Jump to content

Zasto mi se motor na gramofonu vrti kao lud? Ima li pomoci?


Sasha V.

Preporučeni Komentari

Postovanje svima. Kupio sam od druga Dual-a za smesne pare, kad ono motor vrti kao lud. Promenim ja polaritet na adapteru, isto vrti kao lud samo u drugom smeru. Ima li ko ideju sta bih mogao da pokusam, ili je krepao nacisto? Ucinilo mi se da je tu kod motora pocelo nesto da se pusi, ali razmisljam ovako... Da je motor crk-o, ne bi uopste vrteo. Sta da radim? Sta bih mogao da pokusam da probam da ga spasim, posto mi se estetski mnogo svidja? U pitanju je Dual CS 455 gold edition turntable!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

http://grundig.pytalhost.com/PS8000s/http://www.vinylengine.com/turntable_forum/viewtopic.php?t=36990to je motor kao od kasetofona , sa integrisanom regulacijomskini motor i fotoaparat u rukenaravno - to sve pod uslovom da si proverio da remen stoji na remenici kako treba , da se nije slucajnno popeo na obod
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, motor je kao od kasetofona, na zalost nemam aparat. Kais stoji normalno da ne bude zabune. Citam sa ovog sajta http://grundig.pytalhost.com/PS8000s/ da trebam srafcigerom da vrtim tamo i ovamo... Koliko bi to bilo uspesno kada se tanjir gramofona okrece cini mi se, brze od 78-mice???

Brze od 78-mice i na 33 i na 45... Znaci neka nenormalna brzina..........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa kad središ oksid ili slično a vrtenjem H odnsno L trimera, moraš ponovo fino da podesiš brzinu na pravu vrednost.ili je prebacivanje H/L ili timeri. nema ničeg drugog , osim naravno proboja elektronike al su šanse za takav marfi jako male.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa kad središ oksid ili slično a vrtenjem H odnsno L trimera, moraš ponovo fino da podesiš brzinu na pravu vrednost.ili je prebacivanje H/L ili timeri. nema ničeg drugog , osim naravno proboja elektronike al su šanse za takav marfi jako male.

Hvala najlepse! Ima jos jedan problem. Kada tako brzi vrti tanjir, nema zvuka. Da li je to zbog brzine motora???
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Salesva je prilika da ti je bilo bolje da si ostvio onaj stari dualzvuka mora da ima ako je sve ostalo ispravno

Hvala najlepse! Ima jos jedan problem. Kada tako brzi vrti tanjir, nema zvuka. Da li je to zbog brzine motora???

da te ja ne šetujem ka Zen mene da ga bačiš u vodu pa osušiš i da vidiš dal će proraditi :whistle2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Ja sam imao isti slucaj sa jednim dual gramofonom,unutra motora je crkao jedan 4 ili 5 nozni IC regulator,fino sam ga rastavio,nasao deo kod nas u nisu,zamenio i voila radi odlicno,eto ga KP!nemoj trimere da diras ako jos nisi....nema u motoru bog zna sta,sigurno je otisao taj deo na vecna lovista...fino ga rastavi i zameni.pozdrav i srecno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...