Jump to content

Aleph 5 by Stein


stein

Preporučeni Komentari

Sviđaju mi se rješenja u vezi kučišta iako su meni možda nedostupna. :) Da li da otvorim novu temu ili da malo posudim tvoj prostor, Stein?Naime, zanima me koje si kondenzatore koristio na kojem mjestu. Ne nužno proizvođač i marka, nego tip kondenzatora! Pregledavajući kataloge na netu sam se pogubio među raznim vrstama, a traženje mišljenja po forumima o općoj namjeni kondenzatora sam se iznenadio koliko ima različitih stavova! Od elektrolita preko silver mica do polipropilena.Dakle, ne znam koji tip kondenzatora odgovara na koje mjesto! Što se A5 tiće gotovo da postoji konsensus o tome da mu ne trebaju egzotični elementi, ali malo ili nimalo konkretnih riječi što mu gdje paše.Jedino u što sam siguran da kondenzatori u napajanju moraju biti elektroliti za 105 'C i da ću ga izraditi prema prijedlogu K. Ključarića (KK pcb) čije pločice imam.Može li neki kratak odgovor ili barem uputa?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sviđaju mi se rješenja u vezi kučišta iako su meni možda nedostupna. :) Da li da otvorim novu temu ili da malo posudim tvoj prostor, Stein?Naime, zanima me koje si kondenzatore koristio na kojem mjestu. Ne nužno proizvođač i marka, nego tip kondenzatora! Pregledavajući kataloge na netu sam se pogubio među raznim vrstama, a traženje mišljenja po forumima o općoj namjeni kondenzatora sam se iznenadio koliko ima različitih stavova! Od elektrolita preko silver mica do polipropilena.Dakle, ne znam koji tip kondenzatora odgovara na koje mjesto! Što se A5 tiće gotovo da postoji konsensus o tome da mu ne trebaju egzotični elementi, ali malo ili nimalo konkretnih riječi što mu gdje paše.Jedino u što sam siguran da kondenzatori u napajanju moraju biti elektroliti za 105 'C i da ću ga izraditi prema prijedlogu K. Ključarića (KK pcb) čije pločice imam.Može li neki kratak odgovor ili barem uputa?

Pošto je tema Aleph 5, slobodno koristi prostor (naime ne piše nigde da je tema ograničena na moj A5 :) )Impuls je tu najpametniji kada je reč o kondenzatorima. Ja, naime uglavnom stavim šta nađem :)Pročitaj sam početak teme i biće ti jasno zašto ne želim da nabrajam komponente... Pojma nemam šta je trpano... Superfi kaže da sam deset godina puzio okolo i pincetom i lupom birao, ne bih bolje nabirao... Meni svejedno... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Stein Kalt.... Ovaj Stein! :) I ja sam još lani kupio pločice, ali su me neka važnija, čitaj egzistencijalna, pitanja usporila sa nabavkom ostatka dijelova. I bolje da je tako jer sa u međuvremenu naučio lemiti na jeftinijim stvarima! :) Onda čekam gosp. Impulsa!Nadam se da ima toliko strpljenja sa mnom- čini mi se da osim Zen Moda još jedino on ima volja odgovarati na laička pitanja! :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja zena kaze da niko ne ume opisno da objasni problem kao ja i da uvek imam neki razumljiv primer. To mi je drago jer sam mogao sa bilo kim da pricam i da mu objasnim na njegovom jeziku. Lekarima sa primerima iz njihove oblasti, automehanicarima iz njihovih oblasti... Secam se osnovne skole kada smo poceli da ucimo struju, napon i otpor. Nisam mogao nikako da razdvojim sta je sta u stvari dok mi ujak nije primerom napravio paralelno poredjenje.Sada je kasno da se pozabavim problemom kondova jer moram pogledati semu ali cu cim uhvatim vremena dati konkretne primere. Moze i Sipi pomoci analizom kola i ukazivanjem na kriticne stvari kao sto je recimo zvuk u zavisnosti od izlaznog feta i slicno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja zena kaze da niko ne ume opisno da objasni problem kao ja i da uvek imam neki razumljiv primer. To mi je drago jer sam mogao sa bilo kim da pricam i da mu objasnim na njegovom jeziku. Lekarima sa primerima iz njihove oblasti, automehanicarima iz njihovih oblasti... Secam se osnovne skole kada smo poceli da ucimo struju, napon i otpor. Nisam mogao nikako da razdvojim sta je sta u stvari dok mi ujak nije primerom napravio paralelno poredjenje.Sada je kasno da se pozabavim problemom kondova jer moram pogledati semu ali cu cim uhvatim vremena dati konkretne primere. Moze i Sipi pomoci analizom kola i ukazivanjem na kriticne stvari kao sto je recimo zvuk u zavisnosti od izlaznog feta i slicno.

Gosp. Impuls, ako niste profesor na sveučilištu onda vaš grad nije svjestan što gubi!Unaprijed se zahvaljujem i vama i svakom tko napiše tko napiše pokoju riječ! Ne mogu opisati koliko se veselim trenutku kad ću poslušati prve taktove iz pojačala kojeg sam sam sastavio - koje je postojalo samo kao gomila razbacanih elemenata!( iako ga ne mogu sastaviti bez ljudi poput vas)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

( iako ga ne mogu sastaviti bez ljudi poput vas)

...Ne želeći da umanjim bilo čiji značaj, ali mislim da se sve može. Samo je pitanje koliko će rada trebati uložiti i šta će na kraju biti rezultat. Zato je pomoć od važnosti, i zato smo između ostalog i tu... :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein imam isti tip hladnjaka koji ti ovde koristis i interesuju me par konkretnih stvari:Tvoj hladnjak za jedan kanal se sastoji iz dva spojena parceta: Kolike su duzine parcici? Koliko tacno disipacije imas na jednom kanalu i na koliko se penje temperatura hladnjaka posle recimo sat vremena tj. kada postigne radnu temperaturu? (koliko stepeni iznad sobne temperature). Hvala unapred i pozdrav! :blackeye:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein imam isti tip hladnjaka koji ti ovde koristis i interesuju me par konkretnih stvari:Tvoj hladnjak za jedan kanal se sastoji iz dva spojena parceta: Kolike su duzine parcici? Koliko tacno disipacije imas na jednom kanalu i na koliko se penje temperatura hladnjaka posle recimo sat vremena tj. kada postigne radnu temperaturu? (koliko stepeni iznad sobne temperature). Hvala unapred i pozdrav! :blackeye:

Na tvoju žalost (ali i moju) mogu da odgovorim samo na neka od pitanja...- "Parčići" su 248mm visine (beše nekad metar pa se seklo na 4 dela) - Disipacija je nominalno 150W po kanalu- Grejanje još nema. Stavio sam sve na stranu prvo zbog lenjosti a drugo zbog nekih drugih projekata. Tokom nedelje ću saznati da li potencijalni budući vlasnik želi da ga ima ili ne. Ako bude da, nema mi druge nego da ga sastavim i probam pa da ti obezbedim informaciju o grejanju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 8 years later...

 

On 24/02/2010 at 1:32 AM, Ја sam sam said:

Ма боље и такав крај него мука!  :cheers:.дискО_Сту

nekom se muke završile 2010-e a meni pocele pre oko godinu dana! :))

kako istražujem o ovim pločicama naleteo sam danas i na ovaj topic!


5aeb2c8c48925_2018-01-1716_11_45.thumb.jpg.093e6436bdf568275eff6b935d0ba268.jpg

Stein te tvoje pločice su završile posle 8 godina kod mene...i dalje "ne korišćene", postavio sam ih u kutiju od stare f5-ice napravio mu napajanje po principu kkpcb-ove izvedbe:
http://www.kk-pcb.com/power-5.html

sve sklopio lepo i probni test je pao.....

sve radi super sem levog kanala....tj. zastite na levom kanalu, prvo relej nije hteo da upali i da pusti signal na zvucnike, Nikomi je sredio da to radi ali sad zastita ne radi....problem je to ustvari da šemu koju sam ja nasao za ove plocice je m10 sa 5 tranzistora po kanalu pre releja, a na samoj pločici ima 6, pa mu/nam nije jasno sta tej 6ti radi....

Moje pitanje je ako neko ima iskustva sa ovim pločicama i ima šemu baš za njih, dobro bi nam došla!

Ovo su linkovi koje sam već našao al su bile "dead end" gde se mogu i šeme naći:

http://www.analogmetric.com/goods.php?id=2476

http://www.analogmetric.com/goods.php?id=2481

http://shopotam.ru/catalog/Consumer_Electronics/Tv_Video_And_Home_Audio/Home_Audio_Stereos_Components/Amplifiers_And_Preamps/221844840536-item.html

https://www.yuan-jing.com/m10-class-10w-without-power

 

I nikako mi nije jasno gde da mu turim 12vac???? a ni zašta služi....
 

Pozdrav svima i hvala na pomoći unapred!!!

 

2018-01-25 22.35.33.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...