Jump to content

Planovi za Flat panel zvucnike


svr

Preporučeni Komentari

zrnatost više nego gustina. a ako si gledo sliku poprečnog preseka žabara, tanji se od kalema ka ivicama. znači žabar ima ekspandirani polistiren u finom namenskom kalupu pa ima i čvrstoću i glatkost a svepo željenom obliku. teškoda će domaće termoizolacione table da imaju dobre rezultate

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 41
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zrnatost više nego gustina. a ako si gledo sliku poprečnog preseka žabara, tanji se od kalema ka ivicama. znači žabar ima ekspandirani polistiren u finom namenskom kalupu pa ima i čvrstoću i glatkost a svepo željenom obliku. teškoda će domaće termoizolacione table da imaju dobre rezultate

Naravno. To je jedan od razloga zašto sam još pre više od dvadeset godina odustao od slične ideje. Najdalje što sam se usudio da odem je izrada pasivne membrane od stiropora namesto papirnog konusa...Elem, bilo bi super kada bi se moglo doći do sirovine, potrebna je temperatura od nekih stotinjak stepeni da se odradi topljenje i stapanje zrnaca, naravno i adekvatan kalup i tehnologija... U svakom slučaju, nemam nameru da se postavim defetistički i navijam za opciju "E ne može"... Sve se može, pitanje je koliko se isplati i kakvi se rezultati mogu dobiti sa dostupnim sredstvima i tehnologijom koja je na raspolaganju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da je ovu temu podvalila demokratska stranka ......mislim ono , otkako je Toma obećo sedenje i ležanje na stiroporu , ovi drugi na sve moguće naćine pokušavaju da izazovu nestašicu .....kontaju , što je manje stiropora biće i ovih manje ..... U tom duhu treba posmatrati i akciju dodele kredita za postavljanje izolacije na kuće ..... Samo mogu da konstatujem da se predizborna kampanja dovukla i do zvučnjaka .......šta sve neće raditi samo da sačuvaju fotelje ......strašno .....i sad treba očekivati napad jednih , na foru , eto ovi nam ne daju ni da mirno leškarimo na stiroporu , dok će ovi drugi da se brane sa , kuihebe , važniji su zvučnjaci od leškarenja .....i važnija je izolacija .....dok ne prođu izbori

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja mislim da je ovu temu podvalila demokratska stranka ......mislim ono , otkako je Toma obećo sedenje i ležanje na stiroporu , ovi drugi na sve moguće naćine pokušavaju da izazovu nestašicu .....kontaju , što je manje stiropora biće i ovih manje ..... U tom duhu treba posmatrati i akciju dodele kredita za postavljanje izolacije na kuće ..... Samo mogu da konstatujem da se predizborna kampanja dovukla i do zvučnjaka .......šta sve neće raditi samo da sačuvaju fotelje ......strašno .....i sad treba očekivati napad jednih , na foru , eto ovi nam ne daju ni da mirno leškarimo na stiroporu , dok će ovi drugi da se brane sa , kuihebe , važniji su zvučnjaci od leškarenja .....i važnija je izolacija .....dok ne prođu izbori

A ja sam mislio da meni nisu sve na broju...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam video, Knauf pravi takve table, kao gotov zvučnik - deo zida- nešto ne verujem da je to baš mnogo lep zvuk, ali zanimljivo je da se to pojavilo kao gotov proizvod ove firme, guglajte Knauf soundboard...http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=wood%20panel%20loudspeakers&source=web&cd=33&ved=0CEAQFjACOB4&url=http%3A%2F%2Fwww.knauf.de%2Fwmv%2F%3Fid%3D1658&ei=rb9lT_PpLcLWtAb_yf3ZBQ&usg=AFQjCNG8FJc7z_B6NsaURIihEAqtyeCt4Q

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sad sam video, Knauf pravi takve table, kao gotov zvučnik - deo zida- nešto ne verujem da je to baš mnogo lep zvuk, ali zanimljivo je da se to pojavilo kao gotov proizvod ove firme, guglajte Knauf soundboard...http://www.google.co...URIihEAqtyeCt4Q

Čuj, koliko ti je fifi važan u frizerskom salonu, liftu, supermarketu, u čekaonici neke lekarske ordinacije, poslastičarnici... A radi posao korektno, tj, nema zvučnika koji pojavom kvare neki prostor (gde im nije mesto) a usput, ubijaju ambijentalnu buku ili neprijatnu tišinu... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo sam se zez'o na račun ......jednihdrugihitrećih ....

Ma ok. Nego, mnogo smo sad već svi preopterećeni pa mi malkice ubolo oči što skoro svaka tema dobije ispolitizirani politur i komentar... Mislim da sam najsrećniji bio u periodu posle Koštunice i sadašnjih izbornih predigri, kada sam shvatio da više nema političkih viceva u tolikom obimu koliko ih je bilo... Kada su opet počeli da se šire, osetio sam kao da je opet počelo...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Temu sam pokrenuo jer sam slusao takve zvucnike.Covek napravio i to od domaceg stiropora.Kaze jedino je bio ogranicen dimenzijom domaceg stiropora cija je sirina 50cm.Doduse takav panel koristi samo za niske, dok ima i srednji i visoki.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Ja sam u Nisu cuo te panele ... Mora se uzeti u obzir da je soba u kojoj su bili apsolutno neadekvatna za njih, celih 10 m2.

Niski i srednji su bili odlicni, za moje neaudiiophilske usi ... Posebno mi je ostao u secanju bass bubanj iz Karmine Burane ... Cisto, prezicno i jasno. Visoki su bili ostri, e sad, da li je to zbog te nesretne sobe i/ili pojacala/CD-a  ili jednostavno ne moze bolje, to ne znam.

Zvucnike ce biti moguce cuti u Koratu i nadam se da ce tamo biti u poprilicno vecoj sobi,pa cu ici opet da ih cujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

post-1215-0-84498000-1355738053_thumb.jppost-1215-0-80417600-1355738067_thumb.jp

ML Acoustics and KORATO -Korato group! Yesterday Successful presentation of ML Acoustics Perun I and Perun II Speakers at Korato Group !From left Mr.Kosta Matejic-and Mr.Tomke the owners of Korato Group adjusting amplifiers before testing Perun II Speaker!From now on KORATO Group is exclusively dealer of ML Acoustics Panel Speakers -Perun I,Perun II and Perun III Gama!Beograd 11000, Mileševska 66tel:011-304-71-89; 011-304-71-99fax011-283-70-14

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena slikaml korato1.jpgPostavljena slikaml korato2.jpg

ML Acoustics and KORATO -Korato group! 

Yesterday Successful presentation of ML Acoustics Perun I and Perun II Speakers at Korato Group !From left Mr.Kosta Matejic-and Mr.Tomke the owners of Korato Group adjusting amplifiers before testing 

Perun II Speaker!

From now on KORATO Group is exclusively dealer of ML Acoustics Panel Speakers -Perun I,Perun II and Perun III Gama!

Beograd 11000, Mileševska 66

tel:011-304-71-89; 011-304-71-99

fax011-283-70-14

nego, zarko1803, ti li si? :D

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/24106-perun-zvucnici/page__st__140

 

 

PS: ne brini, necu odati tvoj dub'l prsonality identitet moderatorima na fifi forum, al' bilo bi lepo da mi za tu uslugu das 100 miliona evra

 

PPS: ako nemas, nema veze, bar sam pokus'o :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...