Jump to content

Signal generator


Ultimate

Preporučeni Komentari

Kao što kaže naslov , znači , voleo bih da neko da predlog i šemu za signal generator do 1Mhz (minimum za prosečnog elektroničara) koji je stabilan i ofc. jeftin.Kola tipa 8038 i XR2206 dolaze u obzir za diskusiju.Ako je neko pravio voleo bih da čujem kako se pokazalo jedno ili drugo kolo.Ja sam u planu da probam sa XR2206.Takođe bi bilo interesantno ako neko ima šemu za isti recimo za trougao i četvrtku do ili iznad pomenute frekvencije a da ne koristi gotova kola već konstrukciju sa klasičnim kolima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 27
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Dr. Bora Jagodic ima par šemica na sajtu bez neke egzotike od delova. Ne idu baš do 1Mhz, al data pločka i sl... ...za neku amatersku upotrebu može itekako da posluži.http://bas.elitesecurity.org/lowthdgen.htmlhttp://bas.elitesecurity.org/funcgen.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja dobro stojim sa izradom pločica .... koristim Protel i u njemu se odlično snalazim već dugi niz godina.Interesantna šema kao i koncept.Mene zanima do 1MGHz.Ovo ide do 150KHz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam ja za MAX038 odavno ali je mali problem postao veliki kada nisam mogao da ga nabavim.Upravo projektujem uređaj koji će nositi XR2206.Lično sam sa tim kolom dostigao 2MHz-a i znam da bez ikakvih problema može da gura 1MHz.Naravno odradiću okruženje i dizajn da imam na njemu sweep,AM,FM a od signala trougao,četvrtku,sinus,i zubasti napon sa mogućnošću biranja vertikala-kosa ili kosa-vertikala.Izlaz za četvrtku ću progurati kroz neki ultra brzi driver za FET i tu dileme nema da će biti perfektan izlaz.Sinus i sve ostalo ću da pustim kroz neki op amp koji je J-Fet tipa....tj. koji ima ogromnu ulaznu impedansu i nizak nivo šuma tipa 071(radi do 4MHz tako da će 1MHz da gura sa pola snage) i sl.Kada odradim sve i ako uređaj proradi kako treba staviću sve u ovom topicu počev od šeme do ponekog objašnjenja.Odlučio sam se za XR jer je i dostupno i jeftino kolo.Znam kako da mu sredim sve nedostatke pa videćemo.Ako neko ima koji predlog šta bi i kako moglo na tu temu pišite , koristiće svima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bih ja kupio max038 da ima gde :( .Zbog dostupnosti i cene (manje-više cene) rešio sam se za XR2206.Ako neko ima neku studiju o njemu nek postavi.Sve šta mi treba je generator do 1MHz koji je stabilan.A već sam pomenuo da ću postaviti sve na forumu kada završim.Pločica mi je najmanji problem jer to radim godinama i vrlo brzo projektujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bih ja kupio max038 da ima gde :( .Zbog dostupnosti i cene (manje-više cene) rešio sam se za XR2206.Ako neko ima neku studiju o njemu nek postavi.Sve šta mi treba je generator do 1MHz koji je stabilan.A već sam pomenuo da ću postaviti sve na forumu kada završim.Pločica mi je najmanji problem jer to radim godinama i vrlo brzo projektujem.

Pravio sam sa XR2206 i to je jako lose velika izoblicenja sporo. MAX038 nenabavljiv odnosno jako skupo ako ga nadjes.Imas ovaj sa modernim kolom(AD9835) koji je napravio "lajavi novozelandjanin".http://www.alternatezone.com/electronics/dds.htm
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah muko moja ... pa i tog kola nema kod nas :( .Ja definitivno idem na 2206 ... nema mi druge.Kontaktirao sam prijatelje u Nemačkoj za MAX038.Kupili...dok ne stigne rešavaću sa 2206 pa kako bude.Jednu veliku zamerku imam za 038 a to je da nema kontrolu za duty cycle od 1 do 99%.Ali videćemo šta i kako može kad stigne.Inače kolo je 8Eura plaćeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah muko moja ... pa i tog kola nema kod nas :( .Ja definitivno idem na 2206 ... nema mi druge.Kontaktirao sam prijatelje u Nemačkoj za MAX038.Kupili...dok ne stigne rešavaću sa 2206 pa kako bude.Jednu veliku zamerku imam za 038 a to je da nema kontrolu za duty cycle od 1 do 99%.Ali videćemo šta i kako može kad stigne.Inače kolo je 8Eura plaćeno.

Al su pale cene. Ja ga platio skoro 20
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah muko moja ... pa i tog kola nema kod nas :( .Ja definitivno idem na 2206 ... nema mi druge.Kontaktirao sam prijatelje u Nemačkoj za MAX038.Kupili...dok ne stigne rešavaću sa 2206 pa kako bude.Jednu veliku zamerku imam za 038 a to je da nema kontrolu za duty cycle od 1 do 99%.Ali videćemo šta i kako može kad stigne.Inače kolo je 8Eura plaćeno.

mozda je najbolje da ne narucujes to, ja sam kupio Velleman HPG 1 za 119eur, i radi odlicno...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ah muko moja ... pa i tog kola nema kod nas :( .Ja definitivno idem na 2206 ... nema mi druge.Kontaktirao sam prijatelje u Nemačkoj za MAX038.Kupili...dok ne stigne rešavaću sa 2206 pa kako bude.Jednu veliku zamerku imam za 038 a to je da nema kontrolu za duty cycle od 1 do 99%.Ali videćemo šta i kako može kad stigne.Inače kolo je 8Eura plaćeno.

Da li si siguran da nije fake 038. Jako je jeftin.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok stigne isprojektovaću i za njega ploču.Ne verujem da je fake.Kad stigne videćemo.Do tada ću da napravim 2206 ali po mojoj šemi.Za razliku od ove koju je Gosha pokazao moj 2206 će da daje i testerasti napon i imaće simetrične izlaze za sinus,trougao,testeru i invertovanu testeru i to normalan i u kontrafazi.Izlazni pojačavač ću da napravim kao poseban uređaj tj. addon za generator.Podići ću šemu kada sve završim pa će mo da komentarišemo rezultate.Nervira me 038 samo u jednoj stvari a to je da duty cycle ne može da se kontroliše u punom opsegu.Inače Sipi koji je odradio odličan posao već je pokazao da je kolo odlično.Gosho da li bi mogao da digneš na net ceo članak o 2206 .... mislim na onaj iz koga si izvukao sličice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dok stigne isprojektovaću i za njega ploču.Ne verujem da je fake.Kad stigne videćemo.Do tada ću da napravim 2206 ali po mojoj šemi.Za razliku od ove koju je Gosha pokazao moj 2206 će da daje i testerasti napon i imaće simetrične izlaze za sinus,trougao,testeru i invertovanu testeru i to normalan i u kontrafazi.Izlazni pojačavač ću da napravim kao poseban uređaj tj. addon za generator.Podići ću šemu kada sve završim pa će mo da komentarišemo rezultate.Nervira me 038 samo u jednoj stvari a to je da duty cycle ne može da se kontroliše u punom opsegu.Inače Sipi koji je odradio odličan posao već je pokazao da je kolo odlično.Gosho da li bi mogao da digneš na net ceo članak o 2206 .... mislim na onaj iz koga si izvukao sličice?

Pa kad bi imao skener mogao bi. Ovo slikanje sa fonom malo teze ide. Pokusacu. Inace u pitanju je casopis "Radio Amater" 4/1980 i 5/1980
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tragajući po netu naišao sam na jednu vrlo korisnu stvar.U pitanju je frekvencmetar.post-1120-0-94238900-1334155010_thumb.jpLako ga je prepravljati i vrlo je koristan za ljude koji vole samogradnju.Nadam se da će biti od koristi.Inače to je prva stvar koju ću dodati signal generatoru koji projektujem kada ga budem završio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napravio sam brdo mogućnosti u dizajnu signal generatora ali me zanima da li neko ima ideju kako da napravim mogućnost da se recimo signal sa generatora fazno pomera tj. da mu se menja faza....odradio sam da odmah imam vezano i za četvrtku i za sve ostalo dva izlaza tj jedan normalan a drugi u kontra-fazi.Sad bih dodao recimo da svaki od njih može da se fazno pomera.Otvoren sam za predloge.Ili ja postavljam teška pitanja ili od jednom svi postali stidljivi :) ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...