Jump to content

Aleph 5 by Stein


stein

Preporučeni Komentari

Ne pravdam se nikome, samo razjašnjavam sopstvene razloge za ovakav pristup. Svaki pristup ima svoje razloge i naravno argumentaciju. Nekome moji argumenti mogu, ali i ne moraju biti validni. Ima ljudi kojima naprimer, jednostavno nije bitno koliko će projekat da košta, bitno je šta žele i kako to žele. Na žalost (ili na sreću), spadam u onaj deo populacije koji mora da svako jutro ustane i radi svoj posao od 07 do 15h i pored toga da ponekad i ostane duže na poslu ili radi i kod kuće da obezbedi dovoljno sredstava bar za jedan deo želja koje Deda Mraz jednostavno ne može da ispuni... Osim toga, ovo je Wiki sekcija foruma i da bi neko ko ovo jednog dana bude čitao, razume šta sam sve radio, kako sam došao do rezultata a da shvati i razloge za pojedine metode koji su korišteni. Iznošenje drugačijih ideja i stavova je sasvim u redu, nije svakome ovo najbolja ideja i nije svakome ovo najbolji način da se neki zadatak reši. Kao što sam već i argumentovao, sklapanje elemenata pojačala oko šasije ima ceo niz prednosti kao i mana a moja ideja je da maksimalno iskoristim sve prednosti a mane prevaziđem snalažljivošću. Oba kanala pojačala su montirana na hladnjake a isti, kao jedinstvene i samostalne celine, sa po osam šarafa očas posla već montirani na šasiju. Sada već počinje da bude i fizički zahtevno pomerati sklop... Sledeća faza je krojenje i lemljenje kablaže za povezivanje sa ostatkom sistema, potom i montaža prvog od dva transformatora kao i ispravljača i filtarske sekcije...Kablaža će se odraditi otprilike a skratiti na potrebne dužine kada se izrade noseće ploče na zadnjoj strani, za sada biće sasvim dovoljno imati nešto za puštanje u pogon i proveru tehničke funkcionalnosti pojačala, merenje napona i tako dalje...Evo kako izgleda šasija sa oba kanala montirana...post-13-125754158053_thumb.jpgKao što se da primetiti sa slike, levi i desni kanal su rađeni kao simetrični par što znači dve različite pločice. Dva puta skuplji pristup ako se gleda na cenu izrade pločice, ali i veoma praktično rešenje, sa ovako dugačkim pločicama, ulazne tačke na pločicama je sada moguće maksimalno udaljiti od transformatora i izvora smetnji a vodove napajanja izvesti veoma kratke na oba kanala bez preplitanja sa ostatkom kablaže. Verujem da će na kraju sve delovati i estetski čisto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas li ideju koliko kosta Cu duplo manje debeljine/debelosti/debljina ...... ?usput - pade mi na pamet da ces mozda imati mesta - na vrhu trafoa da lezeci stavis 4 kom motor kondova .... Al ploca 1mm , izbusene rupe za panduit trake i voilla ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas li ideju koliko kosta Cu duplo manje debeljine/debelosti/debljina ...... ?

Kupljeno je iz neke niške firme a pošto ide na kilo, veoma ću tanko slagati ako kažem da je verovatno cena po kili ista ili skoro ista i da pola ove mase košta upola manje. U trenutku kada je naručeno i kupljeno, mislim da nisu imali tanji materijal od 20mm, odnosno, ne u ovom obliku. Ja sam planirao nešto kao 10x50, ali nije bilo, međutim, to je bilo prošle godine, tako da ne mogu ništa o tome odgovorno da tvrdim. Pokušaću da nađem broj telefona ili bar naziv firme odakle je kupljeno.Motorrun: Sasvim sigurno će biti mesta za MR kondove, štaviše, moguće je čak da će biti mesta i uz same filtarske kondenzatore a to ću već videti čim stavim stvari na sto. Šasija je sračunata na dimenzije onih 25mF/75V koji su našli novu primenu a ovde idu manji kondenzatori, sa napajanjem na 34V, 50V kondenzatori su više nego dovoljni a 33mF mi je nekako uvek milije nego 25mF. Koliko vidim, na original šemi, napajanje ima 4 komada od 25mF a dve strelice me navode na pomisao da se sa istog napajanja i filtracije napon sa istog ispravljača dovodi i na drugi kanal što znači da ću sa 8x33mF + 4x22mF imati sasvim dovoljno filtracije da bude malo overkill u odnosu na original.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sam Импулсivan, rekao bih vam da ste neozbiljni. Nisam čak ni ivan.Evo, konačno i pitanje. Da li da svlačim masu, tojest GND za zvučnik sa elektrolita/filtracije ili sa kontakta na pločici? Estetski mi je čistije da to uradim sa pločice kada je već napravljeno sasvim lepo i masivno mesto za kabel pa obe veze idu iz iste polazne tačka a na pločici je baš debelo i prelemljen vod od GND napajanja do GND zvučnika a nalazi se na svega nekih tri santimetra... Za probu idem sa pločice, nego pitam za kasnije kada sve bude provereno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Да знаш да је ред. Сутра су задушнице, ваља се!........

naravski ; na zalost - imam ja kome paliti iza ove i za prethodne .......

....Колико дугачка штангла ти треба?...

javim ; trebaju mi 2 kom (mozda je lakse/domacinskije za secenje) ali ipak jos treba da prekontam da li je 20mm visine skroz OK , s obzirom na dodirnu povrsinu na nameravanim hladnjacima .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da sam Импулсivan, rekao bih vam da ste neozbiljni. Nisam čak ni ivan.Evo, konačno i pitanje. Da li da svlačim masu, tojest GND za zvučnik sa elektrolita/filtracije ili sa kontakta na pločici? Estetski mi je čistije da to uradim sa pločice kada je već napravljeno sasvim lepo i masivno mesto za kabel pa obe veze idu iz iste polazne tačka a na pločici je baš debelo i prelemljen vod od GND napajanja do GND zvučnika a nalazi se na svega nekih tri santimetra... Za probu idem sa pločice, nego pitam za kasnije kada sve bude provereno...

raspravljamo o normalinim pitanjima koja su tehnoloski povezana sa sklapanjem komba kutija/hladnjaci blablazadusnice ne mogu nikad biti visak - treba se podsetiti sopstvene smrtnosti ..... pa i shvatiti da nista pored toga ne moze biti preterano ozbiljno , pa i nase pisanije po vorumima .......masa zvucnika sa CTM napajanja uvek !!masa na plocici je ionako samo pomocni vod ...... pojacalo operise izmedju + i - ...... kao sto rekoh - masa je samom pojacalu samo referenca , dok je za zvucnik itekako vazna energetska tacka
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

raspravljamo o normalinim pitanjima koja su tehnoloski povezana sa sklapanjem komba kutija/hladnjaci blablazadusnice ne mogu nikad biti visak - treba se podsetiti sopstvene smrtnosti ..... pa i shvatiti da nista pored toga ne moze biti preterano ozbiljno , pa i nase pisanije po vorumima .......masa zvucnika sa CTM napajanja uvek !!masa na plocici je ionako samo pomocni vod ...... pojacalo operise izmedju + i - ...... kao sto rekoh - masa je samom pojacalu samo referenca , dok je za zvucnik itekako vazna energetska tacka

Ja rekoh da sam... :character13:CTM it shall be...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Г.Штајн,

Чему правдање  и историјат настанка поменутог дизајна?

Колико је мени познато тај амп и кутију радиш себи,теби је то ОК и крај приче.

Однос цена функционалност не може бити бољи,ти си задовољан и не треба да те брине што се неком не допада.

+1 :character13:

Može biti da bi bilo bolje i malo lepše sa alu šipkama 10x10 ili 20x20

Ali... skupe su, treba ih vrlo precizno seći, narezati gomilu navoja.

Ako se kad budeš uključio trafo ne lepe šrafovi za šasiju :buehehe: sve je tip top :hyper:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 Može biti da bi bilo bolje i malo lepše sa alu šipkama 10x10 ili 20x20Ali... skupe su, treba ih vrlo precizno seći, narezati gomilu navoja.

Ма није то баш тако скупо.Шта је фалило оној кутији за Булит?Колега Пиле, што продадосте Мини Алеф-а?стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...