Jump to content

Novi izum!:D


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

1. zvučni talas nije klasični talas, kao što ga većina zamišlja u obliku talasa na vodi, već poremećaj pritiska u vazduhu koji može da se predstavi talasnom funkcijom, oscilatornog oblika. Shodno tome, poremećaj iza (i ispred) membrane se manifestuje kao + i - pritiska u stilu napred-nazad. Mi čujemo poremećaj pritiska u vazduhu. Kada je membrana napred, mi registrujemo +p, a kada je membrana nazad, mi registrujemo -p. Koliko puta u sekundi, to je ton na toj frekvenciji.2. zvučni talas se prostire sferno (jednoliko u svim pravcima po sve 3 dimenzije) a ne pravolinijski, tako da ga se ne može predstaviti pravim linijama, pa nailazak na prepreku za ceo (jedan) poremećaj nije pod istim uglom, osim teorijski za beskonačnu razdaljinu.3. s obzirom na male razdaljine u kutiji i malu zapreminu kutije, poremećaj treba posmatrati uglavnom kao promenu pritiska u kutiji, jer se kutija ponaša kao tlačna komora. Brzina promena pritiska je zavisna od frekvencije oscilovanja membrane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

  • 3 nedelje kasnije...

ma vidi ti ovog momchitja :lol:

http://www.6moons.co...oenicke3/1.html

nego taj flat TB bi trebo stvarno svako da cuje, to je meni magicni drajver :eek::w00t::buehehe: odgovorno tvrdim da za elektronsku i tehno muziku ne postoji nista bolje, mozda bi ovo moglo da parira al ne znam nisam sluso

http://oaudio.de/Loudspeaker-chassis/Thiel-Audio/Thiel-Audio-CS-2-4::312.html

http://oaudio.de/Loudspeaker-chassis/Thiel-Audio/ThielAudio-SCS3-N-MKII::720.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

1. zvučni talas nije klasični talas, kao što ga većina zamišlja u obliku talasa na vodi, već poremećaj pritiska u vazduhu koji može da se predstavi talasnom funkcijom, oscilatornog oblika. Shodno tome, poremećaj iza (i ispred) membrane se manifestuje kao + i - pritiska u stilu napred-nazad. Mi čujemo poremećaj pritiska u vazduhu. Kada je membrana napred, mi registrujemo +p, a kada je membrana nazad, mi registrujemo -p. Koliko puta u sekundi, to je ton na toj frekvenciji.2. zvučni talas se prostire sferno (jednoliko u svim pravcima po sve 3 dimenzije) a ne pravolinijski, tako da ga se ne može predstaviti pravim linijama, pa nailazak na prepreku za ceo (jedan) poremećaj nije pod istim uglom, osim teorijski za beskonačnu razdaljinu.3. s obzirom na male razdaljine u kutiji i malu zapreminu kutije, poremećaj treba posmatrati uglavnom kao promenu pritiska u kutiji, jer se kutija ponaša kao tlačna komora. Brzina promena pritiska je zavisna od frekvencije oscilovanja membrane.

Mislim da je druga stavka ovde problematicna. A sta cemo sa megafonom?Ovde je druga stavka pomalo vrljava. moze se cak reci i da je ok, ali samo pod uslovom da emitujes u svim pravcima. Sta cemo recimo sa megafonom? To je uredjaj namenjen a shodno tome i konstruisan, da iako radi s pojacalom male snage, moze da dobaci veoma daleko. Sve sto se cuje izvan pravca emitovanja je refleksija iliti eho.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

let, let, labude....

Nemoj djavole da si na kraj srca.Ni blizu pameti mi nije da se ovde s nekim kacim, posebno s djavolom!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

opet ja :laugh1tooht:

imam novi trip! :D pocinjem da shvatam da je tajna u pcelinjim sacama, ima sigurno neke veze sa vibrom jer pcelice vibriraju ko blesave, znaci neke veze ima, tako da mozda da se uzmu one plasticne ploce pcelinje sace dubine oko 1-2cm(znam da sam to negde video) da se ispuni svaka komora sa recimo Muhwolle

Postavljena slika

te ploce da se montiraju na stranice kucista ali da izmedju ploce od satja i zidova postoji zazor od 1-2cm za standardni damping nekim materijalom sto se za to koristi, tako bi dobili zescu odbijalu u samim satjama koje bi pokupile tu energiju, zatim imamo dampirani zazor do zidova koji kupi energiju tj pretvara u toplotnu jel, i onda to sto ostane od talasa treba opet da prodje kroz sace samo u suprotnom smeru i tu opet nastaje dobra vibra i ne stize dalje do membrane, stize al oslabljen tolko da nema uticaja na rad membrane...

Fecal ima neku kvazi foru za zvucnike za auto koja je izgleda bila cug iz kolektivnog nesvesnog al im i dalje nije jasno sta su ustvari hteli stime i nisu do kraja realizovali fazon, evo to izgleda ovako- tek naznaka pcelinjih satja, i po meni je ovo vise poluplacebo

Postavljena slika

Postavljena slika

proucavam dalje tematiku... stay tuned :good2::msn-rofl:

PS: naravno sendvic stranice su takodje obavezne

ovde su Nemci pokusali nesto i super su zadovoljni, znaci damping i ukrucenje u isto vreme, navodno do 400Hz radi ukrucenje, a iznad 400Hz damping http://www.hifi-selb...=416:&Itemid=75

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj fazon sa saćastim reljefom već vekovima koriste majstori koji parave Taiko bubnjeve u Japanu.Rezbare unutrašnju stranicu drvenog obruča i celu je prekriju reljefom oblika saća.Mislim da je na Discovery channel bio i filmić o tome.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

cevcice su mocna stvar

super spot, al brate ja ovo nista ne kontam?! :msn-rofl: aha jel to mozda cevcice omogucavaju potisak?Rade sad si me ti jos zbunio, ljudi molim vas nisam ja kompjuter :lol:edit: dao si poluodgovor kakvim se sluze samo nemci, daj molim te ako ces nesto da kazes reci do kraja, a ne te fore... budi ko pravi transformers :robots000_2::good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima jedna francuska firma koja stavi dva acutona od po 400 evra komad i taj materijal ...koji je opisan kao saći punjeni nekim gasom , koji super dobro apsorbuje pojedine frekfencije .....i onda traži 17.000 evra za par .......pošto imam oko 200 brojeva AR koje trebam da pretražim onda će se sačekati sa imenom firme ....onaj klasičan materijal koji se koristi za pakovanje sam probao i ne radi ništa , čak i pogoršava vodopad .....sad ne znam kako se tamo naziva taj materijal , ali ovde se zove ' hiljadu balončića ' .PS cevčice možda samo mogu da pomognu oko odbijanja , mada bi trebalo proveriti na vodopad ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

super, Accuton par kupis za 300 evra na ebay, sace napravimo za 20 evra + materijal 200 evra + tweeteri max 1000 evra, i to je 2500 evra max i prodas za 8000 evra hehe, dobar si 5500 evra to je kao da si zasadio krompira na tri jutra :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nema veze onda, ne treba mi da otkrivamo sta su drugi bzvze tripovali, nego lepo smislimo pravu stvar jer mi smo najmatoriji na svetu i odavde sve ide :)eno ispostavilo se tacno ono sto sam znao jos u srednjoj skoli, a to je da je Ajnstajn bio obicni lopovcic prisvajac, a da je Mileva sve to smislila, jer znas kako sam znao za tog Ajnstajna, postoji fazon fenotipa coveka, ako imas culo za to mozes da uocis neke podudarnosti i samim tim prepoznas karakter coveka, jedan lik koji jako lici na Ajnstajna mi je prisvojio neke pare i kitio se mojim perjem tj vadio je firmu iz mulja i prisvajao slavu tj pare na mojim tekstovima tj prevodima za Riboreviju, i kad mi je rekao da su neke njegove pare na mojem ziro racunu i da je to sve politika odjebo sam ga u momentu, pruzis nekom prst on oce celu ruku, e pa nece moci :offtopic: iako ako cemo posteno ja sam isto tako prisvajao tj prevodio tekstove iz nemackih ribolovackih casopisa loooooooool al nema veze to, treba sve da bude besplatno :)ocemo posteno da radimo, a ne da se glupiramo! izvinjavam se al pijem rujna vina fina ziveli! :pivo:i treba vise da gledamo prirodu, sve tu ima sta nam treba, samo smo sve to zaboravili i fragmentovalo se pa sad pabircimo i budzimo :heh:gledao sam zanimljivu stvar na tv, kad izvidjac strljen razbojnik brutalni nadje pcelinje gnjezdo i napadne, onda se pcelice skupe oko njega u velikom broju i pocnu da vibriraju ko blesave i nabijaju sebi tako temperaturu, a strsljen ne moze da izdrzi vise od ne znam kolko stepeni, i tako ga roknu dok ih on kida jednu po jednu al dzaba mu jer vibrirajucih pcelica ima vise i tako ga opkole zaopkole, nabiju temperaturu i odvale ga, jer ne smeju da dozvole da strsljen izvidjac se vrati u gnezdo i javi drugim strsljanima razbojnicima jer onda pcelice nemaju sansu... znaci eto da naucimo od pcelica da se problem treba resavati odma a da je kasno kad nagrnu razbojnici... ovi izbori sad ne vrede, al nema veze icemo sve ispocetka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...