Jump to content
Sign in to follow this  
stein

Aleph 5 by Stein

Recommended Posts

Super uradjeno, cestitke :)

Aleph voli da bira kutije, medutim kad se slozi sa nekom koja mu lezi kako valja, zvuk je odlican :)  Kad sve zavrsis poigraj se malo sa AC gainom, on menja karakter zvuka i valja ga nastelovati kako treba :)

9 hours ago, goggolar said:

Juče je prosvirao i u A sistemu, do sad mogu reći samo lepe reči....videćemo za jedno mesec dokle će me pozitivno izneđivati! :)

Hoce, bar dok ne krene vrucina :) Lepo napravljeno, bravo.

On 5/9/2018 at 10:19 AM, bokiooo7 said:

Aleph voli da bira kutije, medutim kad se slozi sa nekom koja mu lezi kako valja, zvuk je odlican :)  Kad sve zavrsis poigraj se malo sa AC gainom, on menja karakter zvuka i valja ga nastelovati kako treba :)

Hvala, hoću...sad bi ga pustio par meseci da se usvira valjano i da ga izgustiram a posle ćemo lako! :)
...inače kutije su zahtevne 89decibela 4ohma, baš traže struju, mada mi se čini da Aleph sa lakoćom ih pomera...F5 se mučio malo, bas mu je bio ispod dobrog...videćemo vremenom šta i kako!

On 5/9/2018 at 10:53 AM, NIXIE said:

Ne vidim dobro, koji je preamp?

Njemu koristim Audiolab M-Dac+ kao preamp, a ovaj pored je citation21, imam i 22 kojeg menja sad Aleph! 

Plan mi je bio da citationa koristim za gramafon kao preamp a digitalija da ide preko daca na xlr!
A za vikend pravim zlatni/srebrni xlr kabel za spojku...da da ga čujem u pravom izdanju....sad radi preko rca...

On 5/9/2018 at 3:32 PM, Borko_KA said:

Hoce, bar dok ne krene vrucina :) Lepo napravljeno, bravo.

...hehe F5 mi nije ovolko grejao moraću ili da sačuvam citation22 kao letnje pojačalo ili da smislim neku drugu opciju :)

Koji je ovo model Dynaudia? Na Dynaudio Focus 360 smo nosili malog Aleph J, Aleph5, I Aleph 2, svi su radili stvarno dobro, pretostavljam da je Focus stabilan po pitanju impedanse pa prija Alephu... Ja sam jucer zavrsio jednu kutiju Aleph 2 sa smanjenim naponom u odnosu na original i vec radi dobro, danas ide druga ...:) 

Taj Harman Kardon Citation 22 sam slusao, to je jako dobar amp, on bi trebalo da ima bolju kontrolu od Alepha, s tim sto Aleph radi dosta muzikalnije ... Kakvi su tvoji utisci  ako poredis ta dva ampa ?

moji su fokusi 260, dvosistemci (3 drajvera)...meni se sviđaju, eventualno bi uzeo 360 zbog esotar visokotonca, da čujem i to čudo...ali primedbi nemam nikakvih na ove moje.....ama bas nikakvih!

2 hours ago, bokiooo7 said:

Taj Harman Kardon Citation 22 sam slusao, to je jako dobar amp, on bi trebalo da ima bolju kontrolu od Alepha, s tim sto Aleph radi dosta muzikalnije

Baš tako kako si rekao....on je sivonja od pojačala, po meni iz zlatnog doba Harman Kardona! Osvežen je, jedino bi mu još promenio napajačke kondove, al se to nekako uvek zaboravi...čekam da uleti 4x10.000uf na 100v za malo para....a da su dobri! :)

Za sad Aleph radi odlično, još muti bas malo al se vremenom čisti zvuk...gledam da izbegavam bilo kakvo kritično slušanje pre nego što bude radio jedno dobrih 200 sati....

Ako budes hteo malo detaljniji zvuk, poradi na AC gainu i na onom kondu od 220 uF, sto ti ide na gate od 9610, ako si stavio Panasonic FC od njega ti mulja, tu treba da ide Nichicon KZ i onda ces imati cisci zvuk. Od Alepha mozes ocekivati raskos, dosta intimnih detalja i boju instrumenata koju ces tesko gde cuti, ali da bass kuje kao cekicem to ce malo teze ici :).  Moze i ultra dobar bas ali zato moraju da iu kutije za koje je projektovan, ne voli teske terete. 

Kad ti boja instrumenta od Alepha udje u uho svaki pojacavac posle njega ce ti zvucati isprano i bez zivota ;).

Slazem se sa gore prvo napisanim.

Imao sam istovremeno i F5 i Aleph5. Bas je bio bolji na F5 dok je sve ostalo bilo bolje na Alephu.

1 hour ago, bokiooo7 said:

Kad ti boja instrumenta od Alepha udje u uho svaki pojacavac posle njega ce ti zvucati isprano i bez zivota ;).

Dok ne cujes propisno napravljen lampas ;)

20 hours ago, Superfi said:

Ma cuo je Neskore ali nije to njegov zvuk ;)

Sorry Sale, nisam izdrzao :D

Hahahah :)

Nisu lampe lose, naprotiv, hi fi je ionako zabava pa su koloracije dozvoljene po ukusu, neko voli slag a neko preferira cokoladu, u svakom slucaju dobro je da se zabavljamo:) 

SuperFi,  ono kod tebe radi perfektno u setapu koji si napravio, BAT je zaista dobar, ali ja bih tu ukljucio tvog Xa, cisto da se proba. 

Inace ozbiljniju opremu na gomili nisam nigde video nego kod tebe u gostovanju... ;)

Ja zavrsio svoje Alephe, evo pustio ih urad bacicu koju sliku sutra ... Moj XA se okotio, ima mladuncad ...:)

On 11/05/2018 at 4:50 PM, bokiooo7 said:

Ako budes hteo malo detaljniji zvuk, poradi na AC gainu i na onom kondu od 220 uF, sto ti ide na gate od 9610, ako si stavio Panasonic FC od njega ti mulja, tu treba da ide Nichicon KZ

Nisu panasonici nego SANYO....čak sam razmišljao da ih sve promenim na Nichikone, ali su sve komponente bile dobre na pločicama, pa sam ostavio i te SANYO kondove da vidimo kakvi su...mogu reći da sam za sad zadovoljan! Ja slušam manje jazz sastave i povremeno blues/rock....tako da "čekić bass mi nije potreban" al bogami Aleph silazi dosta dublje nego F5 i tačniji je i brži, tako da još uvek "neb' ja tu niša diro"....

Sad sam pogledao Alephe tvoje, svaka čast....profi rad! :)

Pozdrav Gogglar, 

Ako slusas te zanrove  i ako si zadovoljan onda je bolje da ne cackas nista, slusaj i uzivaj u muzici  :) . Kako se Harman ponasa na Focusu u odnosu na Alepha ? Znam kako Harman radi ali me zanima tvoje misljenje iz prve ruke i poredjenje 1:1 :)

...pa teško se mogu uporediti ova dva :)

-u svakom slučaju Harman ima bolju kontrolu basa od Alepha ali ne silazi tolko duboko (slična je možda i situacija bila sa F5), Aleph nema taj punch, ali ne prdi, ne kotrlja se, prisutan je ali drugačije...Kao da iz puno većeg zvučnika izlazi bas, takav je....dok je harman dinamičniji i brži (brž povuče membrane nazad)

-PUNO je muzikalniji Aleph, Harman je nekako suv i realan, prirodan...Aleph ofarba zvuk da ti uđe pod kožu, i lepši je nego realan zvuk...(znam da je glup opis al meni tako deluje)

-što se tiče visokih i srednjih aleph je pun detalja i to masnih, i harman je ali su ti detalji kraći kod njega...i nisu tako magični

...u svakom slučaju ostaće i Citation 21 i 22 za radnu sobu dok ne sklopim  f5 male mono blokove šta planiram otkad sam rastavio f5 zbog kutije za Alepha...

14 hours ago, goggolar said:

...pa teško se mogu uporediti ova dva :)

-u svakom slučaju Harman ima bolju kontrolu basa od Alepha ali ne silazi tolko duboko (slična je možda i situacija bila sa F5), Aleph nema taj punch, ali ne prdi, ne kotrlja se, prisutan je ali drugačije...Kao da iz puno većeg zvučnika izlazi bas, takav je....dok je harman dinamičniji i brži (brž povuče membrane nazad)

-PUNO je muzikalniji Aleph, Harman je nekako suv i realan, prirodan...Aleph ofarba zvuk da ti uđe pod kožu, i lepši je nego realan zvuk...(znam da je glup opis al meni tako deluje)

-što se tiče visokih i srednjih aleph je pun detalja i to masnih, i harman je ali su ti detalji kraći kod njega...i nisu tako magični

...u svakom slučaju ostaće i Citation 21 i 22 za radnu sobu dok ne sklopim  f5 male mono blokove šta planiram otkad sam rastavio f5 zbog kutije za Alepha...

Hvala na opisu, taj Harman je posten i dobar pojacavac, pa zato pitam :)