromne pare. Bez direktivnosti džaba im ravna freq karakteristika, kad se sve odbije od zidove na sve strane. Oni mogu da se koriste za near field monitore, mada i tu ima boljih rešenja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čekaj, jel to ovo?

Postavljena slika

Da, a ako mu dodaju plasticnu hornu onda se doda X na kraju. I dodas usput 100$....A horna plastikaner, jedno 25x25cm. Dosta je duboka, a uska, i tipovi ju prave sami- plicu i siroku do 0,5m, valjda zbog bolje disperzije...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

beyma ima ogromnu prednost nad lazy ribonom a to je koliko nisko moze da se spusti.sem ako nisam pogresno obavesten, ovaj acin ribon nema sta da trazi ispod 3-4k. beyma se spusta sve do 1.2k.koliko se secam a da ne kopam po temu untrag pricalo smo o matchu za audax pr170m0 koji na 1.7-1.8k ima gadan dip i treba ga tu iseci. ako neko komunicira sa acom, neka ga pita da li ima ribon efikasnosti od 100db koji moze da se spusti dotle a kome ne treba helper sa gornje strane. ako ima, resen problem, i neka javi cenu.

.Pa lazy ribbon i true dipole ribbon s potpuno razliciti modeli?.nisam slusao lazy, http://www.madisound...ribbon-tweeter/ali sudeci po prethodnim modelima moze se ocekivati da je sve samo ne "lazy".spomenuo sam dipole ribbonhttp://www.madisound...-ribbon-driver/.Uopste nisu potrebni helperi u top-visokimaskoro svi ti modeli izlaze iz cujnog opsega...i oni su helperi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

.Pa lazy ribbon i true dipole ribbon s potpuno razliciti modeli?.nisam slusao lazy, http://www.madisound...ribbon-tweeter/ali sudeci po prethodnim modelima moze se ocekivati da je sve samo ne "lazy".spomenuo sam dipole ribbonhttp://www.madisound...-ribbon-driver/.Uopste nisu potrebni helperi u top-visokimaskoro svi ti modeli izlaze iz cujnog opsega...i oni su helperi.

Da, dipol je za open bafle, a lazy se preporucuje za horne...Ako sam dobro razumeo, za lazy je osnova 140-15 model.Naravno da im ne stavljaju helper,to su sve top drajveri, to sam pomenuo jer sam nasao na par mesta opasku da beyma tpl 150 nije u vrhu rezolutna i detaljna kao RAAL i da bi joj trebalo "pomoci" ubacivanjem nekog kvaliteta oko 10KHz. Isti kazu da je ispod 10k mnogo bolja od RAAL-a, pogotovu sto se tice dinamike. Kaze tip, dole beyma a gore RAAL...zamisli tu perverziju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ZZZ, taj acin ribon koji si linkovao ima 93db osetljivost, znaci nije primenjiv u ovoj prici.

Anubis, taj ribon na sajtu je sa 96 dB, a za njega mi je Aca pricao da ide preko 100dB . Kako sam ja razumeo, na gornjoj strani je impedansa 3,5-14 oma, povezivanjem na manju ide na 100dB, iduci do najvece raste sve do 110dB...Da li taj ribon tako i treba da radi, ili on te ribone moze prilagoditi na tu osetljivost, ne znam, ali to covek rece...Najbolje proveriti
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...