Jump to content

Aleph 5 by Stein


stein

Preporučeni Komentari

20 hours ago, Superfi said:

Ma cuo je Neskore ali nije to njegov zvuk ;)

Sorry Sale, nisam izdrzao :D

Hahahah :)

Nisu lampe lose, naprotiv, hi fi je ionako zabava pa su koloracije dozvoljene po ukusu, neko voli slag a neko preferira cokoladu, u svakom slucaju dobro je da se zabavljamo:) 

SuperFi,  ono kod tebe radi perfektno u setapu koji si napravio, BAT je zaista dobar, ali ja bih tu ukljucio tvog Xa, cisto da se proba. 

Inace ozbiljniju opremu na gomili nisam nigde video nego kod tebe u gostovanju... ;)

Ja zavrsio svoje Alephe, evo pustio ih urad bacicu koju sliku sutra ... Moj XA se okotio, ima mladuncad ...:)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11/05/2018 at 4:50 PM, bokiooo7 said:

Ako budes hteo malo detaljniji zvuk, poradi na AC gainu i na onom kondu od 220 uF, sto ti ide na gate od 9610, ako si stavio Panasonic FC od njega ti mulja, tu treba da ide Nichicon KZ

Nisu panasonici nego SANYO....čak sam razmišljao da ih sve promenim na Nichikone, ali su sve komponente bile dobre na pločicama, pa sam ostavio i te SANYO kondove da vidimo kakvi su...mogu reći da sam za sad zadovoljan! Ja slušam manje jazz sastave i povremeno blues/rock....tako da "čekić bass mi nije potreban" al bogami Aleph silazi dosta dublje nego F5 i tačniji je i brži, tako da još uvek "neb' ja tu niša diro"....



Sad sam pogledao Alephe tvoje, svaka čast....profi rad! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav Gogglar, 

Ako slusas te zanrove  i ako si zadovoljan onda je bolje da ne cackas nista, slusaj i uzivaj u muzici  :) . Kako se Harman ponasa na Focusu u odnosu na Alepha ? Znam kako Harman radi ali me zanima tvoje misljenje iz prve ruke i poredjenje 1:1 :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...pa teško se mogu uporediti ova dva :)

-u svakom slučaju Harman ima bolju kontrolu basa od Alepha ali ne silazi tolko duboko (slična je možda i situacija bila sa F5), Aleph nema taj punch, ali ne prdi, ne kotrlja se, prisutan je ali drugačije...Kao da iz puno većeg zvučnika izlazi bas, takav je....dok je harman dinamičniji i brži (brž povuče membrane nazad)

-PUNO je muzikalniji Aleph, Harman je nekako suv i realan, prirodan...Aleph ofarba zvuk da ti uđe pod kožu, i lepši je nego realan zvuk...(znam da je glup opis al meni tako deluje)

-što se tiče visokih i srednjih aleph je pun detalja i to masnih, i harman je ali su ti detalji kraći kod njega...i nisu tako magični

...u svakom slučaju ostaće i Citation 21 i 22 za radnu sobu dok ne sklopim  f5 male mono blokove šta planiram otkad sam rastavio f5 zbog kutije za Alepha...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, goggolar said:

...pa teško se mogu uporediti ova dva :)

-u svakom slučaju Harman ima bolju kontrolu basa od Alepha ali ne silazi tolko duboko (slična je možda i situacija bila sa F5), Aleph nema taj punch, ali ne prdi, ne kotrlja se, prisutan je ali drugačije...Kao da iz puno većeg zvučnika izlazi bas, takav je....dok je harman dinamičniji i brži (brž povuče membrane nazad)

-PUNO je muzikalniji Aleph, Harman je nekako suv i realan, prirodan...Aleph ofarba zvuk da ti uđe pod kožu, i lepši je nego realan zvuk...(znam da je glup opis al meni tako deluje)

-što se tiče visokih i srednjih aleph je pun detalja i to masnih, i harman je ali su ti detalji kraći kod njega...i nisu tako magični

...u svakom slučaju ostaće i Citation 21 i 22 za radnu sobu dok ne sklopim  f5 male mono blokove šta planiram otkad sam rastavio f5 zbog kutije za Alepha...

 

Hvala na opisu, taj Harman je posten i dobar pojacavac, pa zato pitam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...