Jump to content

Akusticne zavese


zeratul

Preporučeni Komentari

Gde u Beogradu imaju da se kupe debele zavese namenjene za apsorpciju zvuka? Neko mi je rekao da na sajmu ima firma koja se bavi time, i da tacno mogu da izracunaju koja je debljina potrebna za apsorpciju odredjenih frekvencija. Ako neko zna vise o tome bio bih mu zahvalan.Sobzirom da mi je soba poprilicno mala i prazna (15kvm) i da se u njoj stvara previse reveberacija, treba mi neki soft materijal koji ce da upije gornji spektar, da se zvuk ne bi tolko "rasipao" o prozor, kao do sad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 4
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Prazna soba je mnogo gora od jednog prozora .....prazna soba podnosi samo određeni nivo zvuka , a nakon tog kad prestane moguđnost apsorbovanja / praktično veliki nivoi signala se ne stignu utišati a već dolaze drugi / počinje da vrišti ......najobičnija teška zavesa rešava problem samo prozora .....dok praznu sobu treba popuniti sa malo nameštaja .....police i sl ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Gde u Beogradu imaju da se kupe debele zavese namenjene za apsorpciju zvuka? Neko mi je rekao da na sajmu ima firma koja se bavi time, i da tacno mogu da izracunaju koja je debljina potrebna za apsorpciju odredjenih frekvencija. Ako neko zna vise o tome bio bih mu zahvalan.Sobzirom da mi je soba poprilicno mala i prazna (15kvm) i da se u njoj stvara previse reveberacija, treba mi neki soft materijal koji ce da upije gornji spektar, da se zvuk ne bi tolko "rasipao" o prozor, kao do sad.

Nema toga momce. Taj te ocigledno zajebavo. Zamisli da umesto zavese okacis neki debeo tepih,koliko garnisna moze da izdrzi. Jel to onda zavesa? Ostavi postojecu zavesu, samo po zidovima pokaci kojekakve uramljene slike a bolje je vise malih nego jedna velika, i jos kojesta ali puno i to ti je sto ti je pozdravlja te cika labud
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zeratul,mozes svasta da nadjes za tu namenu.Na primer nadji pliš (ili neki slican nesto "puniji" materijal) od koga ces napraviti "zavese" za zid. Kupi vecu sirinu tako da ih mozes naborati (onako ih "skupis" kao zavese u stranu - da budu valovite a ne ravno - ako razumes sta hocu da kazem). Sto su vise "nabrane" to ce biti deblje i bolje upijati neke frekvencije. Uklopis odgovarajucu boju i cak moze i dekorativno da izgleda. Ne vidim zasto komplikovati sa nekakvim "specijalnim akustickim" zavesama.Ovo ti je predlog za "zavesu" koju bi postavio na zid iza zvucnika.A za prozor po istom principu uzmi neku obicnu zavesu (materijal) koji ce propustati svetlost ali ga naboraj po navedenom receptu za veci ucinak "upijanja". ;)Materijale potrazi u nekoj radnji tipa "Sukno", "Kudelja", "Metraza" i sl. Pitaj neku zensku osobu za pomoc. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...